Danes je 14 maj 2024, 14:52

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Kako naj rešim limono?

Lani jeseni smo kupili eno limono in eno mandarino. Ker sta bili v zelo majhnih loncih smo jih letos presadili. Poleti sta bili na vrtu, bolj v senci, zdaj pa smo jih prestavili noter. Limona je velika približno 120 cm, vendar ima liste le na koncih vej. Listi so že poleti precej porumeneli, zdaj pa odpaadjo. Na drevescu pa je tudi nekaj majhnih sadežev. V vrtnariji so mi svetovali železov preparat za bolj zeleno barvo ...
Preberi več : Kako naj rešim limono? | Ogledi : 4798 | Odgovori : 3


jablana ROPOTAČKA-ŠKRBOLINKA

Iščem sadiko-cepič jablane ki jo v različnih delih Slovenije imenujejo različno: ROPOTAČKA, ŠKRBOLINKA, KRALJUŠNICA. Vem da NE gre za Cigančico.

lastnosti:

velike srčaste oblike, živo rdeče barve,barva rdeče Lupine ob vgrizu preseva globoko v meso in ropota-koščice v jabolki ropotajo

To je stara slovenska jablana, moj ded jo je imel v svojem sadovnjaku, vendar se je izrodila preden smo uspeli dobiti podmladek.

Je visoka jablana za domače sadovnjake velikih površin. Jabolka so velika, zdrava,sočna ter ...
Preberi več : jablana ROPOTAČKA-ŠKRBOLINKA | Ogledi : 5470 | Odgovori : 2


nabava bananovca

Veste kje v okolici maribora bi lahko nabavil kak bananovec.
hvala
Preberi več : nabava bananovca | Ogledi : 2780 | Odgovori : 1


Mandarina

Pomoč, prosim!
Imam 1 leto staro mandarino, ki je visoka skoraj 1 m, a je zelo tanka. Ali jo lahko odrežem (skrajšam)? Koliko in kdaj?
LP
Zlata
Preberi več : Mandarina | Ogledi : 2864 | Odgovori : 1


LIMETA - CITRUS X AURANTIFOLIA

Lepo prosim, če ima kdo informacije o limeti, predvsem kje se jo da kupiti v Sloveniji, če mi posreduje informacijo. Sem iskal vsepovsod, pa nikjer ne dobim. Hvala
Preberi več : LIMETA - CITRUS X AURANTIFOLIA | Ogledi : 3870 | Odgovori : 2


Obrezovanje fig

Živijo,
pred hišo na vrtu imamo ogromno figo mislim, da sega 5m v višino.
Enkrat sem jo že obrezal (samo višek, ki je bil v napoto) razrastla se je še bolj kot prej.
Zanima me če kdo ve kako bi bilo pravilno drevo obrezati, da bi bil en cajt mir?
Navadno po obrezovanju bujno požene na desetine mladih vej.

lp
peškator :lol:
Preberi več : Obrezovanje fig | Ogledi : 10787 | Odgovori : 1


Eriosoma lanigerum (krvava uš )

Zanima me kako odpravim krvavo uš na jablanah. Kdaj je pravi čas za škropljenje in s katerim sredstvom se da to odstraniti?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Preberi več : Eriosoma lanigerum (krvava uš ) | Ogledi : 3299 | Odgovori : 0


kdaj so zrela jabolka

Lep pozdrav, jesen je že tu in zanima me, kdaj je pravi čas, da poberem jabolka za ozimnico.
Preberi več : kdaj so zrela jabolka | Ogledi : 6960 | Odgovori : 5


pritlikava višnja

Morda kdo ve, kje bi lahko kupila pritlikavo višnjo (za posaditi v lonec)? Enkrat sem jo videla v Bakker katalogu, pa je na njihovi strani ne najdem več, pri sadjarjih pa imajo tudi samo višnje kot drevo. Mi lahko kdo pomaga?
Preberi več : pritlikava višnja | Ogledi : 2685 | Odgovori : 1


Limona

Pred kratkim sem kupil 20 let staro limono. Visoka je prib.: 1.5-2 metra, premer stebla pa je okoli 5cm. Limona je bila redno obrezovana (kar se opazi na vejah) in tudi večkrat cepljena (kar se opazi na glavnem steblu). Sedaj ima eno limonco in en rdeč cvetek. Ker imam prvič limono doma me zanima, če je običajno da imajo letošnje veje prib. 0.5cm velike bodice in res zelo velike liste (saj opažam, da jih večina ...
Preberi več : Limona | Ogledi : 62288 | Odgovori : 55


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610