Danes je 27 apr 2024, 22:36

Novice Novice od Zdravilne rastline za prehrano

Zemljevid od Zdravilne rastline za prehrano » Forum : Zdravilne rastline za prehrano

Vprašanja v zvezi z zdravilnimi rastlinami namenjene prehrani.
Česen, čebula, pehtran, čemaž, bazilika, rdeča pesa, ...

zasad začimbnic

Hojla!
Moram ti povedati, da si lahko na 1 kvadratnem metru lahko posadiš kar veliko začimbnic.
Zemlja je lahko kar vrtna. Začimbnic ti je veliko že omenila Klavdija. Sam bi na zeliščni vrtiček posadil še kraški šetraj, origano, zeleno, navadno (zeleno) in rdečo baziliko, kodrastega petršilja ne bi sejal, ker se uporablja bolj kot dekoracija, posejal pa bi navadni peteršilj. Ko boš sadil ali sejal jih posej ali posadi tako, da bodo višje rastline zadaj ...
Preberi več : zasad začimbnic | Ogledi : 5296 | Odgovori : 0


Zasad začimb

Zivijo va kratkem(ko se bo otoplilo) bom mogoce naredil majcken zasad zacimbnic.Racimo da bo velik ene 1m krat pol metra (to je na pamet receno).Sedaj bi vas pa prosil da mi svetujte sladece:

Kako naj razporedim rastline?
Kaksno zemljo naj uporabim?
Kke dobiti poceni in "lepe"rastline?
Pa prosim da mi svetujete rastline ki so take ki jih uporabljamo vsak dan?

LP in hvala za odgovore
Preberi več : Zasad začimb | Ogledi : 17130 | Odgovori : 9


meta in pehtran

Zanima me, kako se obneseta pehtran in meta v loncku (seveda, pozimi pod lucko) in pa kje se da dobiti semena razlicnih met (npr. cokoladna, limonina ipd.)

Priporocam se za kaksno odvecno seme!

LP, Ursa
Preberi več : meta in pehtran | Ogledi : 20458 | Odgovori : 11


en prevod prosim (če je možno)

Pozdravljeni.
Na Internetu sem že nekajkrat v zvezi z zelišči zasledil izraz "bulk herbs". Iskal sem že po slovarju, po internetu, pa nič uspeha. A mi kdo ve pomagati?

Hvala
LP
BoGo
Preberi več : en prevod prosim (če je možno) | Ogledi : 4936 | Odgovori : 2


Užitne rastline

Pozdravljeni

Mene pa zanima, ali se da kupiti knjigo Boruta Cerveniča Užitne rastline
in kje.

Lp Jelka
Preberi več : Užitne rastline | Ogledi : 5284 | Odgovori : 1


Glogova marmelada

Potrebujemo enake dele, šipkovih, glogovih, češminovih in jerebikinih plodov. Vse naberemo po prvi slani. Plodove dušimo z malo vode in neprestano mešamo, da se zmes ne prime na posodo. Ko se zmes nekoliko ohladi, jo pretlačimo skozi sito. Dobljeni čežani dodamo enako količino sladkorja ali cvetličnega medu, dodamo lupino neškropljene limone ter kuhamo še dodatnih 20 minut. Ob koncu dodamo še sok ene limone. Še z toplo marmelado napolnimo kozarce in jih shranimo v temen ...
Preberi več : Glogova marmelada | Ogledi : 7334 | Odgovori : 4


zelenjavna omleta

potrebujemo: pest otavčičevih listov, 10 listov rmana, 1 jajce, olje, sol in poper.
Priprava: liste otavčiča in rmana očistimo, operemo in drobno narežemo. Jajce stepemo in zmešamo z drobno narezanimi zelišči, posolimo in popramo po okusu.. Na vročem olju spražimo na obeh straneh omleto, da lepo porumeni. Dober tek!
Preberi več : zelenjavna omleta | Ogledi : 4149 | Odgovori : 0


Češnjeva juha

Potrebujemo: 15 dag češenj, 1/4 litra vode, 10 g vanilijevega pudinga, 20 g sladkorja, limonin sok.
Češnje očistimo in jim odstranimo koščice. Nato jih skuhamo in pretlačimo, dodamo pekuhan pudingov prašek, sladok in limonin sok. Dober tek!
Preberi več : Češnjeva juha | Ogledi : 4039 | Odgovori : 0


Palačinke s potrošnikovim nadevom

Potrebujemo mlade liste potrošnika (cikorije), surovino za palačinke, nekaj žlic skute, žlico kisle smetane, sol in poper po okusu. Očiščene mlade potrošnikove liste prevremo v slani vodi in jih grobo sesekljamo. Dodamo nekaj žlic sveže skute in žlico kisle smetane ter sol in poper po okusu. S pripravljenim nadevom namažemo spečene palačinke.
Preberi več : Palačinke s potrošnikovim nadevom | Ogledi : 3928 | Odgovori : 0


Jagodna bovla

Potrebujemo: 50 dag gozdnih jagod, 15 dag sladkorja, 2 litra belega vina, 1 liter penečega vina.
Jagode posipamo s sladkorjem in pustimo 1 uro v hladilniku. Nato jih prelijemo z belim vinom in ponovno postavimo za 1 uro v hladilnik. Preden postrežemo, prilijemo še ledeno peneče vino.
Preberi več : Jagodna bovla | Ogledi : 3935 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610