Danes je 28 apr 2024, 08:41

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Krizanteme

Zdravo,

mene zanima če so krizanteme, ki se te dni na veliko prodajajo v raznih "Bau-hišah" ipd. če so prezimno trdne ali jih je treba prestaviti nekam v hišo?

Eno lončnico imam iz Indicum skupine, tu se mi že svita da ne mara mraza...hmmmm :lol:
Na drugi piše da je Chr. multiflorum, tretja je pa Chrysanthemum Sunshine...

Če se kateri znajde iz te zmede bi ga ali ...
Preberi več : Krizanteme | Ogledi : 11516 | Odgovori : 4


ameriški slamnik

kaj narediti z ameriškim slamnikom, da bodo cvetovi lepi? ne vem, ali imamo mogoče preveč sončno lego? v vseh katalogih in reklamah imajo AS lepe cvetove, naši pa se vesijo nazaj in sploh niso lepi.

hvala za odgovore. sem res že čisto obupala nad njimi in sem na tem da jih pomečem ven.
Preberi več : ameriški slamnik | Ogledi : 43964 | Odgovori : 24


"Lucky Bamboo"

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil tako imenovan "Lucky Bamboo". Najbrž se je na tem forumu že kaj govorilo o tej rastlini ampak bi vseeno rad izvedel čim več podatkov o tem kako se to rastlino goji, kako se jo razmožuje, kakšni so njeni bivalni pogoji ipd.
Ker sem nov na tem forumu mi oprostite za morebitne napake! :)

Hvala!

lp, Rocky
Preberi več : "Lucky Bamboo" | Ogledi : 4282 | Odgovori : 2


Vzdrževanje portulaka

Jeseni smo posadili majhen grmiček rdečega portulaka, ki se je sedaj preveč razrasel. Zanima me, kako je z obrezovanjem. Ga pred zimo lahko porežem? Se bodo odrezane vejice prijele kot potaknjenci? Lahko porežem že sedaj ali šele pozno jeseni?

Hvala za pomoč.

LP Martinka
Preberi več : Vzdrževanje portulaka | Ogledi : 6712 | Odgovori : 1


hitrorastoča, padajoča rastlina

Na vrtu bi rada posadila rastlino, ki "pada", da bi pokrila škarpo... Rada bi dobila trajnico, ki je zelena, z majhnimi listki...lahko tudi cveti, a ker bojo pred to škarpo vrtnice, bi najraje videla, da je ta rastlina zelena, da vrtnice pridejo do izraza...
Če kdo pozna kakšno primerno rastlino, naj prosim napiše ime... :D
hvala!
Preberi več : hitrorastoča, padajoča rastlina | Ogledi : 10385 | Odgovori : 8


strmina

Pozdravljeni! Želela bi nasvet, kaj zasaditi na delu parcele, kjer je na ozkem 2 x 2 meterskem delu močna strmina, saj je nadaljevanje stopnišča ob hiši! Se pravi se vzpenja v takem kotu kot stopnišče. Nekaj sem premišljevala o hostah, vendar moram verjetno najti sorto, ki je nižje rasti. Ne želim pa zgraditi betonskih korit oz. kaj podobnega. Pa še to: ta del zemljišča je na soncu samo od jutra pa do 9 ure zjutraj, ...
Preberi več : strmina | Ogledi : 32366 | Odgovori : 22


bambus Pogonatherum paniceum

pozdrav! zanima me če kdo pozna ta bambus? je pritlikave majhne rasti, zanima pa me najbolj prezimnost tega bambusa, sem gledal na internetu pa je vse češko ta jezik pa mi ne leži preveč!! prosim za pomoč hvala!
Preberi več : bambus Pogonatherum paniceum | Ogledi : 11985 | Odgovori : 14


Vzdrževanje stebelne vrtnice?

Naj mi nekdo pove, kako se vzdržuje stebelna vrtnica? Imam stebelno povešavo, ki dela veliko novih poganjkov. Do sem vse ok, če ne bi ti poganjki rasli vse do tal (kot kaki divji poganjki) in ne delajo batkov. Kaj narediti s temi poganjki? Sem jih tudi že obrezala, vendar na tem mestu požene spet enak stegnjen poganjek :twisted: .
Ali je vzrok pri rezanju ali kje ...
Preberi več : Vzdrževanje stebelne vrtnice? | Ogledi : 7572 | Odgovori : 1


pasijonka

Pozdravljeni! Prebrala sem zanimivost o pasijonki v celinski Sloveniji, da namreč ostaja tudi čez zimo zunaj. Jaz sem jo šele letos kupila in jo osvobodila iz nasilnega zvitka, razpela sem jo na leseno oporo ob hišni steni. Zaenkrat krasno uspeva, ima kar precej cvetov in obilo novih poganjkov. Posajena je v lončku, ki je malo večji, kot je bil ob nakupu v Merkurju spomladi letos. Vendar se cvetovi oz. kar od njih ostane, osujejo in ...
Preberi več : pasijonka | Ogledi : 3938 | Odgovori : 3


Uroševa Zelena Galerija

Da še jaz malo popestrim forum.

Prvi sliki sta isti lokvanj, ki mi ga je podaril tinko (zgleda da vleče nekaj na roza tinko, prideš spomladi ponje?). Aja, tisti žužek na prvi sliki je pa Herbert, lokvanjev najboljši (edini) prijatelj :P :

Slika

Slika

Tole je cvet pasjonke, ki raste ob steni hiše in je celo zimo na prostem (posajena direkt v zemljo. 380m n.v. ima ogromno ...
Preberi več : Uroševa Zelena Galerija | Ogledi : 11006 | Odgovori : 13


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610