Danes je 12 maj 2024, 10:25

Novice Novice od Zdravilne rastline za zdravje

Zemljevid od Zdravilne rastline za zdravje » Forum : Zdravilne rastline za zdravje

Zdravilne rastline namenjene zdravju.
Aloe arborescens (Aloja vera), kamilica, trpotec, ognjič, ameriški slamnik, ....

kje najti gosji petoprsnik

rada bi dobila gosji petoprnik, problem pa je da ne vem kje ga najti niti kako izgleda. mi lahko kdo pomaga prosim?

hvala že za vnaprej
Preberi več : kje najti gosji petoprsnik | Ogledi : 3296 | Odgovori : 1


CITRONKA-LIMONA

Moja limona (citronka) drevesce pa je prvo leto v loncu zelo lepo uspevala in cvetela (torej cez poletje lansko), ter obrodila dosti limon, ki sicer niso take kot v trgovini, pa vseeno so dobre, ampak letos, ko sem jo dala prezimiti v hladen (8 stopinj C) prostor in svetel, so se mi zaceli listi lepiti oz. so lepljivi in nic ne cveti???
A kdo ve kaj o tem? Vesela bom vsakega nasveta.
Hvala.
Preberi več : CITRONKA-LIMONA | Ogledi : 8805 | Odgovori : 4


cartjanovo olje?

zanima me kako se naredi cartjanovo olje :?: tj. olje gospine trave in olivnega olja?
    Preberi več : cartjanovo olje? | Ogledi : 3595 | Odgovori : 2


    navadni kosmatinec

    Zanima me kakšna rastlina je navadni kosmatinec, ali raste pri nas, kdaj se jo nabira, kaj od rastline je uporabno in kako se uporablja ter v kateri knjigi se najde kaj o tej zdravilni rastlini (v 3 knjigah ni omenjene te rastline).
    Preberi več : navadni kosmatinec | Ogledi : 5725 | Odgovori : 2


    citronka

    imam nekaj vprasanj v zvezi s citronko.

    prvo se tiče njenega imena. opazila sem, da z imenom citronka označujemo več različnih rastlin - npr. Aloysia triphylla in Verbena triphylla sta obe citronka. ali so si te rastline res tako podobne, da jih lahko med sabo zamenjujemo? ali je citronela isto kot citronka?

    sama iščem Aloysio triphyllo, pa je se nikjer nisem zasledila. ce kdo ve, kje lahko kupim ali njo ali verbeno, naj mi prosim ...
    Preberi več : citronka | Ogledi : 15885 | Odgovori : 4


    ginseng

    halo!

    ali se komu sanja, kje in kako dobiti rastlino - sadiko ginsenga?

    Poskusili smo z naročilom iz Nemčije,...pa po pol leta ni nič...

    Dobrodošel bo seveda tudi "eleuterokok" - menda je to ruska različica...

    hvala ...
    Preberi več : ginseng | Ogledi : 3167 | Odgovori : 0


    Gospina trava

    GOSPINA TRAVA
    Zanima me, če je že kdo slišal za to rastlino? Ime je hrvaško, ali kdo mogoče pozna ime v slovenščini? Vem samo to, da ima rumene cvetove, rasla pa naj bi na območju primorske.
    :?: :!: :?:
    Preberi več : Gospina trava | Ogledi : 7626 | Odgovori : 6


    Aloe vera

    Pozdravljeni !

    Mene zanima ali mogoče kdo ve, kje se dobi ali pa ima sam to rstlino za prodat ?
    Jaz bi rabil čisti sok te rastline eli pa liste,da bi napravil zdravilo po receptu.

    Za pomoč in odgovor najlepša hvala.

    benut@volja.net

    Lp.
    Benut
    Preberi več : Aloe vera | Ogledi : 19349 | Odgovori : 6


    Ognjič - čaj

    Pozdravljeni!
    Ali ima kdo izkušnje s čajem iz ognjiča?! Baje so si nekateri celo pozdravili neke oblike raka. Ali se kuha iz posušenih cvetov?

    lep pozdrav!
    Preberi več : Ognjič - čaj | Ogledi : 4033 | Odgovori : 1


    Ameriški slamnik

    Spoštovani!
    Prosim Vas, če mi lahko svetujete kdaj se nabira Ameriški slamnik. Ali se nabirajo samo cvetovi in kako se uporablja (morda čaj in odmerek)?
    Hvala za odgovor!
    lp
    Erik
    Preberi več : Ameriški slamnik | Ogledi : 75361 | Odgovori : 19


     

    Prijava  •  Registriraj se!


    Statistika

    Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

    cron