ZIMSKO SPANJE SE POČASI KONČUJE...

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

ZIMSKO SPANJE SE POČASI KONČUJE...

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 feb 2004, 02:30

Ojla,

pa kje ste vsi :?:
Sploh ne zasledim več "starih" forumovcev, pa debat okoli kaktusov tud kar ni in ni :? ja a smo vsi z kaktusi zaspali ali kaj :shock:
Saj se bodo kaktusi vsak čas zbudili, mi se mamo pa še tolk stvari za zment :cry:
A ste pozabil na pomladno srečanje? pa na menjanje podtaknjencev?

Kadar pridem na ta forum so vedno novi člani z starimi istimi vprašanji (na večino so že odgovori), eni celo nekaj jamrajo čez ta forum, samo "tiste stare klape" pa ni :!:
BoGo, Manca1, Reene...Izi, Mesojedec, pa Poldi še malo pišejo, drugi pa :roll:
- ja vas pa ni???KJE STE :?:

Pa ja niste bili tle gor sam zarad nagrad :arrow: he, he, he :twisted: - mal sem zlobna :oops: zgleda res tko, kot da smo bili bolj aktivni glih samo zaradi nagrad.
Ja kaj pa sploh je z nagradami? Zakaj jih pa več ni? Pa sej ni važen...

Uglavnem stara garda OGLASTE SE, bomo kako še rekli no...
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ronin » 11 feb 2004, 10:13

Dan! Sem nov na tem forumu in sam preizkušam, če znam delat z to zadevo. Klavdija jaz tudi pogrešam vas, ki se menite od sočnic, da kaj zanimivga in novega preberem. No zdaj sm se odločil. da bom tudi jaz eden od vas.
Upam, da me boste sprejeli med vas :?
PS:Če mi uspe odposlat tole sporočilo mu sledi tako s konkretnim vprašanjem.
LP Ronin
ronin
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 11 feb 2004, 10:04
Kraj: Erzelj

OdgovorNapisal/-a manca1 » 11 feb 2004, 13:10

Draga Klavdija!

Saj veš kako je, če kaktusi spijo :| . Nič se ne dogaja z njimi :roll: , s podtaknjenci se še ne da nič dilat, problemov ni, ker kaktusi spijo in potem tudi ni snovi za na forum. Sicer pa si jaz pridno delam seznam, štejem koliko loncev za kaktuse bom morala kupiti :?: koliko zemlje, kakšno konstrukcijo za "razstavo" kaktusov bom morala narediti :?: ...

Brez skrbi, da ko se bo začelo delo s kaktusi bomo spet začeli oblegati tale forum :twisted:

Ta petek bomo pa nekateri tko kot martinčki prilezli na srednjo ekonomsko na uvodno predavanje in prehranjevalni sestanek :D

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 11 feb 2004, 15:36

Ja Klavdija opažam, da si zelo aktivna. V začetku, ko sem začel, je bilo cel kup vprašanj, sedaj pa čedalje manj. Imaš prav, več ali manj so splošne stvari jasne, na zahtevnejša vprašanja pa težje dobiš odgovor. Zadnjič sem celo zasledil, da nas nekdo zmerja s primitivci, ker je nekdo napisal, da so črvive češnje zanič, drugi pa mu je odgovoril, da ptiči ne bi imeli istega mnenja. Jaz sem se ob tem le nasmehnil.
No kar se kaktusov tiče, sem iz prezimovanja že potegnil enega poizkusnega zajčka. Pripravljenih imam tudi nekaj podtaknjencev. Pa še eno vprašanje. Kako ti posadiš podtaknjenca? Jaz mislim, da sem premočan za tako "mejčkenga".
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 11 feb 2004, 23:18

hojla. Po dolgem cajtu se tudi jaz malo oglašam. Najhuje je, da ne prejemam več nobenega obvestila na e-mail. Očitno res zgleda, da smo z kaktusi postali tudi mi malo bolj zaspani. Je pa tudi res, da sem se malo zakopal v delo in pa tudi razmišljam o novi strani, bolj posvečeni kaktusom, tako da nikoli se ne ve, kdaj bom samo spet skočil na plano ;)
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 12 feb 2004, 00:55

Hojla ljubitelji rastlin!

Malo bomo še potrpeli in lenarili v tem zimskem obdobju, pomladi bomo pa do vratu v zemlji :wink: , ko se bo začelo rastno obdobje. In verjetno bo takrat neomejeno število postov kako, zakaj, imam nekaj za podarit, menjat... Pa bo spet veselo 8)

Lepo s imejte :D
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a cyberman » 12 feb 2004, 08:38

Hojla,

Prav veliko tudi jaz nimam za poročat. V temni in hladni kleti pač ni veliko za videt :( . Ob zadnjem pregledu zbirke sem edino opazil nastavke cvetov na nekaterih mammilariah, pa en selenicereus se mi je verjetno "prehladil" tako da upam da bom rešil nekaj potaknjencev. Še kakšen mesec bo za počakat potem pa počasi na sonce.

No je pa toliko lepše it na predvanja DPKS...
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a JEMA » 12 feb 2004, 09:26

Res nas je vedno manj slišat (čitat). Tako kot je rekel Poldi - splošna vprašanja so odgovorjena, nova pa bodo najverejtneje prišla takoj, ko se bodo naše rastlinice prebudile. Sicer mi dva kaktusa (mammillariji) cvetita, ampak še to zato, ker sem jih take kupil v Obi-ju pred dnevi. Čez zimo sem izgubil drag spomin iz Rodosa, ki se je kar posušil, - začel je od spodaj, potem so pa še vsi listi šli k vragu. Žal sem to zasledil prepozno. Drugi se še pa kar držijo in čakajo na skorajšnje boljše čase, ko bodo spet lahko zaživeli v svojem skalnjaku na prostem.

M.
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a renee » 12 feb 2004, 10:11

:wink:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 08:07, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 feb 2004, 12:08

Ojla,

no to je pa že boljš :lol: sem vas VSEH prav vesela :!:

Ronin...dobrodošel med "bodičarji" :!:

Poldi, kaj si mislil s tem da si premočen? jaz pač podtaknjenec nafehtam, pol mal pozabim nanj, čez čas pa ga posadim v vlažno zemljo in ga samo rosim na vsake kvatre enkrat- ko naredi korenine (je trdno zasidran v zemlji) ga pa začnem bolj normalno zalivati.

Ja Manca se vidva! Poklič.

BoGo če ne bo šlo drgač ti bom jaz obvestila začela pošilat! A je un tvoj frend iz Peruja že v Ljubljani?

Mesojedec ne boš verjel, sam mene tale sonce (razen dones) in temperature že orng skominajo!

Cyberman v petek mi povej kdo si, a prav?

Jema kaj ti je šlo z Rodosa k vragu?

Reene poročaj, kako je stanje tvojih "ljubčkov" (pa exmoje pozdrav!).

No zdej sem vas vse oblajala nazaj tko da bom dala za neki cajta mir (povdarek je na neki) :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Kaktusi

OdgovorNapisal/-a izi » 12 feb 2004, 13:02

Meni ene stvari že cvetijo. Recimo Mammillaria hernandezii, pa Pelecyphore oz. Turbinicarpusi zdaj,...
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 12 feb 2004, 13:07

Meni je pa zacvetel le hibiscus.
Poldi
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 feb 2004, 13:58

Ojla,

Poldi a mi boš odgovoril na vprašanje en post više?

Men tud eni popki lezejo ven- slike kmalu sledijo!
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cyberman » 12 feb 2004, 14:17

Holja,

Jema kaj si to prinesel z Rodosa ? Tudi jaz sem bil letos poleti tam.
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a JEMA » 12 feb 2004, 14:30

Ker me ze sprasujete o Rodosu in kaj sem prinesel, spodaj sledijo slike, ki sem jih skopiral z moje internetne strani. Slika 125 na moji strani je tudi z Rodosa, a je ne morem pripet tukaj, ker lahko max 3 slike.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 12 feb 2004, 15:30

Odgovor Klavdiji.
Nimam kje nafehtati podtaknjence. Vsi moji podtaknjenci so pridelek od mojih kaktusov. Naprimer zračni podtaknjenec Echinopsisa Eyresi se odlušči od matične rastline s pinceto in če prav narediš potegneš zraven še tanko nitko. Če pa je talni podtaknjenec, se pri presajanju da lepo ven vzet. Če pa ga kar tako z nožem "sek" potem lahko kar pozabiš nanj za kakšen teden preden ga posadiš.
Problem pa je v tem, da ko revčka z roko primem, položim v zemljo, ga na vrhu pridržim, da lepo naravnost stoji, potlačim zemljo rahlo na okoli in opazim, da sem ga poškodoval. Par bodic je kar odpadlo oz. so bile na mojem prstu. Kaj sedaj? Kaktus je deformiran. To se mi je tudi že zgodilo pri odraslem kaktusu - Parodia penicilata. En šop bodic ji manjka. Vprašanje če se bo kdaj to tako zaraslo, da se moja nerodnost pri presajanju ne bo opazila. Verjetno ne, pri mladičku mogoče :?:
Poldi
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zoyba » 12 feb 2004, 17:50

Tudi meni že cvetijo nekatere vrste Mammillarij (Elongata, Bocasana in še dve katerih ne vem imena), Lobivije in Rebutije pa veselo nastavljajo popke tako da bo kmalu kar dosti cvetenja.

LP
Robert
zoyba
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 14 sep 2003, 11:12
Kraj: Zgornja Besnica

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 feb 2004, 19:27

Ojla,

res škoda Jema, sem si ga že na tvoji strani ogledala in sem te hotla na pomlad za podtaknjenc fehtat :cry: pa zdej nov nič. A na Rodos pa nebi šel spet po njega sam zame ? :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JEMA » 13 feb 2004, 12:06

Klavdija,

ni problema. Zelo rad grem po njega še enkrat, ti samo idi do turistične agencije in vplačaj 1 teden polpenziona na moje ime, pa ga dobiš :D
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 13 feb 2004, 18:01

Ojla,

ja ne Jema :!:
Na tako lahek način pa nočem priti do podtaknjenca- ne najdem nobenega pravega čara v tem :lol: (pa moja denarnica tud ne)

Poldi, jaz moje male podtaknjence verjetno tud mal oskubim, pa tega ne porajtam :oops:
.... saj potem ko kaktus zrase, je tisti oskubljeni del itak nekje spodaj prekrit z kamenčki.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost