Vrtnica

Med cvetoče rastline uvrščamo rastline, ki v naše prostore prinašajo svežino, raznobarvnost, poživitev...
Anemone, Anthurium, Azelea, Begonia, Camellia, Clivia, Plumeria, Tacca, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Vrtnica

OdgovorNapisal/-a Rosa » 07 feb 2004, 20:57

Lep pozdrav!

Kot darilo za rojstni dan sem prejela sadiko mini vrtnice, roza barve.Zelo lepo diši.Ker pa se na rastline kot so vrtnice ne spoznam najbolje, bi vas prosila, da mi napišete nekaj o negi ali saj navedete linke kjer bi takšne ali podobne informacije.Zanima me tudi, ali je možno imeti to rastlino kot sobno.

Že vnaprej se vam toplo zahvaljujem za informacije...

Lp,Rosa
Rosa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 07 feb 2004, 20:51

OdgovorNapisal/-a Road Runn3r » 08 feb 2004, 22:29

Tale tvoja vrtnica rabi enako vzgojo kot vse ostale vrtnice :arrow: pomeni da v sobi od nje ne bo haska (saj taka ne bo kot bi lahko bila) :wink:
BE STRONG BE WRONG
Road Runn3r
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 08 feb 2004, 22:17

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 02 jan 2005, 21:06

Road Runn3r je napisal/-a:Tale tvoja vrtnica rabi enako vzgojo kot vse ostale vrtnice :arrow: pomeni da v sobi od nje ne bo haska (saj taka ne bo kot bi lahko bila) :wink:


Prav imaš to Road Runn3r. Lahko pa si narediš zadaj za hišo kakšen majhni vrt in bi gojila vrtnice. Lep pozdrav :wink: .
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a lajka » 21 feb 2005, 09:39

najbrž bo kar držalo.

Jaz sem jo dragemu kupila za valentinovo...listi rumenijo, nič dobro ji ne kaže.
V prodajalni so mi zatrdili, da ni zahtevna in bo čisto dobro uspevala v sobnih razmerah :evil:
lajka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 19 feb 2005, 11:36

OdgovorNapisal/-a Yavanna » 06 sep 2005, 15:36

Oj,
tudi jaz sem dobila mini vrtnico v dar. Nimam je v prostoru ampak na zunanji okenski polici. Rekli so mi, da ni za v zaprt prostor. Je pa zelo trpezna. Cez poletje, ko me ni bilo so jo gosence skoraj do konca pojedle, pa je zdej pognala nove liste in 4 nove popke. Zalivam pa jo, tako da pustim da se zemlja malo osusi nato pa zopet zalijem: cca 2x na teden. Ceprav sem visoko v nadstropju pa vsake toliko casa pride tudi kaksna gosenica ali pa listne usi. Ker je rastlina manjsa se spremembe hitro opazijo, vendar tudi marsikaj prezivi.
Lp
The Giver of Fruits. She is the lover of all things that grow in the earth and all their countless forms she holds in her heart, from the trees like towers in forests long ago to the moss upon stones or zhe small and secret thing in the mould.
Yavanna
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 19 avg 2005, 11:57
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Cvetoče sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost