Danes je 27 apr 2024, 13:05

Novice Novice od Kaktusi in sukulente

Zemljevid od Kaktusi in sukulente » Forum : Kaktusi in sukulente

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Opuntia brez bodic

Najprej lep pozdrav vsem. :)
Sem nov na forumu, ze neki casa sem razmisljal da bi se prijavu, no pa zdj sem se.

Ugl zanima me, ce ima kdo ali pa ve kje bi se dalo dobit Oputio ki nima nic bodic?
Se mi zdi da pravo ime je Opuntia stricta..vsaj to mi wiki javi.

Rabil bi jo res nujno kajti imam zelve ki jo grozno dosti ...
Preberi več : Opuntia brez bodic | Ogledi : 5844 | Odgovori : 1


..

..
Preberi več : .. | Ogledi : 5233 | Odgovori : 2


Prosim pomoč - sukulenta - bolezen

Prosim za pomoč...

V teh vodah sem še čist zelen... :)

Namreč pred mesecem dni sem kupil sukulento in sicer vrsto GUZMANIA TEMPO. Pred enim tednom pa sem opazil "čuden cvet". Namreč znotraj cveta je opaziti plesen, prav tako je opaziti znotraj nekaj podobnega semenom.

Kako sukulenta izgleda je razvidno iz slik.

Ker nimam pojma kaj je to in kako se zdravi, prosim za vaše odgovore.
Vsakega ...
Preberi več : Prosim pomoč - sukulenta - bolezen | Ogledi : 6135 | Odgovori : 2


bele pike na dracaeni marginata

pozdravček!

zanima me zakaj in kaj so take bele male pikice na moji dracaeni,so spodaj na steblu in zgoraj pod listi??nekateri listi so ji porumeneli in imajo črne pike...
pospricala sem jo danes sicer z celaflorom.

prosim pomagajte ker jo nočem izgubiti...:(
Preberi več : bele pike na dracaeni marginata | Ogledi : 5105 | Odgovori : 0


Poškodovan kaktus

Prevrnil se mi je 60 cm visok in 20 cm širok kaktus. Na vrhu je poškodovan, potlačen, tako da se vidi meso. Zdaj me zanima če mi bo ta kaktus propadel, ali je mogoče kakšen način da ga rešim.
Hvala za odgovor.
Preberi več : Poškodovan kaktus | Ogledi : 5083 | Odgovori : 0


Neowerdermannia vorwerkii- hrana indijancev

Ali ste vedeli ?
Da se kaktus Neowerdermannia vorwerkii uporablja kot hrana pri visokoplaninskih indijanskih plemenih Bolivije in severozahoda Argentine.
Kaktose vržejo v lonec vode in jih skuhajo , kot mi krompir.- Zanimivo bi bilo treba poizkusiti.
In še ena zanimivost;
V Mexiku je ca 30 sort kaktusov Echinocereus katere uporabljajo za izdelavo alkoholnih pijač, sokov…med najbolj znanimi je marmelada katera se imenuje » Strawberry Cactus »
Echino kaktuse pa prodajajo kot sadeže, da ...
Preberi več : Neowerdermannia vorwerkii- hrana indijancev | Ogledi : 4975 | Odgovori : 0


Razkošje spomladanskih cvetov

V cvetličarni KALIA na rudniku sem videl polno kaktusov ki cvetijo. Verjetno bo to zanimalo zbiratelje kaktusov zato pohitite tja da jih ne bodo razprodali.
Upam da sem vam kaj pomagal
pozdrave..... :lol:
Preberi več : Razkošje spomladanskih cvetov | Ogledi : 4196 | Odgovori : 0


ALOE ARBORESCENS

ALOE ARBORESCENS DREVESASTA ALOJA ZDRAVILNA ALOJA

Pametno je, da zdravilno alojo vzgajate sami. Nikoli se ne ve kdaj jo boste potrebovali, ali vi ali vaši prijatelji in sorodniki. Semena aloje na splošno ne prodajajo, verjetno zato, ker bi jo lahko vzgojili sami in potem ne bi bilo povpraševanja po rastlini. Vzgoja je enostavna. Pozimi jo morate imeti v notranjem prostoru, okenski polici, zaprtem balkonu ali nekje čim bližje svetlobi. Zalivate samo z deževnico brez hranil. ...
Preberi več : ALOE ARBORESCENS | Ogledi : 22047 | Odgovori : 5


prosim za nasvet

Pozdravljeni!

Sem nova na forumu, čeprav ga spremljam že kako leto. Pišem, ker imam problem, čez zimo sem namreč moje kaktuse prvič imela v prostoru, kjer je bila minimalna temperatura 1stopinja (brez zalivanja, na svetlem). Bojim, se da je temperatura pustila posledice, prilagam slike. Ali mogoče kdo ve če se jih še da rešiti. ker sta dva izmed večjih kaktusov moje zbirke in sem zelo slabe volje :( ...
Preberi več : prosim za nasvet | Ogledi : 3956 | Odgovori : 2


Ali že seliti kaktuse na prosto?

Pozdravljeni,

glede na to, da se je zunaj precej otoplilo in tudi ni več temperatur pod ničlo, me zanima ali že razmišljate oz. ali ste že preselili kaktuse na prosto? Mene precej mika. Sem malo pogledala 10 dnevno vremensko napoved in je precej obetajoča. Pa tudi sonček že tako lepo sije.

Mislite, da je še prehitro?

Lep pozdrav,
Anchi
Preberi več : Ali že seliti kaktuse na prosto? | Ogledi : 5577 | Odgovori : 13


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610