Danes je 27 apr 2024, 08:19

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

skrb

zanima me zalivanje kaktusov,koliko se zaliva i n kolikokrat :shock: :shock:
Preberi več : skrb | Ogledi : 10248 | Odgovori : 5


Zbiratelji

Na TV sem gledal oddajo, kjer je neki zbiratelj kaktusov iz dolenjske povedal, da ima okoli 3500 vrst kaktusov in sukulent. Zanima me, kdo ima pri nas v Sloveniji največjo zbirko teh rastlin?
Lep pozdrav
Preberi več : Zbiratelji | Ogledi : 2488 | Odgovori : 0


Vračam se kaktusi - ureditev zunanje zasaditve

Ja tako je, tudi velika ljubezen se včasih pozabi oz. "da na stran"....ampak vedno se vrne :D

Namreč že cela era je minila od takrat, ko sem se ljubiteljsko ukvarjala s kaktusi... Tedaj sem bila tudi članica društva kaktej, prejemala sem njihovo glasilo, katuse sem tudi sejala..... Kasneje so se žal spremenili življenski pogoji (stanovanje...), kariera.....

Naj povem, da me je kljub temu ves čas spremljalo ...
Preberi več : Vračam se kaktusi - ureditev zunanje zasaditve | Ogledi : 5914 | Odgovori : 5


KALANDIVA

Imam Kalandiva iz družine kaktusov (Kalanhoja) ne vem kako se neguje Kalandiva ali je taka uporaba kod pri Kalanhoji?

miklavz15
Preberi več : KALANDIVA | Ogledi : 4152 | Odgovori : 2


Občutljiva eševerija

Lansko leto sem v Bauhausu kupila neko eševerijo, podobno Echeveria pulvinata na vaši sliki. Ni imela nobenega stebla, pač pa večjorozeto direktno iz zemlje.Ker je bila čisto izsušena sem jo dobro zalila toda čez nekaj časa mi je segnila.
Rada bi imela tako z steblom kot je na vaši sliki in me zanima ali sedaj ni premraz za popšiljanje.
Hvala za odgovor.
Preberi več : Občutljiva eševerija | Ogledi : 3210 | Odgovori : 0


Aloe Mitriformis? - Pomoc pri prepoznavi!

Zivijo!

Ravno danes sem ugotovila, kaksne vrste moja rastlina, ki mi krasi okensko polico ze dobrih 8 let, je. Ceprav nisem prepricana, da je to res ta vrsta...

Izgleda kot Aloe Mitriformis, vendar nisem prepricana, ce je to res ta. Zraven prilagam tudi fotografije. V osmih letih je zrasla za dobrih 80 centimetrov, sedaj je visoka priblizno 90 centimetrov. Okoli sebe ima tudi manjse.

Je to res Aloe Mitriformis? Ce ni, mi lahko poveste, kaj ...
Preberi več : Aloe Mitriformis? - Pomoc pri prepoznavi! | Ogledi : 4316 | Odgovori : 5


Pomoč pri kaktusih

Torej imam en problem, ki se mi lansko zimo ni pojavljal, pa ne vem kaj storiti.

Namreč nekateri kaktusi mi kar sami od sebe spremenijo barvo. Iz tiste lepe zelene na rumeno, in seveda kasneje zagnijejo. To se mi je zdaj zgodilo že pri 3. Imam jih v moji sobi, zalivam jih pa enkrat na mesec in pol. Mislim da to ni dosti, glede nato da se v stanovanju tudi ogreva.

Edino rešitev, če pride ...
Preberi več : Pomoč pri kaktusih | Ogledi : 2691 | Odgovori : 3


Trenutno cvetoče sukulente

ECHEVERIA

Rod Echeveria je poimenovan po španskem biologu Atanasiu Echeverrii. Domovina je Meksiko in severni del južne Amerike.Gojijo jih kot okrasne vrtne rastline, počasi rastoče manjše vrste pa kot balkonske lončnice.V novejšem času je zaradi čudovitih barv v prodaji ogromno novih hibridov in kultivarjev.
So izredno trpežne trajnice, ki z lahkoto prenašajo sušo in nizke temperature.Občutljive pa so na stoječo vodo in vlago. Ob obilnem zalivanju in dognojevanju izgubijo svojo naravno barvo ter se podaljšajo, ...
Preberi več : Trenutno cvetoče sukulente | Ogledi : 4935 | Odgovori : 1


Je tole kaktus in kateri je?

Že vnaprej hvala za odgovor :)

Slika
Preberi več : Je tole kaktus in kateri je? | Ogledi : 3062 | Odgovori : 2


Zbogom zbirka kaktusov

V življenju včasih pride do nenadnih preobratov, ko je določene stvari potrebno opustiti, zapustiti, pustiti zadaj. Tako se je zgodilo, da sem se razšla s partnerjem in tako ostala brez prostora za svojo zbirko kaktusov. V novem stanovanju nimam balkona ali dovolj okenskih polic, pri starših doma pa ne ustreznega prostora za prezimovanje. Odločitev, da skoraj 10 let zbiranja kaktusov in sočnic pustim za sabo ni bila lahka, še posebej, ker sem jim eno leto ...
Preberi več : Zbogom zbirka kaktusov | Ogledi : 4594 | Odgovori : 12


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610