Bonsaiju odpada listje

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Bonsaiju odpada listje

OdgovorNapisal/-a bonsai99 » 17 nov 2005, 23:43

Slika

Lep pozdrav!

zanima me če je to normalno. Listi ne porumenijo ampak le odpadejo. Hvala za odgovore..
bonsai99
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 nov 2005, 23:41

malo

OdgovorNapisal/-a jurca315 » 18 mar 2006, 18:10

Lep pozdrav

Najprej naj le povem da nisem mogel ugotoviti katera vrsta bonsaja je. Toda po lastnih izkušnjah se tudi men kdaj dogodi da opazim odpadanje zdravih listov, čeprav ni vidnih vzrokov skodljivcev ali katerih drugih škodljivih dejavnikov. Oonavadi rastlina odvrze nekatere liste ce ima premalo svetlobe ali pa vlage, doskrat sem to opazil doma pri fikusu... Najbolje bi bilo ce bi poiskali vrsto kje v knjigi ali pa na internetu.
V bonsajih se kaze ljubezen!
jurca315
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 18 mar 2006, 17:53
Kraj: Ljubljana

Re: malo

OdgovorNapisal/-a bonnie » 04 dec 2006, 22:45

Živjo!

Po sliki sodeč imam tudi sama enak bonsai in enake probleme kot jih je imel bralec, ki je načel to temo. tudi mojemu bonsaiu odpadajo zdravi listi, le tu in tam je kakšen rjav med njimi. vendar pa poganja nove, mlade in zdrave liste. skrbi me pa to, ker jih na dan odvrže tudi deset ali celo več. bonsai ima veliko svetlobe, ni na prepihu in vsak dan ga škropim. tudi zalivam ga redno tako da ne vem več kaj bi mu še lahko škodilo.
prosim za pomoč, ker mi ta rastlinica veliko pomeni in ne bi rada, da umre.

lp
bonnie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 04 dec 2006, 22:41


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost