Danes je 17 maj 2024, 08:11

Novice Novice od Palme

Zemljevid od Palme » Forum : Palme

V to skupino spadajo rastline, ki po svoji rasti spominjajo na palme.
Cycas, Kokos, Beaucarnea (Slonova noga), ...

Vse o adamu

Že dolgo imam doma rastlino, katero poznam le pod imenom ADAM (slika je priložena). Dostikrat sem že brskal po internetu pa tudi spraševal naokoli za kakršnekoli podatke o tej rastlini (npr. kako se še drugače imenuje ta rastlina, o vzgoji in podobno) pa je bilo to do sedaj brezuspešno. Prosil bi vas za čim več podatkov oz. kakšen link (lahko tudi tuj) da pridem do le-teh.
Preberi več : Vse o adamu | Ogledi : 20369 | Odgovori : 5


kje dobit palme?

lepo pozdravljeni.

rad bi si lepo dekorativno opremu svojo sobo, pa sm se zagledu u palme. ampak ne vem kje bi se ta stvar dala dobit. kamorkoli pisem in gledam po netu, al nimajo na zalogi ali pa jih sploh ne prodajajo.

pa me zaniam e kdo ve kje je kaka trgovina s tem po moznosti s spletnjo stranjo da si lahka ogledam ponudbo.

hvala za odgovor,
cau
Preberi več : kje dobit palme? | Ogledi : 6281 | Odgovori : 4


katere vrste palm priporocate zacetniku

no vrste ne poznam nobene skor vsec so mi pa ful palme.za odgovore se ze naprej zahvaljujem
Preberi več : katere vrste palm priporocate zacetniku | Ogledi : 18117 | Odgovori : 13


Presaditev palme

Lep pozdrav!

Prosil bi za nasvet, kdaj je pravi čas za presaditev mojih palmic v večje posode. Se opravičujem, ker ne vem za katero vrsto palm gre, bom poskušal dobit digitalca in stvar poslikat. Če pa obstaja kakšen generalen odgovor, se priporočam.

Hvala in LP
Preberi več : Presaditev palme | Ogledi : 7908 | Odgovori : 3


Pachira

Prosim za nasvet v zvezi z Pachir-o. Velika je cca. 25-30cm. Na navodilih piše da naj jo zalivam enkart na mesec (??) in naj bo v temnem prostoru. Nekaj mesecov je lepo uspevala-listi so bili veliki in zeleni, potem pa so se sčasoma popolnoma povesili in zvijali če nisem zalival na 3dni. Kmalu so vsi odpadli. Sedaj poganjajo novi a se ko dosežejo 1cm povesijo in zvijejo, manjši pa ovenijo. Kako naj zalivam in kako ...
Preberi več : Pachira | Ogledi : 3485 | Odgovori : 0


VZGOJA PALM

POZDRAVLJENI!

Mene pa zanima ali obstaja kakšna internet stran o vzgoji in vrsti palm.
HVALA ZA ODGOVOR

l.p. pat
Preberi več : VZGOJA PALM | Ogledi : 4793 | Odgovori : 0


palme

POZDRAVLJENI!

Mene pa zanima, kje bi lahko dobila kakšne sadike ali semena od bananovca ali kakšne druge palme.

Za odgovor se najlepše zahvaljujem.

l.p. PATRICIJA :roll:
Preberi več : palme | Ogledi : 4308 | Odgovori : 0


luknjice v listih

na gorski palmi se na listih pojavljajo prosojne luknjice, ploskvice.
ta del lista je kot bi ga nekaj pojedlo samo od znotraj, povrhnjica pa ostane in se viidi skoznjo. tega se na listih pojavlja vedno vec, zaenkrat samo na vecjih listih. ko je na enem razcepljenem delcku lista tega vec, se zacne susiti.
:?: :?:
ali kdo ve ali ...
Preberi več : luknjice v listih | Ogledi : 2754 | Odgovori : 1


PACHIRA

Prosim pomagajte mi.
Pred dvema mesecema sem kupila pachiro. Nekaj časa je delala lepo sedaj pa so skoraj vsi listi odpadli. Najprej zbledijo potem pa porjavijo in odpadejo. Nekje tukaj sem prebrala naj jo pošpricam z biokilom a ni nič pomagalo, sprala sem tudi korenine in zamenjala prst vendar ni nič bolje. Kaj jo muči?
Preberi več : PACHIRA | Ogledi : 3914 | Odgovori : 2


Chamaedorea elegans

Pozdravljeni!

Pred približno mesecom dni sem nekje dobil en konec te "palme", in jo posadil. Sedaj pa so konci listov začeli postajati suhi, kot da se vse skup suši.
Se bo čisto posušila ali lahko to kako preprečim. Imam jo v dokaj svetlem prostoru, zalivam 1x tedensko, skoraj vsak dan malo škropim. Od tam kjer sem jo dobil, je vse skup veliko približno 2 metra in prav lepo deluje (mimogrede: "sposodil" sem si nek konec ...
Preberi več : Chamaedorea elegans | Ogledi : 4277 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610