Zelišča za ščitnico

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Zelišča za ščitnico

OdgovorNapisal/-a lidija » 08 apr 2004, 09:49

Pozdravljeni!

Na google-u sem našla spisek zelišč, ki naj bi pripomogle k izboljšanju delovanje ščitnice - proti neredni menstruaciji (oz. izostanku le-te). Na žalost je spisek v angleščini oz. latinščini in mi ga ne uspe prevesti. Če kdo pozna prevod kakšne rastline ali če me lahko napoti v pravo smer, mu bom zelo hvaležna.

Spisek zelišč:
- damiana leaf (turnera diffusa var. Aphrodisiaca)
- wild yam root (dioscorea villosa)
- partridge berry leaf (mitchella repens)
- black cohosh root (cimicifuga racemosa)
- cramp bark (viburnum opulus)
- dong quai root (angelica sinensis)
- evening primrose seed (oenothera biennis)
- flax seed (linum usitatissimum)
- burdock (arctium)
- chaste tree berry (vitex)
- motherwort (leonurus)

Mi lahko priporočite kako knjigo o zeliščih, ki bi imela tudi njihova latinska imena ter opise zdravilnih učinkov?
Že vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč!

LP, Lidija
lidija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 apr 2004, 09:34

zelišča za ščitnico

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 08 apr 2004, 15:00

Lidija hojla!
Malo sem brskal po naših knjigah o tvojih rastlinah, pa moram povedati, da je veliko takšnih rastlin, ki ne rastejo pri nas. Zanima pa me ali gre za premočno delovanje ščitnice ali preslabo. Pri nas raste veliko rastlin za obe obliki bolezni in te rastline je možno dobiti tudi pri nas.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lidija » 08 apr 2004, 16:16

Živjo, Borut!

Hvala za pomoč, ne znam pa ti povedati, ali mi ščitnica preveč ali premalo deluje. Iskala sem samo svoje simptome in našla zgornja zelišča (glede na to, da imata mami in stara mama probleme s ščitnico, predvidevam da sem naletela na pravo stvar). Zdravnica mi je predpisala hormonske tablete (zaradi izostankov menstruacije), ampak to mi ni preveč všeč. Raje bi poskusila z naravnimi sestavinami, z nečim, kar bi mi pomagalo uravnati delovanje ščitnice. Obstajajo kakšna zelišča, ki bi pomagale vzpostaviti ravnovesje v telesu?

LP, Lidija
lidija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 apr 2004, 09:34

zelišča za ščitnico

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 08 apr 2004, 17:50

Zdravo Lidija še enkrat jaz!
Če boš na forumu odprla stran zdravilne rastline boš našla dve temi o ščitnici. Ena se nanaša na premajhno delovanje ščitnice, drugo za preveliko delovanje in zdravilne rastline.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a anka » 08 apr 2004, 22:18

Hallo!

Nekaj sem pa našla, naštela bom po vrstnem redu, da si ne bom polomila prstov s temi latinskimi imeni

1. Damiana (prevod celega latinskega imena), ups, baje je afrodiziak

2. Dlakavi jam (iz njegaq so pridobivali snov za izdelavo hormonov za kontracepcijo.. to mi ne gre skupaj)

3.Indijankina trta (priprava celega telesa še posebej maternice na porod9

4.Grozdnata svetlika (cvetovi so podobni krtačam za pomivan je steklenic)

5. Navadna brogovita - pogost grm pri nas

6. Angelika- prevod samo prvega dela lat. imena, kaj pomeni sinensis nisem našla

7. Svetlin vendar ne vem kateri (biennis nisem našla)

8. Lan navadni

9. Repinec a jih je več vrst A.lappa je navadni repiinec

10. Konopljika, V. agnus-castus je navadna konopljika

11. Deljenolistna srčnica

Vse našteto sem našla v knjigi Zelišča Založbe v prevodu izdala MK napisal David Hoffmann, v originalu izdala zal. Element Books Limited.

S temi zelišči se ni za hecat, oz. se moreš res spoznati, v tej knjigi je še kar veliko opisov, ki pa niso preizkušeni iz moje strani.

