Danes je 10 maj 2024, 17:40

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

strelicija

čaw!
rad bi kupil strelicijo pa vem da je nimajo povsod-v kaliji sigurno ne.bi mi prosim pomagali če kdo ve kje jo majo.sem pa iz kr.hvala :lol:
Preberi več : strelicija | Ogledi : 6771 | Odgovori : 8


razmnoževanje Abutilona megapotamicum

Lep pozdrav!
To temo sem uvrstil sem, ker se mi je zdela najprimernejša! če ni, prosim administrarotja naj jo prestavi!
Torej, doma imamo Abutilon megapotamicum in se je zelo razrastel oz. zrastel v dolžino okoli 2,5 m! Sedaj ko bo čas da ga prestavimo noter (tega točno ne vem, mislim koliko prenese nizkih temperatur, tako da prosim tudi za to informacijo) sem premišljeval kako se ga razmoži ker bi ga imeli tudi nekateri sosedi, kakšna ...
Preberi več : razmnoževanje Abutilona megapotamicum | Ogledi : 3827 | Odgovori : 1


TACCA

Moja nova pridobitev ČRNA ORHIDEJA
Moram se malce pohvaliti

http://satini.moj-album.com/album/9262595/

lp
Preberi več : TACCA | Ogledi : 22250 | Odgovori : 31


gardenija

Zdravo,
imam eno vprasanje glede gardenij. Nekaj sem na forumu ze prebrala pa kljub temu nisem nasla vseh odgovorov.
Zanima me, s cim gnojiti gardenijo. Do zdaj sem jo gnojila z enakim gnojilom kot kamelijo pa ni nic bolj cvetela. Konstantno so odprti 2-3 cvetovi kaj vec pa zal ne. glede na velikost rastline bi jih po moje moralo biti najmanj 5. Ne upam pa kaj prevec z gnojili eksperimentirat, ker mi je eno gardenijo ...
Preberi več : gardenija | Ogledi : 4409 | Odgovori : 0


Adam in Eva

Zanima me ali gdo pozna rastlino adam ali eva??
Preberi več : Adam in Eva | Ogledi : 5223 | Odgovori : 1


kurkuma-curcuma

Pred mesecem sem dobila curcumo, ki je imela dva krasna cvetova in popek. Po prvem zalivanju, ki po moji presoji ni bilo preobilno, je zgnil-se pričel sušiti prvi in nato še drugi cvet. Zdaj se je na peclju zlomil še popek...
V navodilih piše, da se zemlja ne sme osušiti in naj bo na svetlem, sončnem mestu.
Izkušene poznavalce- in vse ostale- prosim za pomoč!

Murka
Preberi več : kurkuma-curcuma | Ogledi : 8450 | Odgovori : 1


prezimljenje Amaryllisa

Preden jih bom pospravila v klet a je nujno čebulico vzeti iz zemlje (lončka) in jo posušiti nato pa odnesti v klet ali jo lahko supaj z lončkom in zemljo odnesem v klet. :?:
Preberi več : prezimljenje Amaryllisa | Ogledi : 2893 | Odgovori : 1


Vzgoja Hibiskusa

Imam 4 hibiskuse in jih imam na balkonu ,ki je zastekljen in imam veliko svetlobe jaz imam direktno sonce no samo ,če je pre velika vročina je za zavesi ,ki je bela in gosta tako ,da samo svetloba prihaja no edino direktno žgoče sonce ne in ni popolnoma nič bolana rastlina no predlagam,da morda date notri v prostor odzunaj pa dobro pošpricajte in strupom za zajedavce raslin in potem ga dajte notri



miklavz15
Preberi več : Vzgoja Hibiskusa | Ogledi : 4056 | Odgovori : 0


zakaj Amaryllisa ne cvetita

Kupila sem ju prejšno leto (belega in rdečega) in od takrat mi nista cvetela, sedaj sem preletela nekaj nasvetov in ugotovila da sem delala narobe.
Ko sta odcvetela, sem jima porezala steblo in liste pustila. Čez čas so listi porumeneli in tudi njih sem odrezala, vendar čebulic nisem vzela iz zemlje in jih postavila na temno in hladno ampak sem jih pustila na okenski polici čez celo leto. listi so čez leto zrastli vsake toliko ...
Preberi več : zakaj Amaryllisa ne cvetita | Ogledi : 11225 | Odgovori : 15


Mimosa pudica

Rada bi jo vzgojila iz semena, zato me zanima na kaj naj bom pozorna.

Hvala, Marna
Preberi več : Mimosa pudica | Ogledi : 3204 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610