Danes je 28 apr 2024, 00:52

Novice Novice od Bolezni zunanjih rastlin

Zemljevid od Bolezni zunanjih rastlin » Forum : Bolezni zunanjih rastlin

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Polegli brin se suši

Lani jeseni smo brežino zasadili tudi s poleglimi brini. Do zdaj so bili vredu, pred nekaj dnevi pa smo opazili, da so se začeli sušiti, oz. rumeneti, čeprav je pred kratkim padal dež. Enako se je zgodilo tudi z oranževko. Skrbi nas, da smo že prepozni? Ali je možno še kaj narediti? Za vsak nasvet se vam že vnaprej zahvaljujemo.
Hvala Rina
Preberi več : Polegli brin se suši | Ogledi : 4361 | Odgovori : 0


Odpadanje listov pri rododendronu

Letos spomladi, sem kupila rododenron, ga posadila v kislo zemljo in tudi gnojim ga z gonjilom za rododendrone, lepo je cvetel, sedaj pa mu odpadajo listi, in tudi konice so začele črneti, sicer na nekaterih mestih poganjajo novi brsti. Ali mi lahko svetujete, kako naj mu pomagam?

LP,
minis
Preberi več : Odpadanje listov pri rododendronu | Ogledi : 4707 | Odgovori : 2


VRTNICI ODPADAJO POPKI

Moji vrtnici se sušijo in odpadajo popki. Prosim za pomoč!
Preberi več : VRTNICI ODPADAJO POPKI | Ogledi : 4018 | Odgovori : 0


salvija - rdeča

Rdeči salviji, ki diši po ananasu (ne vem kakšno je njeno ime) se sušijo listi. Imam jo skupaj v koritu s surfinijami, ki jih posebej gnojim s specialnim gnojilom za surfinije in posebej dodajam železove kelate. Mislite, da je to vzrok za sušenje listov salvije?
Preberi več : salvija - rdeča | Ogledi : 3858 | Odgovori : 0


surfinije-lepljive

S čim naj škropim surfinije, da ne bi bile lepljive. Pa za preventivo proti ostalim boleznim bi jih tudi rada z nečim pošpricala, ker so baje zelo občutljive. Kaj priporočate?
Preberi več : surfinije-lepljive | Ogledi : 4687 | Odgovori : 0


Cepitev limonovca

Posadila sem pečke limone, zraslo je že drevce priblizno 60 cm visoko. Zanima me kako veliko mora biti, da se ga lahko cepi? Priporočate kakšno posebno vrsto za cepitev, čas cepitve? V kakšno posodo naj bo limonovec vsajen? Hvala za odgovore.
Preberi več : Cepitev limonovca | Ogledi : 5716 | Odgovori : 2


bolezen hortenzij

Iam več grmov hortenzij, pri dveh sem opazil, da se izloča (?), smoli podobna mastna tekočina, kdo mi lahko pomaga ?
Preberi več : bolezen hortenzij | Ogledi : 4395 | Odgovori : 0


plesen na vrtnicah

Imam nekaj vrtnic, ki so začele plesniti. V Semenarni sem kupila bio sprayproti plesni, pa ne pomaga.
Prosim svetujte mi.

Pa še, to dobila sem rastlino, ki ji pravijo stari kruh. Če jo kdo pozna prosim, povejte kaj je to za ena rastlina.
Lep sončen dan
Nataša :P :P
Preberi več : plesen na vrtnicah | Ogledi : 6296 | Odgovori : 4


škropivo iz namočenih ogorkov???

Nekje mi je ostalo, da je moja babica namočila ogorke v vodo in na to to vodo uporabila, kot škropivo za vrtnice.
Pa ne vem, če je to res, ali ne. Nikjer ne najdem ničesar o tem. Mogoče pa sem si to samo izmislila???

Ali mi lahko kdo pomaga?

Hvala
Preberi več : škropivo iz namočenih ogorkov??? | Ogledi : 3304 | Odgovori : 0


Zajedalci na macesnu

Pozdravljeni

Na mladem macesnu so se pojavila jajčeca neznanega zajedalca.
Ali kdo ve, kaj bi to bilo ?

Slika

Hvala za odgovor
Preberi več : Zajedalci na macesnu | Ogledi : 3328 | Odgovori : 0


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610