Danes je 26 apr 2024, 16:34

Novice Novice od Enoletnice

Zemljevid od Enoletnice » Forum : Enoletnice

Diskusija o enoletnicah.
Aster, Exacum, Gerbera, Impatiens, Pelargonium, Abutilon, ...

KDAJ NAJ POSADIM VN ENOLETNICE???

KDAJ NAJ POSADIM VN ENOLETNICE???Če sem bolj natančen-cvetoče enoletnice???? :oops: :oops: 8) :lol:
Preberi več : KDAJ NAJ POSADIM VN ENOLETNICE??? | Ogledi : 3057 | Odgovori : 0


Kapucinka kot balkonska roža?

Zanima me, ali bi lahko kapucinko uporabila kot balkonsko rožo? Torej v bistvu visečo (ali pol visečo) rožo?

Kakšne izkušnje imate vi? 8)
Preberi več : Kapucinka kot balkonska roža? | Ogledi : 27904 | Odgovori : 17


zalivanje kalečih semen

Prijazen pomladni pozdrav...
pred kratkim sem posejala nekaj začimbnih rastlin(bazilika,poprova meta,timijan...) v lončke v notranji prostor prav tako pa tudi paradižnike v korita znotraj. Zanima pa me,kako pogosto moram zdaj ta kaleča semena zalivat oz. rosit oz. sploh ne... al kako? Hvala za odgovor in uživajte čudovite dni! :)
Preberi več : zalivanje kalečih semen | Ogledi : 3588 | Odgovori : 2


Sivka na balkonu

Helov!
V neki reviji sem prebrala, da sivka potrebuje sonce in topoloto. Ker imam balkon obrnjen na jug in čez cel dan sonce fajn "nažiga" 8) sem mislila, da bi med bršlenke posadila tudi sivko.
Zanimam me, ali ima kdo kakšno izkušnjo z gojenjem sivke? :?: Semenčke že imam in jih nameravam v kratkem posejati v posodo, da jih ...
Preberi več : Sivka na balkonu | Ogledi : 5529 | Odgovori : 1


paradižnik

Pozdravljeni! Tokrat me zanima kako posaditi paradižnik. Mislim,da je zdaj pravi čas za setev v topli prostor in nameravala sem ga posaditi v lončke na osončeno okensko polico kasneje-vendar ne vem točno kdaj- pa prestaviti ven.Ali se motim in kako točno naj bi se to odvijalo?
Rada bi posadila tiste drobne paradižnike(velikosti češenj) pa nikjer nisem videla semen.Ali mogoče kdo ve,kje se dobijo?
Najlepša hvala za informacije.....
Preberi več : paradižnik | Ogledi : 9984 | Odgovori : 10


Arašid

Vsadil sem seme arašida(Arachis hypogea) in sedaj ima tik nad površino
cvet. rad bi zvedel kaj več o tej rastlini.
:lol:
Preberi več : Arašid | Ogledi : 5538 | Odgovori : 4


afriške marjete

Ojla,

spomladi sem kupila "afriške marjete" (ne vem lat. imena), ki cvetijo vijolično in so se prodajale celo pomlad vse povsod. Rečeno mi je bilo, da jih je težko prezimiti in naj z njimi delam kot z enoletnicami, zato sem jih pustila zunaj, da jih mraz vzame.
Pa pravega mraza še ni bilo in so mi (domnevam, da zaradi tega) začele ponovno nastavljati cvetove. :? Sedaj mi ...
Preberi več : afriške marjete | Ogledi : 4254 | Odgovori : 2


Surfinije - Kaj jim paše?

Pozdravljeni.

Moja punca ima majhen problem s surfinijami. Niso tako lepe in razcvetene, kot sosedove. Jih baje gnoji in zaliva redno, a jim vseeno nekaj ni všeč. Zato bi prosil za nasvet, kaj storiti, da jim bo čim lepše, da bodo potem one čim lepše? (kakšna lega, kako zalivati, na kaj paziti, kaka posebnost,...)
Preberi več : Surfinije - Kaj jim paše? | Ogledi : 19187 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610