Danes je 08 maj 2024, 01:24

Novice Novice od Cvetoče sobne rastline

Zemljevid od Cvetoče sobne rastline » Forum : Cvetoče sobne rastline

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Mikado gold ???????

Mene pa zanima kaj zaena stvarca to sploh je. Tanki listi skoraj poležani po zemji in cvetovi na dolgih pecljih. Sedaj je še v popkih (ti so zlati) odprli pa naj bi se na rumeno. Pod katero vrsto to spada ker jst tega ne najdem v nobeni knjigi in na netu mi pod mikado najde samo mak :? kar pa mislim da to ni.
Preberi več : Mikado gold ??????? | Ogledi : 7541 | Odgovori : 7


Vrtnica

Lep pozdrav!

Kot darilo za rojstni dan sem prejela sadiko mini vrtnice, roza barve.Zelo lepo diši.Ker pa se na rastline kot so vrtnice ne spoznam najbolje, bi vas prosila, da mi napišete nekaj o negi ali saj navedete linke kjer bi takšne ali podobne informacije.Zanima me tudi, ali je možno imeti to rastlino kot sobno.

Že vnaprej se vam toplo zahvaljujem za informacije...

Lp,Rosa
Preberi več : Vrtnica | Ogledi : 6765 | Odgovori : 4


Vijolice

Mene pa zanima ce sem naredila prav. Z odrasle vijolice sem odtrgala par listov in jih vtaknila vsakega v kozarec napolnjen z vodo. Kar jaz vem so vijolice podtaknjenci zato naj bi iz teh listov pognale korenine in nastale nove rastline?


lp cher
Preberi več : Vijolice | Ogledi : 4665 | Odgovori : 3


Božična zvezda

Božično zvezdo imam od novembra leta 2002, do danes je lepo preživela, razen cvetela več ni :(
Kaj je res, da bi naj vse vejice porezala in jo dala v temo? Meni se to zdi nesmiselno, če pa ima lepe liste. Presaditi pa mislim da jo vsekakor morem.
Prosim če mi povete kaj pač morem vedeti o božični zvezdi.

Hvala in LP
Preberi več : Božična zvezda | Ogledi : 25867 | Odgovori : 13


Vprašanje o valoti

Hojla.

Tudi mami sem omenil ta forum, vendar pa je čisti antitalent za internet in nasploh za računalnike, posredujem njeno vprašanje jaz.

Ima valoto že 10 let, ki ji noče cveteti. Eni viri priporočajo, da se jo da prezimi, drugi spet da ne... Sicer je sedaj dala en lonček prezimit, enega pa ne, da bo primerjala.

Torej: Ali je treba valoto oz. valojo dat prezimit? V čem je skrivnost uspeha, da bo cvetela? Vmes smo ...
Preberi več : Vprašanje o valoti | Ogledi : 4221 | Odgovori : 4


AMARILIS

Mi lahko kdo kaj vec napise o vzgoji AMARILISOV,ti mi namrec nikakor nocejo cvetet.
hvala :cry:
Preberi več : AMARILIS | Ogledi : 102305 | Odgovori : 61


Kapra - caparis spinosa

Pozdravljeni!
Letos sem z dopusta prinesel kapro. Rastlinica je nekaj časa životarila, pred dobrim mesecem pa se je dokončno posušila. Sedaj so mi ostala še semena. Bral sem, da so zelo težko kaljiva(uporaba hladilnika...). Ali ima kdo kakšne izkušnje z vzgojo kapre?
Preberi več : Kapra - caparis spinosa | Ogledi : 15832 | Odgovori : 3


Hibiscus Alicante

Sem ljubitelj te rastline, saj me razveseljuje z lepimi rdečimi cvetovi. Imam Hibiscus Alicante, pa me zanima katere vrste Hibiscusov imajo še večje cvetove. Od česa zavisi količina cvetov na eni rastlini? Ali Hibiscus lahko obračamo?
Poldi

P.S.
Kakšna je pravilna nega čez zimo, da bo drugo leto spet lepo cvetel kot mi je letos.
Preberi več : Hibiscus Alicante | Ogledi : 16820 | Odgovori : 15


Drobnocvetna ciklama

Ojla,

za na grob sem si omislila kombinacijo mačeh in ciklame (drobnocvetna). Zanima me če lahko ciklamo pustim v zemlji čez zimo, ali bo gomolj pomrznil in zgnil? Če jo ne morem pustiti v zemlji, me zanima na kakšen način jo lahko obdržim :oops: ?
Preberi več : Drobnocvetna ciklama | Ogledi : 5606 | Odgovori : 2


Passiflora

Ojla,
spomladi sem dobila pdtaknjenec vijolične Passiflore, celo poletje je rasla in se ovijala okoli opore, brez cvetenja. Na začetku oktobra pa je začela močno cveteti in cveti že ves mesec.
Zanima me, če jo lahko sedaj ko cveti premikam ali naj jo prvo porežem, saj je prezimovalni prostor za njo sila majhen? Sedaj je na toplem, prezimovati pa mora na okoli 5°C. Bo sedanje obrezovanje (prbrala sem, da se jih obreže spomladi) vplivalo na ...
Preberi več : Passiflora | Ogledi : 5274 | Odgovori : 8


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610