Danes je 28 apr 2024, 23:26

Novice Novice od Bonsaji - notranji

Zemljevid od Bonsaji - notranji » Forum : Bonsaji - notranji

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Prvič z bonsajem!

Mene zanima kako kje in gdaj se lahko obrezujee bonsaj? pa ali je res da ga je treba vsake tolko namočit v vodo?

Najlepša hvala pa lep pozdrav
Preberi več : Prvič z bonsajem! | Ogledi : 2561 | Odgovori : 1


Čisti začetnik...:(

Pozdravljeni!
Včeraj so mi podarili bonsai, na listku ni pisalo katere sorte je, ima pa drugace majhne okrogle gladke lističe.
Danes sem ga špricala, pa čisto malo zalila. Imam posebno tekoče gnojilo za bonsaje, pa me zanima kako mnenje imate z dodatnimi gnojili? Najraje bi ga imela v sobi na mizi, v blizini ni radiator. Kako pogosto ga moram zalivat,a ga je treba vsaki dan poškropit?
Za obrezovanje in žičenje,pa moram it kar hitro v ...
Preberi več : Čisti začetnik...:( | Ogledi : 4064 | Odgovori : 4


Notrani bonsaj - kako začeti

Pozdravljeni

Zanimam se za gojenje notranjega bonsaja. Nameravam kupiti fikus, ki bi ga nato z obrezovanjem "preobrazil" v bonsaj. Vendar ne vem kako naj izberem ustrezen fikus. Zato prosim poznavalce, da mi dajo nekaj nasvetov (kdaj je najprimernejši čas za nakup, katera vrsta, kakšna velikost, oblika itd.) pa tudi kaj si mislijo o tej obliki gojenja bonsaja nasploh.

Hvala
Preberi več : Notrani bonsaj - kako začeti | Ogledi : 4020 | Odgovori : 1


Bonsaiju odpada listje

Slika

Lep pozdrav!

zanima me če je to normalno. Listi ne porumenijo ampak le odpadejo. Hvala za odgovore..
Preberi več : Bonsaiju odpada listje | Ogledi : 4901 | Odgovori : 2


Neznan bonsai

Pozdravljeni!

Včeraj sem si kupil en mali bonsajček za okrog 4k v Avstriji ampak na listu nič ne piše katera vrsta je, da bi pogledal kje malo več o njem. Ju3 ga bom poslikal in upam, da mi ga bo kdo pomagal prepoznati.
Preberi več : Neznan bonsai | Ogledi : 2412 | Odgovori : 0


Sušenje listov

Imam manjši problem z drevesom.Nekateri listi so se mi namreč posušili pa še to samo polovica lista.Zanima me zakaj se listi sušijo in predvsem zakaj samo polovica,drugače drevo zelo lepo raste.
Preberi več : Sušenje listov | Ogledi : 3619 | Odgovori : 2


Plesen

Zdravo!
Imam bonsai vrste Zelkova Serissa in me zanima kaj je narobe da se mi pojavla plesen na zemlji ob steblu bonsaia in kako naj to odpravim?

L.P.
Preberi več : Plesen | Ogledi : 2589 | Odgovori : 0


Prehitra rast bonsaia

Pred enim tednom sem kupil nek bonsai v Baumax-u.V enem tednu mu je nekaj vejic zraslo za cca 2 cm,tudi listi na vejici so večji od ostalih :shock: .Zanima me ali je možno da drevo prejema premalo svetlobe in rine proti njej.
Preberi več : Prehitra rast bonsaia | Ogledi : 2830 | Odgovori : 1


cena bonsaja

mene pa zanima okvirna cena bonsaja?..nikjer nisem te informacije zasledila, zato me zanima ali morda kdo ve?---hvala za odgovor :)
Preberi več : cena bonsaja | Ogledi : 14093 | Odgovori : 7


ve kdo kje bi se dalo v sloveniji dobit iglasti bonsaj???

ve kdo kje bi se dalo v sloveniji dobit iglasti bonsaj???
Preberi več : ve kdo kje bi se dalo v sloveniji dobit iglasti bonsaj??? | Ogledi : 3876 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610