Danes je 09 maj 2024, 20:49

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Srečno Novo leto 2010

Vsem našim strankam se zahvaljujemo za zaupanje in sodelovanje v letošnjem letu.
Želimo, da bi v Novem letu 2010 imeli srečno roko pri izbiri in nakupu rastlin, veliko uspeha pri njihovi vzgoji ter lahko roko pri zalivanju.
Želimo tudi, da bi lahko veliko časa preživeli med svojimi rastlinami v spokojnem miru, sreči in smehu, ter bi vse te užitke prenesli med svoje prijatelje in najdražje.

Prvih sto zainteresiranih kupcev naše spletne trgovine v letošnjem letu, ...
Preberi več : Srečno Novo leto 2010 | Ogledi : 2683 | Odgovori : 5


Prosim za pomoč pri prepoznavi rastline

Živjo!

Danes sem v OBI-ju kupila 15cm visoko "kito" na kateri piše Taščin jezik.
Ko sem prišla domov in sem hotela o rastlini izvedeti kaj več, mi je v googlu našlo čisto nek drug Taščin jezik.

Torej zanima me čimveč o tej rastlini! Gojenje, značilnosti, izvor, IME!? =)

Prosila bi, če mi prek naslednjega opisa, morda kdo najde podatke:

- izgleda kot kaktus
- iz 4-ih vsajenih "paličic" je ročno spletena kita
- obstajajo tudi ...
Preberi več : Prosim za pomoč pri prepoznavi rastline | Ogledi : 4818 | Odgovori : 7


Rastlinjaki na Nizozemskem

Spomladi imam namen obiskati rastlinjake kaktusov in sočnic na Nizozemskem. Mogoče kdo ve kam bi se splačalo vse iti?
Preberi več : Rastlinjaki na Nizozemskem | Ogledi : 1920 | Odgovori : 1


bolezen???

Lp!
Prosil bi vas za pomoč! Tale kaktus sem kupil pred 5 leti in je imel že vidne poškodbe! Zanima me ali je to normalno za to vrsto kaktusa ali jaz delam kaj narobe! Zamima me tudi, koliko bi bila optimalna količina vode za ta kaktus in kakšne vrste je?
http://www.bolha.com/prikaz_slik.php?id=oglas383390009
http://www.bolha.com/prikaz_slik.php?id ... 09&slika=1
http://www.bolha.com/prikaz_slik.php?id ... 09&slika=2
Preberi več : bolezen??? | Ogledi : 4687 | Odgovori : 5


Hofer - danes 08.10.2009

Za ljubitelje kaktusov sporočam, da so dobili pošiljko velikkkih kaktusov po samo 13,00 EUR. Taki veliki primerki stanejo v cvetličarnah več kot 60,00 EUR.
Preberi več : Hofer - danes 08.10.2009 | Ogledi : 4370 | Odgovori : 5


Kaktus; pomoc pri zalivanju

Dober dan!

Za darilo sem dobila kaktus, vendar ne vem kako ga naj zalivam. Tudi navodil ni prilozenih. Sedaj pa se obracam na vas, ce morda kdo pozna tega kaktusa, ki ne bode (nima bodic), pa ce kdo ve, kako ga naj zalivam?.



Slika

Najlepsa hvala ze v naprej!
Lep pozdrav, Joza
Preberi več : Kaktus; pomoc pri zalivanju | Ogledi : 4658 | Odgovori : 4


Zanimanje

Lep pozdrav

Jaz sem šlišav pravt, da obstajajo tudi taki kaktusi, kateri zdržijo dosti stopin pod 0.

Zanima me če res obstajajo in če že obstajajo, kje jih bi lahko dobiv?

Hvala za vaš čas
Preberi več : Zanimanje | Ogledi : 7100 | Odgovori : 17


menjava kaktusov

Sem izreden ljubitelj kaktusov in jih imam doma že kar nekaj zato pa bi prosil če ima kdo kakšne kaktuse, ki jih ima ene vrste po večkrat se lepo priporočam pa še to kakšne so kaj izkušnje z kaktusi iz semen.

Bi kaktuse rad pridobil iz semen, ki pa bi jih rad kupil v okolici celje



Lp L.
Preberi več : menjava kaktusov | Ogledi : 5771 | Odgovori : 14


RikEC-ova zbirka

Živjo,

sem nov na forumu. Tudi spremljati sem ga začel z registracijo. Moram najprej pohvaliti forum, saj vidim, da se da najti na njem veliko odgovorov, ki jih sam iščem.
Kaktusi so moja in mamina strast od mojh malih nog. Ker nisva točno prepričana, koliko vrst šteje najina zbirka, sem se odločil, da kaktuse poslikam, obenem pa delim svojo zbirko z vami. Slikati sem začel najmlajše, zaključil pa bom s spoštljivim gospodom. Za koga gre, ...
Preberi več : RikEC-ova zbirka | Ogledi : 4342 | Odgovori : 8


imena teh mojih prijateljev

pozdravljeni!

moj oče že leta zbira in neguje kaktuse. to ljubezen do lepih bodic sem podedovala tudi jaz. sedaj jim urejava nov dom, kjer bodo lahko leto in zimo. pri tem se mi je porodila ideja, da bi zraven vsakega kaktusa napisala njegovo pravo ime. tu pa nastane problem kajti imen ne vem. verjetno bo kdo rekel pobrskaj po internetu in ne bodi lena, verjemite to bom tudi storila. še prej pa bi rada prosila ...
Preberi več : imena teh mojih prijateljev | Ogledi : 3914 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610