gnojenje orhidej

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

gnojenje orhidej

OdgovorNapisal/-a tinki » 16 maj 2004, 18:31

zanima me, kako naj gnojim orhideje. ali jih moram zalivati z tekočim gnojilom tudi ko ne cvetijo in katero gnojilo je najboljše. zanima me tudi , kako se opraši orhidejo. poskušala sem, a mi ni uspelo.ali je zelo narobe, da sem dendrobijume pri presajanju(zaradi črvov)razdelila?

hvala za odgovore, tinka
tinki
Expert
Expert
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 16 maj 2004, 18:24
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 17 maj 2004, 08:51

Moja mama jih ima ene 5. Vse ji zelo lepo uspevajo in ji tudi obilno cvetijo.

Postavljene ima na omarici z koleščki, da jih lahko premika. Orhideje namreč imajo rade jutranje sonce, ne pa tudi pekočega opoldanskega - zato je najbolje, da jih postaviš kam, kjer ustreza tem pogojem. Torej na svetlobo, ampak pazi na sonce.
Lončke ima postavljene na velik pekač, napolnjen s prodniki in vodo. Tako imajo orhideje vlažno ozračje, ne stojijo pa v vodi. Lončki imajo čisto normalno podstavke, le da vse skupaj stoji še na pladnju polnem prodnikov in vode.
Zaliva jih samo z deževnico!! :!: (mislim, da je to ključno) Orhideje so namreč zajedalke in nimajo dostopa do vode polne kalcija - edina voda ki jo poznajo je deževnica.
Zaliva jih na 20 dni in sicer tako, da lončke potopi v vedro z deževnico ter tam pusti nekaj časa. Pri tem je zelo natančna in si celo na koledar beleži dneve zalivanja orhideje.
Ko jih presaja vedno poišče v gozdu kakšen trhel štor in zmeša koščke med zemljo - zemlja ni težka ampak rahla, poleg tega orhideja zajeda drevesa. (ne vem pa, če to velja za vse vrste).
Kako gnoji orhideje ti na žalost ne znam povedati, že zdavnaj sem odšla od doma, da bi še to opazila :wink: ...

Kako se opraši orhidejo tudi ne vem. Zakaj bi jo sploh hotela oprašiti???
Če jo želiš razmnoževati - če bodo rastline pri tebi zadovoljnje, bodo same naredile "otročičke", ki jih lahko posadiš :)
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost