Danes je 29 apr 2024, 04:11

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Bonsaj-fikus retusa

Pozdravljeni.Hja,ugotovila sem,oziroma nekdo mi je rekel,da naj bi bil moj bonsaj,fikus retusa.nekdo drug mi je pa rekel,da to sploh ni bonsaj,ampak nekaksna bulba-deblo..kaj pa vem za kaj se gre.Pa recimo,da mi je tisti nekdo iz bonsajkluba-preko interneta povedal,da je bonsaj-fikus retusa.Kso pozna to vrsto in mi lahko da par nasvetov,kako ga vzgajati,oziroma najbolj me zanima ce ga lahko prsim z vodo po listih...kako ga zalivati.danes sem ga prvic zalila in to tako,da sem ga namocila ...
Preberi več : Bonsaj-fikus retusa | Ogledi : 4137 | Odgovori : 0


Prosim oglej si me-bonsaj:)

prosim za pomoc vse tiste,ki bonaje dobre poznate.v dar sem dobila tegale na sliki,vendar ne vem ali je zunanji,notranji,bo cvetel-katera vrsta drevesa sploh je to?kako ravnati z njim?
Hvala za vase odgovore.
lep pozdrav vsem skupaj.
Preberi več : Prosim oglej si me-bonsaj:) | Ogledi : 5962 | Odgovori : 8


Vzgoja bonsaja

Prosim za pomoč!
V dar sme dobila bonsaj,sploh ne vem kaksna vrsta drevesca je..tko da,mi lahko kdo prosim pomaga s tem,kako naj ga zalivam,kolikokrat itd.Ga naj zalivam direktno v posodo,ali spodaj,da le koreninice crpajo vodo?
Lepo prosim za vsak nasvet.
hvala in lep pozdravcek
Preberi več : Vzgoja bonsaja | Ogledi : 9130 | Odgovori : 4


Ficus panda - prosim za pomoc

Živjo,

pred 4 meseci sem za darilo dobila bonsai, mislim da Ficus pando.
Na zacetku je bilo vse v redu, potem pa so pocasi zaceli rumeneti in odpadati listi, se posebno zadnje 3 tedne. Zdaj je v bistvu popolnoma gol. Ko sem ga dobila, sem dobila precej skopa navodila glede nege, zato sem ga zalivala po občutku.
Bi mogoče kdo vedel, kaj je vzrok odpadanju listov in susenju bonsaja?
Kako pa se bonsai te vrste ...
Preberi več : Ficus panda - prosim za pomoc | Ogledi : 3994 | Odgovori : 2


prosim pomoč

koliko časa moram namakati bonsajček v vodi in kako ga moramo obrezovati da bo rasel v eno smer.prosim za pomoč :!: :?: :oops:
Preberi več : prosim pomoč | Ogledi : 3334 | Odgovori : 1


Bonsai ! POMOČ ?!

Pozdrav!

pred priblino 2 mescema sem kupil bonsai v bauhausu bil je 5 tisoč ....
Prodajalka mi je rekla naj ga namakam 2krat na teden in špricam vsak dan , tako sem delal skos kot je rekla , potem pa so mu začeli odpadati listi vsak dan danes, nima niti enega več samo še ene par suhih , namakam ga še zmeraj in upam da bo kej prišli nazaj , ali bo ????

ali pa ...
Preberi več : Bonsai ! POMOČ ?! | Ogledi : 14987 | Odgovori : 15


BONSAJČKI

Tudi mene navdušujejo te male zadevce,sem poskusil,a so se moji začetki bolj klaverno končali :( Trenutno imam še dva,kamelijo in kitajsko tiso (podocarpus),ki pa (presenetljivo) kar dobro uspevata :wink:

Vsem ostalim začetnikom (pa mogoče tudi sebi :wink: ) v vzpodbudo pa prilagam nekaj slikic,ki so nastale decembra na mojem potovanju na ...
Preberi več : BONSAJČKI | Ogledi : 4329 | Odgovori : 5


Bolani bonsai

Jaz imam problem z bonsaijem, sicer pa se to tudi takoj vidi:
Prosim za pomoč kako naj preprečim sušenje listov.:



http://shrani.si/files/dscn4326s4jt.jpg

http://shrani.si/files/dscn4327s4ju.jpg

http://shrani.si/files/dscn4328s4jx.jpg

http://shrani.si/files/dscn4329s4jy.jpg

Hvala,

Alen
Preberi več : Bolani bonsai | Ogledi : 10933 | Odgovori : 5


Svetlo zeleni listi

Lep pozdrav..

Najprej naj povem, da imam bonsaj (Carmona mycrophilla) dva meseca in sem zacetne tezave premagala ravno s pomocjo tega foruma. Hvala vsem.. :wink:
Na zacetku so bonsaju odpadli skoraj vsi listi-zaradi menjave okolja in nepravilne postavitve v prostor- sedaj pa ima ze nekaj casa lepe nove listke, ki pa ostajajo svetlo zeleni, ne dobijo lepe temno zelene barve. Imam gnojilo in zemljo za bonsaje, vendar ...
Preberi več : Svetlo zeleni listi | Ogledi : 3557 | Odgovori : 0


Poskodbe

Pozdravljeni!
Pred mesecem sem dobil bonsaj Ficus retusa(se mi zdi) na katirem so vidne poškodbe ki so nastale zaradi ožičenja(žica se je zajedla v skorjo na deblu in sem jo moral jaz odstranit)
Zdaj me pa zanima ali bodo te sledi sploh kdaj izginile oz. se zacelile in če ne kakao naj jih vsaj malo skrijem ker kvarijo videz?
Slika
Preberi več : Poskodbe | Ogledi : 2700 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610