Radič

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Radič

OdgovorNapisal/-a rok.k » 13 okt 2005, 20:54

Bi mi kdo znal povedati kako skladiščiti radič pozimi , da ostane kar najdlje časa svež?
rok.k
Guru
Guru
 
Prispevkov: 467
Pridružen: 08 jan 2005, 20:52
Kraj: Medvode

Shranjevanje radiča

OdgovorNapisal/-a muha » 17 okt 2005, 06:59

Vidim, da zelenjavarjev na forumu ni veliko, saj si še vedno brez odgovora. Sama nimam izkušenj, ker je moj vrtiček premajhen za večjo količino radiča, poslušala pa sem, kako ga drugi shranjujejo.
En način: pustijo v zemlji, naredijo dvojni tunel čezenj - med tuneloma naj bi bilo ene 10-15 cm zraka - in ga odpirajo le takrat, ko je zunaj vsaj 5 stopinj C nad ničlo.
Drugi način: populijo s koreninami vred, vsakega posebej zavijejo v časopisni papir, naložijo v pokončni legi v zabojčke, ga shranijo zunaj na zavetni strani in vse skupaj še pokrijejo s papirjem in folijo. Najbrž je dobro, da se korenin drži čimveč zemlje, pa tudi papir naj bi po moje ne bil suh.
Ostalo je prepuščeno tvoji iznajdljivosti.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

Radič pala rosa

OdgovorNapisal/-a mfekunja » 27 nov 2006, 09:19

Mene pa zanima zakaj mi letos ni radič pala rosa delal glavic. Imel je nekam velike čudne liste. Okusna pa je bila samo sredica.
mfekunja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: 17 jan 2004, 15:56
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a nasha » 27 nov 2006, 12:33

Tudi jaz vsako leto sadim pala rosso, potrebno ga je razredčiti, večkrat zrahljati zemljo, zalivati pa po zemlji, ne po rastlini.

Jaz imam glavice izredno lepe, imam jih še zunaj, ko bo napoved mraza jih populim in zavijem v časopisni papir in shranim v hladni kleti. Ko jih zaviješ v časopis morajo biti glavice suhe, drugače vse segnije. Ko začneš z uporabo je nekaj zunanjih listov uvelih, notranjost pa je lepo čvrsta.
Lp Nasha
nasha
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 12 okt 2006, 12:43


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Radič za rezanje
    Napisal/-a santo » 07 feb 2007, 14:56
    0 Odgovori
    3711 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a santo Poglej zadnji prispevek
    07 feb 2007, 14:56
  • Radič gojenje
    Napisal/-a zero » 29 sep 2007, 23:28
    13 Odgovori
    17549 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a fresia Poglej zadnji prispevek
    30 jul 2009, 13:34

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov