Danes je 26 apr 2024, 09:01

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Božična zvezda

Pozdravljeni!

Doma imam božično zvezdo, ki sem jo kupila lani. Ko je odcvetela (listi so se posušili) je pognala lepe nove zelene liste. Zanima me, kaj moram storiti, da se bo letos pozimi obarvala rdece?

Lp,

Mojca
Preberi več : Božična zvezda | Ogledi : 10096 | Odgovori : 1


vijolice

Pozdravljeni!

Tako na spletni strani Hrovatin.com, kot na forumu nisem zasledila nič o sobnih vijolicah. Zelo so mi všeč, vendar nimam z njimi prav nobenih izkušenj, zato bi začela kar na začetku:
Kako se jih razmnožuje? Prijateljica je liste dala v vodo, vendar po dveh tednih še nič ne kaže, da bi se delale koreninice!
Kakšna zemlja jim odgovarja? Kakšna svetloba in koliko se jih zaliva? Ali se jih sme pršiti?
Za odgovore se Vam ...
Preberi več : vijolice | Ogledi : 16937 | Odgovori : 8


Klivija ne cveti

Pozdravljeni!
Pred štirimi leti sem podedovala klivijo. Prvo pomlad je cvetela, a žal takrat nisem vedela, da moram cvet odrezati, preden razvije seme in sem ga seveda pustila, da se je posušil. V knjigi o sobnih rastlinah piše, da potem klivija naslednje leto ne cveti. Težava pa je v tem, da letošnjo pomlad že tretje leto zapored ni cvetela. Kaj naj naredim, da bi vsaj naslednjo pomlad cvetela? Jo morda preveč gnojim, saj ne vem, ...
Preberi več : Klivija ne cveti | Ogledi : 37589 | Odgovori : 21


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610