Danes je 20 maj 2024, 12:50

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

strupenost madagaskarskega mlečka

Lepo prosim za pomoč!
Doma imamo madagaskarski mleček (Euphorbia lophogona ?). Zaradi moje nepazljivosti je sinček prišel v stik z mlečkom te rastline. Pomečkal ji je liste, morda jih je dal tudi v usta. Zdaj se sekiram in iščem kakršnekoli informacije in izkušnje glede strupenosti. Kakšne reakcije so možne?

Najlepša hvala za vsak odgovor!
Zaskrbljena mama
Preberi več : strupenost madagaskarskega mlečka | Ogledi : 3746 | Odgovori : 1


Podedovane rastline

Cepravni ni bilo smrtnih slucajev, bi bilo vseeno dobro da se le ti ne zgodijo... Podedoval sem ti dve revici, ena orhideja, druga pa ja, vi presodite... reva Orhideja bi bila vec kot vesela presaditve, sam res ne vem, kako se naj lotim tega, glede na to da so "korenine", okrog in okrog loncka, ima kdo kaksno idejo? Slikca spodaj...

http://dobrozame.moj-album.com/album/13786698/?os=13786716


Potem pa smo se podedovali tole "palmo", kaksen nasvet za negovanje, naprimer kako pogosto ...
Preberi več : Podedovane rastline | Ogledi : 5148 | Odgovori : 6


potaknjenec

Dobila sem velik potaknjenec neke vrste crassule.
Slika

Najprej me zanima katera vrsta je to?

Danes sem ga posadila v substrat za kaktuse (in sočnice), potem pa sem na netu prebrala, da bi morala najprej počakati dva tedna, da se rana zaceli. Nekje drugje pa piše, da takoj potaknemo. Zdaj pa ne vem ali ga naj pustim tako, ali vzemem ven? V notranjosti stebla je olesenel.
Preberi več : potaknjenec | Ogledi : 3636 | Odgovori : 1


SOS

smo trije kaktusi. no vsaj dva sva res kaktusa. eden je pa bolj kakteja al kako ... no, skratka imamo problemčke in probleme, ki so lepo vidni tudi na fotografijah, ki jih je posnel naš vrtnar:

http://picasaweb.google.si/galula08/Kaktusi?authkey=hYqgBGaRJ_o#

verjento so razlogi v slabih pogojih ( slaba svetloba). kako naj se lotimo rehabilitacije?

hvala hvala hvala
Preberi več : SOS | Ogledi : 4856 | Odgovori : 6


Moji cvetoči kaktusi

Slika

Slika

Slika

Slika
Preberi več : Moji cvetoči kaktusi | Ogledi : 4601 | Odgovori : 2


Moji prvi kaktusi

Lep pozdrav vsem zbirateljem kaktusov :)

Sem čisto nova na forumu, ter tudi frišna z vzgojo kaktusov, zato me zanima par stvari, če mi seveda lahko kdo od vas pomaga :)

No vse fotke mojih kaktusov so na tem naslovu http://renyka.moj-album.com/album/13557936/

Na prvi fotki je moj prvi kaktus, ki ga imam ze priblizno ...
Preberi več : Moji prvi kaktusi | Ogledi : 3873 | Odgovori : 1


echinocactus grusonii gnije?

Pozdravljeni!

Pred enim tednom sem za darilo dobila 25 cm velikega echinocactus grusonii. Verjetno je v pravi zemlji (iz trgovine) in v glinenem loncu z lukno spodaj. Ker sem slišala, da ga ni treba veliko zaliovat, sploh pa ne od zgoraj sem ga postavila ob okno in nič zalivala. Popoldan se v okno upre sonce. Mogoče mu je to škodilo? Včeraj sem opazila, da spodnji deli njegovih reber zgledajo tako kot da bi gnili. Malo ...
Preberi več : echinocactus grusonii gnije? | Ogledi : 5215 | Odgovori : 6


KALANCHOE THYRSIFOLIA

Pozdravljeni,

na spletu nisem našla nič o cvetenju te lepe sočnice.

Ali ta kalanhoja (KALANCHOE THYRSIFOLIA) sploh cveti in, če ja, kako zgledajo cvetovi.

Hvala, lp
Mojca
Preberi več : KALANCHOE THYRSIFOLIA | Ogledi : 3123 | Odgovori : 0


kaj je narobe z mojo HAWORTHIO FASCIATO?

dobila sem jo za rojstni dan...3 mesece mi je lepo uspevala.
zalila sem jo le 2x po malo...imela sem jo na TV, ki pa je redko prižgan in je na bolj temačnem kot svetlem mestu.
kaj sem delala narobe in kaj je narobe z njo? :?:

http://www.moj-album.com/uredi/bredica/ ... s=13077713
Preberi več : kaj je narobe z mojo HAWORTHIO FASCIATO? | Ogledi : 3088 | Odgovori : 1


iščem kaktusarno

Lep pozdrav!

Zanima me, če kdo ve, kje je kaktusarna (ali nekaj podobnega) v Italiji, čez mejo v Gorici...Nekdo je mislim da to napisal lani na forumu, pa nikakor ne najdem...
Če se prav spomnim: Na rondoju takoj čez mejo zaviješ na staro cesto proti udinam, okoli 500m naprej je ta 'kaktusarna'...

Ker bom v kratkem na tistem koncu, pa ne bi rada lutala in se iskala, bi bila zelo vesela, če kdo pozna ta ...
Preberi več : iščem kaktusarno | Ogledi : 4181 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610