Kateri javor

Diskusija o okrasnem drevju.
Breza, Javor, Kostanj, Lipa, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Kateri javor

OdgovorNapisal/-a any » 12 jan 2008, 22:36

V vrtu bi rada imela tudi pahljačasti javor, vendar cepljenega okoli 100cm. Katero sorto (Razen Dissectum), ki je preizkušena in rdeče barve mi priporočate? Naj še omenim to, da bi rastel v polsenci.

Hvala za odgovor in LP,
any
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 16 apr 2007, 12:56

OdgovorNapisal/-a IndigoGrl » 13 jan 2008, 10:54

Če sem te prav razumela bi rada javor, ki drži vso leto rdečo barvo in ki ostane bolj majhen. Jaz bi imela: "Shaina", "Pixie" ...malce večja drevesa "Fireglow" in pa "Bloodgood" ali pa tudi Acer Palmatum 'Atropurpureum'(?!).

Itak pahljačasti javorji rastejo počasi in rabijo okoli 10 let, da dosežejo +2m. Dosegljivost sort je pa bolj kot ne odvisna od tega kako srečo imaš. Včasih imajo v "Baumaksi" ipd. po več sort, včasih nobene.
Lep pozdrav
IndigoGrl
Guru
Guru
 
Prispevkov: 145
Pridružen: 11 sep 2003, 21:04
Kraj: Maribor

japonski javorji

OdgovorNapisal/-a trajnice » 13 jan 2008, 18:32

Razne japonske javorje lahko najdete v drevesnici Žiher-Špur v Medvodah (Na klancu).

Jožica
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

Re: Kateri javor

OdgovorNapisal/-a acer » 08 feb 2008, 22:03

any je napisal/-a:V vrtu bi rada imela tudi pahljačasti javor, vendar cepljenega okoli 100cm. Katero sorto (Razen Dissectum), ki je preizkušena in rdeče barve mi priporočate? Naj še omenim to, da bi rastel v polsenci.

Hvala za odgovor in LP,
jaz bi vam svetoval acer palmatum seyru, ali pa kakšen japonicum aureum že ker imate polsenco pa tudi to je dejstvo da sonce jim njim obarva listje tko da če ga imajo premalo rdeči javorji niso rdeči ampak zbledijo,in če ne je še acer palmatum orange dream-ta je pa čez leto oranžen in na jesen rdeč in je za pol senco,mi jih imamo vse te in še ostale mi pa smo www.horti.si
acer
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 feb 2008, 21:49
Kraj: nova gorica

OdgovorNapisal/-a alpigena » 09 feb 2008, 00:06

:D
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale


Vrni se na Drevesa - okrasna

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost