Danes je 09 maj 2024, 01:04

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Taščin sedež in ožig sonca

Vročina in sonce je letos presenetilo taščin sedež in ga kar pošteno ožgalo.
Kaktus je ožgan in kaj sedaj?
Kako naj sedaj postopam, da bodo čim manjše posledice?
Preberi več : Taščin sedež in ožig sonca | Ogledi : 3553 | Odgovori : 4


Obisk v Ljubljani

Živjo,

sem gojitelj kaktej iz Češke in poleti - začetkom julija - prihajam v Ljubljano za dva tedna. Rad bi ob tej priložnosti obiskal v Ljubljani tudi kakšno zbirko kaktej. Ne poznate tam kakšno zanimivo?
Hvala vnaprej!
Preberi več : Obisk v Ljubljani | Ogledi : 3402 | Odgovori : 4


ALOJA (KOKODILJI JEZIK)

Aloja kako se zaliva to bi prosil za pomoč.


miklavz15
Preberi več : ALOJA (KOKODILJI JEZIK) | Ogledi : 2830 | Odgovori : 0


KAJ DELAM NAROBE

Lep pozdrav!

Sem nova na tem forumu, pišem pa ker ne vem, kaj delam jaz narobe, ali je svetloba problem,....nekaj ni vredu. Že kar nekaj časa se navdušujem nad kaktusi. do sedaj so mi vsi lepo uspevali in rastli. sedaj so mi pa v slabih dveh mesecih trije šli proč. Pa ne vem zakaj. Zdaj se bom izražala čisto laično...prosim, ne zamerite, samo imen kaktusov žal ne poznam.

En kaktus je bil bolj majhen, kosmat, ...
Preberi več : KAJ DELAM NAROBE | Ogledi : 4877 | Odgovori : 4


semena kaktusov

Pozdravljeni, zanima me kje bi se dalo dobit kakšna semena od kaktusov? do zdaj nisem kaktusov še nikoli sejala, bi pa zelo rada poskusila. Tudi jaz imam zelo rada kaktuse, sam se mi zdijo še kar dragi.
Preberi več : semena kaktusov | Ogledi : 11162 | Odgovori : 15


velikonočni kaktusi

Živjo!
A mi lahko kdo namigne, zakaj moji velikonočni kaktusi nočejo cveteti pa delam vse prav, vsaj zdi se mi. Bili so na "dieti, ravno prava temperatura, okrog 20° C pa nič. Prosim za mnenja. Hvala!
voščenka
Preberi več : velikonočni kaktusi | Ogledi : 8433 | Odgovori : 2


Hatiora salicornioides cveti

Pozdravljeni!

Da se ne bomo pogovarjali samo o škodljivcih in boleznih na naših rožicah :) , prilagam slikico sočnice - Hatiore salicornioides, ki je letos predčasno zacvetela - prezimovanje v dnevni sobi...

Slika

Lepo se imejte!
Preberi več : Hatiora salicornioides cveti | Ogledi : 4438 | Odgovori : 4


Razstave

Pozdravljeni!!
Mene zanima, če imamo mogoče v Sloveniji razstave kaktuszov. Po drugih državah sem že večkrat zasledil reklamo in obiskal razstave, a pri nas podobnega še nisem zasledil. Če kdo ve kaj o tem, ga prosim, da me obvesti. :wink:

lp palicnjak111
Preberi več : Razstave | Ogledi : 4244 | Odgovori : 8


Bolezen krasule

Vsem lep pozdrav! Vzgoja in skrb za rastline mi je konjiček za dušo in včasih, če je velik lonec, tudi za telo.
Mojo drago krasulo, ki je začela svojo samostojno pot kot nekaj centimeterski poganjek, je napadlo nekaj, kar zgleda na prvi pogled kot neke vrste plesen. Vesel bi bil, če mi lahko kdo svetuje, kaj ukreniti, da bo rastlina spet zdrava in kaj jo je sploh napadlo. "Plesen" se še ni zelo razpasla. Za ...
Preberi več : Bolezen krasule | Ogledi : 11224 | Odgovori : 5


mi lahko pomagate

Pozdravljeni,imam namrec en problem danes ko sem sla v garazo kjer imam na prezimovanju kaktuse(10 stopinj)sem videla tega ubozcka lani ga je napadla volnata us in sem ga resila s confidor-jem,a sedaj ta cudna plesen.Je se kaksna moznost da prezivi?hvala
po napadu usi
Slika
danes
Slika
Slika
Preberi več : mi lahko pomagate | Ogledi : 3849 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610