Veliko uspehov,
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a lidija » 10 apr 2004, 13:45

Super! Se bom prej res še bolj informirala o teh zeliščih, imam pa vsaj začetno točko.

Hvala vama obema za zelo uporabne odgovore!

LP, Lidija
lidija
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 apr 2004, 09:34

OdgovorNapisal/-a Mixy » 04 apr 2006, 09:56

Lep pozdrav vsem!
To temo sem odkrila čisto naključno, ker smo s sošolkami malo brskale po internetu za podatki o rastlini Divji (Mehiški) jam (Dioscorea villosa), ker delamo raziskovalno nalogo o odkritju kontracepcijske tabletke.

Če lahko, bi samo malo pokomentirala lidijino prošnjo. Med pisanjem te naloge smo odkrile, da je v bistvu veliko rastlin v naravi, ki vsebujejo snovi, ki so po zgradbi podobne človeškim spolnim hormonov oziroma hormonom nasplov, vendar to NE pomeni, da vsebujejo prav TE hormone. V pedsetih letih prejšnjega stoletja so se v Mehiki in Ameriki začele raziskave, kako sintetizirati človeške hormone, ki so jih rabili za zdravljenje določenih bolezni. Američani so na vsak način poskušali sintetizirati te snovi iz živali, medtem ko so v mehiki svoje raziskave usmerili v rastline, kar se je izkazalo za boljšo odločitev, ker je bila pridelava iz rastlin cenejša in produktov je bilo več.
Bistvo mojega odgovora.. današnja zdravila, predvsem ta, za ženske težave, oziroma hormonsko zdravljenje vsebujejo snovi iz rastlin, predvsem tistih, ki ste jih že omenili. Obenem pa se dobijo že zelo naravna zdravila. Ne vem sicer, kaj je zdravnica predpisala tebi, lidija, in se mi zdi dobro, da se zanimaš za še boj naraven pristov, vendar te lahko nekako potolažim, da te hormonske tablete niso tako "umetne". Res je da so umetno narejene, ker drugače ne gre, saj nobena rastline ne proizvaja direktno pravih človeških hormonov. Je pa tudi res, da se ti bo problem hitreje in lažje popravil z dodatnimi sredstvi.
Veliko uspeha, lp

Mixy
Mixy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 apr 2006, 09:33

OdgovorNapisal/-a snezni-tekac » 23 jul 2006, 19:58

Pri problemijh s scitnico je dobro biti pozoren kako zagotoviti najprej telesu da pozdravi probleme:
- jodirana sol ( rafinirana sol )
- vec zive hrane ( kalcki, ... zeelno-listna zelenjava , surova zelenjava in sadje)
- vaje dihanja
- pri zmanjsanem dleovanju izobianje goitrogeni zelenjavi
( surove strocnice vkljucno s sojo kot najbolj goitregeno,
nekatere zitarice, ).

Ampak to je tema za kaksen forum o scitnic se opravicujem da sem vskocil...

Bi pa bilo zanimivo da se podoben seznam kot ga je sogovrnica nasla uspe prirpaviti tudi za tukaj rastoce divje in vrtne rastline...
snezni-tekac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 06 feb 2006, 00:03
Kraj: MB

Zelišča za ščitnico

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 01 avg 2006, 11:54

Dvoletni svetlin (Oenothera biennis) raste tudi pri nas lahko ga poseješ tudi na vrtu.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a NatasaK » 28 jan 2007, 12:23

Živjo Lidija!

Ta forum sem odkrila s pomočjo foruma od društva metuljčica. Rada bi te samo opozorila, da bi bilo pametno, da se najprej točno pozanimaš kaj je narobe s tvojo ščitnico in šele potem iščeš primerna naravna zdravila. Kajti, če boš odkrila napačno zdravilo, se ti stanje po moje lahko še poslabša.

Če te zanima kaj več na ščitnici si lahko ogledaš forum na: http://metuljcica.mojforum.si/metuljcica.html

Lp,
Nataša
NatasaK
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 jan 2007, 12:19


Vrni se na Zdravilne rastline za zdravje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov