Danes je 13 maj 2024, 07:20

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Jež na vrtu

Zadnje časa opažam ježa, ki prihaja vsak večer ob nekako enaki uri na teraso in poje kar je maček pustil. Poplnoma nič se ne boji, danes je bil čisto zraven mene.
Zanima me ali je jež na vrtu škodljiv ali ne, ali se mu splača po večerih extra nasuti še nekaj briketov prav za njega. Je pa fleten za pogledat.
Preberi več : Jež na vrtu | Ogledi : 4978 | Odgovori : 1 | Forum : Zelenjava


Dracena - rumeni listi, bele pike

Pozdravljeni!

Pred pol leta sem v Merkurju kupila trostebelno Draceno, ki je, do pred kratkim super uspevala. V zadnjih dveh/treh tednih pa se zdi, da počasi odmira. Najprej sta strohneli 2/3 enega od debel: listi na njem še normalno poganjajo. Na drugem deblu se je ena od vejic popolnoma posušila, drugim rumenijo in odpadajo listi. Na tretjem pa so se naredile majhne bele pike. Zalivam jo normalno, največ en do dvakrat na teden, ne več ...
Preberi več : Dracena - rumeni listi, bele pike | Ogledi : 5804 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


breskva

Pozdravljeni
Sedaj, ko bi morale breskve počasi biti zrele so začele plestniti. To se je zgodilo tudi že špred tremi leti in ne vem, če je deset breskev dočakalo zrelost in okus na drevesu. Je kaka pomoč. Danes sem poškropila z neem oljem.
V naprej hvala za nasvet.
Preberi več : breskva | Ogledi : 4778 | Odgovori : 0 | Forum : Drevesa - sadna


Bršljanke v kombinaciji

Pozdravljeni ljubitelji balkonskih rož!

Ker so naše rožice že v polnem cvetenju me zanima s katerimi rožami kombinirate bršljanke. jaz sem jih lansko leto imela posajene v kombinaciji z visečim rmanom. Kombinacija je super, samo ga je v naših koncih težko za dobit, zato sem se letos odločila za drugo kombinacijo z bakopo in so jo bršljanke prerasle, tak da bakopa ne pride do izraza, enako se je zgodilo z opoldnevnico.
Prosim za predloge s ...
Preberi več : Bršljanke v kombinaciji | Ogledi : 4773 | Odgovori : 1 | Forum : Enoletnice


rabim pomoč- rumeni listi

Pozdravljeni! Čisti začetnik sem v vzgoji orhidej in resnično nimam pojma kaj delam narobe. Dobila sem orhidejo za rojstni dan
In kar mesec dni mi je cvetela bujno. Odpirala nove cvetke tako na hitro da res nisem mela pojma niti od kod jih jemlje. :D
Potem mi je pa naenkrat začela venet. Cela stebla polna cvetov so se začela povešat in venet. Ko so se posušila ...
Preberi več : rabim pomoč- rumeni listi | Ogledi : 5467 | Odgovori : 0 | Forum : Orhideje


Katere koristne rastline bi bile vesele stalne sence?

Tako je naneslo, da imamo pod gosto! vrbo v senci dva polna kompostnika (pomešano odpadki iz kuhinje, trava, zemlja, hl.gnoj, vejice). Na vrhu bi letos in drugo leto nekaj posadil. Uporabil bi ju torej kot visoko gredo. Rast na vrhu bi? tudi spodbudila zdrave procese razpadanja spodaj.
Katere koristne rastline bi bile vesele stalne sence?

Hvala in dob'r dan, Jože
Preberi več : Katere koristne rastline bi bile vesele stalne sence? | Ogledi : 5277 | Odgovori : 0 | Forum : Zanimivo


Odstranjevanje trnja

Pozdravljeni,

sem nova na forumu in ravno tako v "rastlinskem svetu", zato potrebujem Vašo pomoč :).
S fantom sva se odločila, da bova uredila vikend, bolje rečeno njegovo okolico, ki je bila kakšnih 10 let prepuščena sama sebi. Parcela, ki je pod naklonom, je preraščena s trnjem in drugim nizkim rastjem. Kako se ga naj lotiva - rezanje, požig, boom efekt (raje bi izbrala kakšno okolju prijaznejšo ...
Preberi več : Odstranjevanje trnja | Ogledi : 4896 | Odgovori : 0 | Forum : Zunanji prostori


gorenjski nagelj

Pozdravljeni! Lani sem dobila že vkoreninjene mlade gorenjske nageljne, posadila sem po 2 v korito, bili so gosti in lepo cveteli do pozne jeseni. Znesla sem jih v pokrito teraso v zatišje, jih obvila s kopreno, pozimi ko je bilo toplo sonce, sem jih zalila 1x mesečno. Sedaj sem jih odvila, pa so oveneli in imajo kar precej ovenelih listov spodaj. Nisem jih še presadila, ker rabim nasvet kako naj jih oživim. Hvala lep pozdrav ...
Preberi več : gorenjski nagelj | Ogledi : 5925 | Odgovori : 0 | Forum : Trajnice


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610