Zmajeva krila - ali se jih še da kje kupiti ?

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

Moderatorji: dusanh, tomi, Moderatorji

Zmajeva krila - ali se jih še da kje kupiti ?

OdgovorNapisal/-a Karmi5 » 19 jul 2007, 21:35

Vem, da sem že res pozna - ampak vseeno - ali se morda še da kje kupiti enoletnice zmajeva krila? Jih ima morda kdo doma in bi mi jih lahko prodal? V vseh vrtnarijah, v katerih se bila - jih že nimajo več...

O teh rožah sem slišala same dobre stvari, tako bi res jih vsaj nekaj rada vzgojila še letos.

Moj telefon: 041/69 777 0
:)
Karmi5
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 jul 2007, 21:28
Kraj: Krško


zmajeva krila

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 20 jul 2007, 12:12

Zdravo!
Glede zmajevih kril naslednje: čeprav so enoletnice, se jih da uspešno prezimiti in so naslednje leto celo bolj polne cvetja, čeprav pozimi ostanejo gola stebla. Za letos pa, če jih ne boš več dobila, naredi potaknjence, ki v zelo kratkem času bogato cvetijo. Če jih ne boš našla kje blizu, ti jih lahko nekaj (vršičkov) jaz pošljem. Imam rdeče in letos tudi bele, pa sem, ko sem bele letos kupila, za poskus en vršiček posadila in sedaj že dolgo bogato cveti. Seveda pa še ni tako velik, kot matična rastlina. Torej, gojitelji zmajevih kril, nikar ne zavrzite matičnih rastlin ob koncu sezone, lahko jih porežete, naredite potaknjence ali pa na hladnem z zelo malo zalivanja, prezimite cele rastline. Naslednje leto boste nagrajeni z visokimi, bujnimi rastlinami, ki imajo več cvetja, kot listja. Dobesedno! LP Marija
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a ns » 20 jul 2007, 13:35

Z vsem kar je napisala stara postaja se strinjam, razen tisto o potaknjencih.
Res da se radi ukoreninijo, se pa ne razvejajo kot kupljene rastline in imajo navadno samo eno steblo. Saj če je posajenih več v eni posodi ali na enem mestu niti ni tako slabo. Vsekakor pa se ne more primerjati s kupljenimi sadikami.
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a singa » 29 jul 2007, 16:45

Hojla!

Mene pa zanima, če zmajeva krila uspevajo zudi na severni strani!
singa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 07 feb 2007, 21:40

zmajeva krila

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 29 jul 2007, 21:06

Zdravo! Da, Singa, zmajeva krila uspevajo povsod, tako v senci kot na polnem soncu. Le da imajo na soncu več cvetja, v senci pa bolj bujno zelenje, vendar tudi cvetijo, meni so takšna še lepša . LP, Marija
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a Babika » 09 avg 2007, 12:20

Pozdravljeni!
Z mojimi zmajevimi krili imam v zadnjem času kar nekaj težav. V koritih, na severni, kot tudi na južni strani hiše, krila nočejo in nočejo cveteti. Kot da bi nazadovala v rasti. Listi so krhki in če rastlino samo malo bolj pogledaš, že odpadajo. Posadila sem jih pred pribl. mesecem dni, po tem, ko je prvi nasad (Phlox) v skoraj vseh koritih napadla pepelnata plesen. Korita so bila pošteno oprana in zemlja pred nasaditvijo v celoti zamenjana. Ima kdo kakšen nasvet, kako naj rastline še rešim? Hvala za pomoč!
Sanda
Babika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 04 jul 2007, 19:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a helenas » 06 sep 2007, 20:40

Zanima me, če kdo ve, kako se zmajeva krila razmnožujejo s semeni. Kaj je pri njih pravzaprav seme? Rastline, ki so razmnožene s semeni imajo številne poganjke pri zemlji - to delajo vrtnarji, zato so tudi rastline ob nakupu lepo razraščene. Če jih razmnožujemo s podtaknjenci, gredo večinoma le v dolžino, kljub vršičkanju.
Prosim za nasvet.

Hvala!
helenas
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 sep 2007, 20:19


Vrni se na Enoletnice

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov