Danes je 07 maj 2024, 17:47

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

vrtna kreša

kupila sem semena vrtne kreše.
pri kakšni velikosti se jo pobira in se jo odreže ali pobre z semeni vred?
Preberi več : vrtna kreša | Ogledi : 3688 | Odgovori : 0


SONČNICE

Lep pozdrav!
Vem da je zgodaj, vendar sem glede na današnje vreme jaz že z mislimi pri sejanju. Lani sem v eni od revij o vrtnarjenju videla sončnico, mislim da se ji reče PAQITO LEMON ali nekaj takega. Je nizka, cvetni listi pa so zelo svetlo rumeni, skoraj beli. Revije na žalost nikjer ne najdem, res pa si jo želim imeti. Upam, da kdo ve kaj več o njej, predvsem kje bi dobila seme.
Preberi več : SONČNICE | Ogledi : 21351 | Odgovori : 14


Limonium sinuatum - Statice

Pozdravljeni!

Jeseni zelo rada oblikujem šopke iz posušenega cvetja. Ravno zaradi tega sem si lani v vrt nasjala dva paketa Limonium sinuatum oz. static. Na žalost pa ni iz zemlje prišlo nič!

Ali je bolje da letos seme nasejem v posodo in potem napikiram ali poskusim ponovno direkt v vrt? Isto velja za 'suhe rože', ne vem kako se imenujejo - cvet je na otip relativno suh. Tu sem sicer imela nekaj poganjkov, ki pa ...
Preberi več : Limonium sinuatum - Statice | Ogledi : 4996 | Odgovori : 3


rdeče salvije

zanima me, ali se lahko tudi iz njih dobi seme za posjat spomladi (tako kot npr. za žametnice)? malo sem pobrskala v notranjost, pa je samo eno (zrnce????). je mogoče to seme?

thx za odgovor in lep dan!
Preberi več : rdeče salvije | Ogledi : 3949 | Odgovori : 1


Podtaknjenci

Zanimajo me vaše izkušnje z delanjem podtaknjencev v zamaških, ki se namočijo v vodo in nato vanje posadimo rastlino. Se obnesejo? Ali daste zamaške v večji lonec in nato okrog še nasipate zemljo, ali je samo zamašek dovolj?

Hvala za odgovore
Preberi več : Podtaknjenci | Ogledi : 8584 | Odgovori : 8


Pozna kdo to cvetko?

Živjo!

Velokokrat sem jo videla po vrtovih,ne vem pa njenega slovenskega imena.Jo morda kdo ima?Kakšne so vaše izkušnje s to rastlino?

Tu sta dva linka,da se bo vedelo o čem govorim...

http://www.magicgardenplants.com/items/h862.html
http://www.bbc.co.uk/gardening/plants/plant_finder/plant_pages/7569.shtml
Preberi več : Pozna kdo to cvetko? | Ogledi : 6017 | Odgovori : 9


Semena sončnice

Rada bi zaščitila nekaj cvetov sončnic pred ptički, da bi spravila semena za drugo leto. Na misel mi pride polivinilasta vrečka a se bojim, da bi zrna zgnila, ker ne bi bilo zračno.
Zagotovo imate kakšno rešitev (tako kot vedno) :wink:
Lep sončen dan
Petra
Preberi več : Semena sončnice | Ogledi : 8000 | Odgovori : 8


smrdljivke

pobira katera posušene cvetove "smrdljivk" za drugo leto??? kako se to obnese? prakticirate???
Preberi več : smrdljivke | Ogledi : 6585 | Odgovori : 6


Zmajeva krila - ali se jih še da kje kupiti ?

Vem, da sem že res pozna - ampak vseeno - ali se morda še da kje kupiti enoletnice zmajeva krila? Jih ima morda kdo doma in bi mi jih lahko prodal? V vseh vrtnarijah, v katerih se bila - jih že nimajo več...

O teh rožah sem slišala same dobre stvari, tako bi res jih vsaj nekaj rada vzgojila še letos.

Moj telefon: 041/69 777 0
:)
Preberi več : Zmajeva krila - ali se jih še da kje kupiti ? | Ogledi : 11410 | Odgovori : 7


voluhar

KAKO SE ZNEBITI VOLUHARJA V VRTU. :twisted:
Preberi več : voluhar | Ogledi : 4398 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron