Danes je 28 apr 2024, 22:00

Novice Novice od Drevesa - okrasna

Zemljevid od Drevesa - okrasna » Forum : Drevesa - okrasna

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

negnoj - kako ga vzgojiti

Zanima me, kako lahko vzgojim zanimivo okrasno drevo ali grm, ali lahko s potaknjencem ali samo s sadiko in kdaj je najprimernejši čas za to.

To sprašujem zato, ker sem ob nekdanji, sedej neaktualni cesti proti Gorjancem to drevo že pred par leti videla v polnem cvetenju, potem pa je nekdo obcestno površino čistil (grmičevje), letos pa negnoj zopet cveti in to na dveh mestih. Ne vem, ali se je pogrobal, ali je zrastel iz ...
Preberi več : negnoj - kako ga vzgojiti | Ogledi : 9031 | Odgovori : 7


Gingko biloba

Pozdravljeni,

kje bi lahko kupila to drevo....

zasledila sem jih v bauhausu, vendar kot bonsai ... tega pa nočem.

Ve kdo, kje jih prodajajo?

Hvala za pomoč....
Barbara
Preberi več : Gingko biloba | Ogledi : 3835 | Odgovori : 1


grmi

Ali se grme razmnožuje s podtaknjenci, lahko spomladi?Sedaj mi cvetijo.
Hvala.
Preberi več : grmi | Ogledi : 2849 | Odgovori : 1


katalpa

Haj!

Prek bakker-ja sem kupila ameriško katalpo, ki naj bi imela bele cvetove.Posadila sm jo 2,5 m od terase.Dolga je okoli 80cm.Sedaj me pa zanima kako hitro bo zrasla oz. koliko cm na leto zraste?Kdaj naredi solidno krošnjo?zelo radi bi senco, pa še da ta spodnjih sosedov ne gledamo oz. obratno.
Druga stvar.Mogoče sem zgrašila, ker sem jo posadila pod palmo.Bo ravno tako uspevala ali bo rast počasnjena?
Zaskrbljena.
Preberi več : katalpa | Ogledi : 9439 | Odgovori : 1


biološko preperevanje

Haj!

Na vrtu pred hišo bi zelo rada vsadila catalpo, ker hitro raste in nardi lepo senco.Vrt je velik2,5x 3m, okrog pa je tlakovana pot in zidano stopnišče.Malo nas je strah da bi drevesne korenine dvignile tlake.kaj pravite vi?Je strah odveč?
Hvala.
Preberi več : biološko preperevanje | Ogledi : 10033 | Odgovori : 5


sadika hrasta

mene pa zanima če v kakšni oz. kateri vrtnariji prodajajo sadike hrasta čim večje da se jih še da posadit in koliko to stane ?
Preberi več : sadika hrasta | Ogledi : 4597 | Odgovori : 2


mimoza - katera

Imam mimozo, ki cveti šele v maju, cvetovi so krem barve. Bi morda kdo vedel za katero sorto gre?
Preberi več : mimoza - katera | Ogledi : 21424 | Odgovori : 16


Kateri javor

V vrtu bi rada imela tudi pahljačasti javor, vendar cepljenega okoli 100cm. Katero sorto (Razen Dissectum), ki je preizkušena in rdeče barve mi priporočate? Naj še omenim to, da bi rastel v polsenci.

Hvala za odgovor in LP,
Preberi več : Kateri javor | Ogledi : 7254 | Odgovori : 4


lipa ne cveti

Imam že pet let posajeno lipo, ki je bila izkopana v gozdu. Sedaj raste ob robu njive in je lepe rasti, nič pa še ni cvetela. Zanima me, koliko časa traja , da lipa prvič cvete, oziroma, kaj je razlog, da ne cvete?
Preberi več : lipa ne cveti | Ogledi : 67027 | Odgovori : 6


Neznano drevo!

Lep pozdrav! Na poti v šolo se vozim mimo drevesa ki ima podobne liste kot albicija in trne velike okoli 5-10 cm (se ne vidi dobro so zelo veliki)! Sedaj me zanima če mogoče kdo to drevo pozna, aja listi so bolj svetlozelene berve!
LP
Preberi več : Neznano drevo! | Ogledi : 9210 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610