Danes je 04 maj 2024, 14:13

Novice Novice od Orhideje

Zemljevid od Orhideje » Forum : Orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Poznavalci orhidej!

Vsem lep pozdrav.Imam ogromno teoretičnega znanja o vzgoji orhidej v praksi pa je čisto drugače.Moje orhideje ne prenesejo rosenja, takoj po rosenju začnejo zračne korenine se sušiti oziroma propadati?Zakaj?
Kaj pravite na to!! Moja soseda, ki se sploh ne spozna na rože je lansko leto posadila Phalaenopsis v navaden humovit in v velik lonček-skregano s teorijo! Orhideja ji cveti že nekaj mesecev in ima tako velike cvetove da ji jaz še nisem videla.Moram povedati da ...
Preberi več : Poznavalci orhidej! | Ogledi : 4263 | Odgovori : 2


senčila za orhideje

imam okensko polico polno orhidej. zdaj, ko sonce vedno močneje sije, sem se odločila, da kupim neko senčilo. zanima me, kakšne zavese naj kupim in kje.

hvala za odgovor
tinka :roll:
Preberi več : senčila za orhideje | Ogledi : 4139 | Odgovori : 5


Katero podvrsto imam?

imam dve orhideji phanelopsis. ena ima velike svetlo roza cvetove, druga pa manjše, rumene. zanima me, kateri orhideji imam. a obstaja kakšna knjiga ali pa stran, ki bi imela slike in imena za določene podvrste?

hvala
tinka :roll:
Preberi več : Katero podvrsto imam? | Ogledi : 3626 | Odgovori : 2


kam in kako presaditi orhidejo, kakšna je oskrba

za rojstni dan sem dobila orhidejo. pri skrbi za orhidejo pa sem šele začetnik, zato bi mi kakršna koli informacija o oskrbi le-te prišla zelo prav.
prosim pomagajte mi.
Preberi več : kam in kako presaditi orhidejo, kakšna je oskrba | Ogledi : 7620 | Odgovori : 4


gnojenje orhidej

zanima me, kako naj gnojim orhideje. ali jih moram zalivati z tekočim gnojilom tudi ko ne cvetijo in katero gnojilo je najboljše. zanima me tudi , kako se opraši orhidejo. poskušala sem, a mi ni uspelo.ali je zelo narobe, da sem dendrobijume pri presajanju(zaradi črvov)razdelila?

hvala za odgovore, tinka
Preberi več : gnojenje orhidej | Ogledi : 6069 | Odgovori : 1


oprašitev orhideje

Živjo!!!

Jaz sem že večkrat poskušala oprašiti orhidejo pa mi nikoli ni uspelo! :oops: Ali mi lahko prosim kdo pove kako se pravilno oprašuje :?:

Pa še neki: Za razmnoževanje sem šla na spletno stran www.orchideevermehrong.at Pa me zanima , če je način razmnoževanja v plastenki na lubju vredu

Urša
Preberi več : oprašitev orhideje | Ogledi : 3637 | Odgovori : 2


Vprasanje o orhidejah.

:oops: Pozdravljeni.
tudi sam se zanimam za orhideje, doma nam zelo lepo uspevajo in enormno dolgo cvetijo.
Vprasanje pa imam:
ce oprasim orhidejo; ali 'propade' le tisti cvet in zacne delati semena, ali prekine s svetenjem cela veja?

Za sajenje orhidej iz semen je potrebno sterilno okolje, lahko gdo bolj natancno opise za kaksno zemljo gre, posodo, kje kupiti,...

Hvala lepa,
Matjaz
Preberi več : Vprasanje o orhidejah. | Ogledi : 30963 | Odgovori : 26


listi od phalenopsisa

Helo!!
Imam phalenopsis. Ko sem ga dobila je imel le eno steblo. Po enem letu se je zelo razrasel. Zdaj mi odmirajo stari listi in mi rumenijo!!!!
Kaj bi lahko bil vzrok :?:

Urša
Preberi več : listi od phalenopsisa | Ogledi : 3856 | Odgovori : 1


dendrobium

Helo!!
jz sm pret pou leta kupla en dendrobijum, sam ni cvetel.čez neki časa je na polovici stebla med dvema mejhnima dreveščkoma (en na drugmu)pognal velik korenin.presadola sm z :wink:gorn del , tko da mam zdej eno samo steblce/dreveščk z listi in koreninami)v svojem loncu. pojavla pa se je težava. zdej, po 2mesecih se je deblo( tm k ma hrano) začelo gubat pa listi so začel venet. ...
Preberi več : dendrobium | Ogledi : 6237 | Odgovori : 7


katere orhideje so primerne?

Lep pozdrav!

Doma imam falenopsise, ki mi kar dobro uspevajo. Tudi cvetijo vsako leto. Zanima me, katere druge vrste orhidej bi mi še uspevale (tudi cvetele seveda), glede na to, da živim v bloku s centralnim ogrevanjem. Pozimi so temperature okrog 22 stopinj C, poleti pa tudi do 30 stopinj. Orhideje bi imel na okenski polici, obrnjeni na Z stran, nad radijatorjem.

Hvaležen bom za vsak nasvet,

Boštjan
Preberi več : katere orhideje so primerne? | Ogledi : 3206 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610