cepljenje citrusov

Sem spadajo vse rastline, ki rastejo v mediteranskem, subtropskem in tropskem podnebju. V našem podnebju jih moramo pozimi zaščititi pred mrazom (prestavimo jih v toplejši prostor).
kivi, citrusi, figovci, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

cepljenje citrusov

OdgovorNapisal/-a kemik » 09 maj 2006, 14:58

A mi lahko kdo pomaga!! Nikakor mi ne uspe cepiti "mladih" citrusov vzgojenih iz pečk. Sadna drevesa mi še nekako uspevajo, citrusi pa ne, čeprav naj bi, bilo dosti "lažje".
Nekaj zagotovo delam narobe(preveč obrežem liste rastline, ne prilepin pravega očesa, ne prilepim na pravo mesto,...)
Res pa je da nisem strokovnjak. HELP!! :cry:
kemik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 maj 2006, 14:40

OdgovorNapisal/-a zara » 22 avg 2006, 17:21

Mi smo pred leti tudi poiskušali cepit limono vzgojeno iz pečk pa nam nikakor ni uspelo.Najbolje je da naredite podtaknjence od limon ki že rodijo.LP
zara
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 avg 2006, 20:41
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kemik » 10 sep 2006, 15:16

A mogoče veš kako je treba s potaknjenci da se 100% primejo, ker sem slišal da so težave,...
A jih damo kar v zemljo??? Hvala Zara.

LJ izi
kemik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 maj 2006, 14:40

OdgovorNapisal/-a zara » 10 sep 2006, 19:02

Jaz naredim tako: vzamem vršiček od moje limone s petimi ali šestimi listi in spodnja dva ali tri odtrgam nato potisnem v zemljo(vzamem kar vrtno) k temu vršičku dodam tri palčke in čez pokrijem z polivinilasto vrečko in tako pustim čez celo zimo.Zalivam v podstavek ,tako da je vedno mokro in dokler je vrečka odznotraj rosna vem da limonca še živi.Na tak način sem ukoreninila že čez 30 limon.Tudi letos sem naredila 8 podtaknjencev, saj včasih tudi kakšen ne uspe.Pa veliko sreče , če boste še letos, bi bil še čas ,ker je lepo vreme! LP!
zara
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 12 avg 2006, 20:41
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a kemik » 14 okt 2007, 19:01

No medtem časom mi je uspelo cepiti sedaj sem pa poskusil še z podtaknjenci in vam sporočim če uspe

LP izi
kemik
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 09 maj 2006, 14:40

OdgovorNapisal/-a bush81 » 15 okt 2007, 07:21

Jaz sem avgusta prvič v življenju cepil limone in mi je že kar tekoj uspelo. Torej iz tega sklepam, da ni to tako zahtevno opravilo..... :)
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica


Vrni se na Mediteranske, subtropske in tropske rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron