Danes je 05 maj 2024, 12:40

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Posušeni listi artičoke

Pozdravljeni

Zanimajo me načini uporabe posušenih artičokinih listov.
Koliko, za pripravo čaja?
Se lahko iz posušenih listov in domačega žganja naredi tinkturo?

Hvala lepa za vse odgovore in lep pozdrav,
Danilo
Preberi več : Posušeni listi artičoke | Ogledi : 5991 | Odgovori : 1


Revma

Zanima me, katere rastline se uporabljajo pri lajšanju težav z revmo in na kakšen način (olja, kreme, hrana)?
Predvsem me zanimajo mazila...

Hvala.
Preberi več : Revma | Ogledi : 3589 | Odgovori : 1


Navadna konopljika

Pozdravljeni!

Zanima me, ce kdo ve kje bi se dalo kupiti (v Sloveniji) zravilno rastlino Navadno konopljiko oz. Vitex agnus-castus. Rastlina naj bi pomagala pri hormonskih motnjah :cry: .

Hvala in lep pozdrav :wink: ,

Neja
Preberi več : Navadna konopljika | Ogledi : 5516 | Odgovori : 1


Sušilnik

Pozdravljeni

Zanima me, kaj mislite o električnih sušilnikih(za sadje), ki se dobijo v trgovinah. Cena je okoli 17-22000,- sit.

Glej stran http://nakup.merkur.si/go.asp?ref=0309& ... 25184-0000 S tem nočem delati reklame nobenemu!!

Ga lahko uporabljam za sušenje zelišč in njihovih plodov ter korenin?
Temperatura delovanja je primerna, ali je prevroče za zelišča?
Koliko naj bi bila idealna temperatura za sušenje? Recimo do 35C ali več?

Hvala za informacije in lep pozdrav, ...
Preberi več : Sušilnik | Ogledi : 5478 | Odgovori : 3


VRBOVEC

Spoštovani!
Imam težave sprostato. Baje pomaga čaj iz "VRBOVCA" Baje raste prosto v naravi... Mi lahko opišete rastlino?!
Najlepša hvala za odgovor!
Preberi več : VRBOVEC | Ogledi : 9730 | Odgovori : 4


Rastline, ki znižujejo holesterol

Danilo mi je napisal, da je imel previsok holesterol. Prosim me je, če lahko napišem katere rastline znižujejo zamaščenost.
Gobe šitake, jabolka, žen-šen, navadni tolščak, navadna zlata rozga.
LP
Borut
Preberi več : Rastline, ki znižujejo holesterol | Ogledi : 18191 | Odgovori : 13


pomoc

Zivjo! Sem nova tukaj in potrebujem pomoc nekoga ki se spozna na botaniko. Dobila sem nekaj receptov za pripravo domace naravne kozmetike ampak v anglescini. Naceloma to ni problem saj sem uciteljica anglescine, ampak teh rastlin ne najdem v nobenem slovarju zato upam da mi bo lahko kdo pomagal.
Tu je seznam rastlin v anglescini (in nekatere tudi v latinscini), ce kdo ve slovenska imena za te rastline naj mi prosim sporoci. Prav tako pa ...
Preberi več : pomoc | Ogledi : 3676 | Odgovori : 1


Zelišča za ščitnico

Pozdravljeni!

Na google-u sem našla spisek zelišč, ki naj bi pripomogle k izboljšanju delovanje ščitnice - proti neredni menstruaciji (oz. izostanku le-te). Na žalost je spisek v angleščini oz. latinščini in mi ga ne uspe prevesti. Če kdo pozna prevod kakšne rastline ali če me lahko napoti v pravo smer, mu bom zelo hvaležna.

Spisek zelišč:
- damiana leaf (turnera diffusa var. Aphrodisiaca)
- wild yam root (dioscorea villosa)
- partridge berry leaf (mitchella repens) ...
Preberi več : Zelišča za ščitnico | Ogledi : 23218 | Odgovori : 9


Fotografije zastonj

Tale tema sicer ne sodi v rastlinsko tematiko. Ker pa ste moji prijatelji, delim z vami to skrivnost, kako priti do zastonj fotografije za osebno ali potni list.
Med brskanjem po internetu sem našel tole spletno stran: http://www2.arnes.si/~osljdom4s/OS_Dom/fotograf.htm, kjer je nameščen nekakšen program, ki ga ni treba niti presneti. Potrebujete samo tiskalnik.
Preberi več : Fotografije zastonj | Ogledi : 4493 | Odgovori : 4


prevodi imen rastlin iz srbščine

:?: Delam raziskovalno nalogo in pri tem sem naletela na nekaj izrazov rastlin, ki jih ne poznam. Ali mi jih kdo lahko prevede? To so: urtika, nana, trputec.
Najlepša hvala in lep pozdrav
Preberi več : prevodi imen rastlin iz srbščine | Ogledi : 4171 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610