zimsko sonce

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

zimsko sonce

OdgovorNapisal/-a martina00 » 21 nov 2004, 11:45

Lepo pozdravljeni!

Zanima me, če lahko toplo zimsko sonce ožge kaktuse skozi okno? Da jih je spomladi treba počasi navajati na sonce že vem, nisem pa prepričana, ča jih lahko zdajle postavim pred okno...

Najlepša hvala!

martina00
martina00
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 05 apr 2004, 11:47

OdgovorNapisal/-a Meto » 21 nov 2004, 13:42

pomoje da ne, sam jih vedno pozimi postavim pred okno, pa jim ni še nikoli bilo hudega.
Meto
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 53
Pridružen: 01 maj 2004, 18:37

OdgovorNapisal/-a manca1 » 11 dec 2004, 18:09

Bom kar semle napisala :wink:

Dragi kaktoholiki! Ugotavljam, da smo kaktoholiki čisto kakor naši kaktusi. POZIMI POČIVAMO. Upam, da vsaj jeste in pijete :lol:

Dajmo, dajmo.. dnes je tako lepo sijalo sonce (zimsko sonce), da vas je zagotovo prebudilo in ste šli malo naokoli pa malo ste sigurno počekirali kaj delajo kaktusi! Če niste, dejte pa jutri, da ne boste spomladi jokali kaj vse se jim je pripetilo, ko so počivali.

Torej... Kako kaj vaši kaktusi! tako tisti veterani, kot čisti novinci in sejančki?

Če nimate o njih nič za poročati, vam pa gotovo že cvetijo ali pa nastavljajo popke božični kaktusi. Kakšne barve so, ali vam bodo bujno cveteli....

ZBUDITE SE IN ZAČNITE MALO PISAT NA FORUM!!!

Lp Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 11 dec 2004, 23:34

Ojla,

zdej ko sem odlozila penzel, ti lahko napisem le to da so na mojih kaktusih se vedno bele zavaljene kosmate uske in me kar srce boli ker enostavno nimam cajta za desant na volnate zverine. Mogoce bo jutri bolje :wink:

No pa sem neki napisala, upam da me ne bos izkljucla iz skupine kaktoholikov.
V potrditev moje se vedno prisotne odvisnosti :oops: , se lahko pohvalim, da :twisted: kljub vsemu najraje hodim po gradbeni in ostrali material v trgovine z velikimi vrtnimi centri (vse na Bau..., Merkur, Obi...) in imam vec ali manj vse v vrtnih centrih pod kontrolo :roll: .

VSEM VAM ZELIM TOPLINE POLNE DECEMBERSKE PRAZNIKE!!!! :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a sandi » 13 dec 2004, 12:31

Ojla!

No v soboto je bil res lep sončen a pri nas kar hladen dan, jaz sem ga izkoristil za izlet v bližnjo cvetličarno, kar je obrodilo en nov 25 cm visok neznan kaktus. Ko ga bom uspel poslikat ga dam gor za identifikacijo.
No prejšnji teden sem pa uspel nabavit za 17000 sit oljni radiator za moje uboge pikače, ker so le ti v prostoru kjer se temperatura giblje le okoli 5 stopinj. in zdaj jim že veselo grejem na deset stopinj.

Sandi
Naj cvetijo Kaktusi!
sandi
Guru
Guru
 
Prispevkov: 150
Pridružen: 15 mar 2004, 16:53
Kraj: Ruše

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 23 feb 2005, 13:46

Help help!

Nekatere moje sočnice so čisto porumenele (bledo svetlo rumeno), postale zgubane in po moje jim ni več pomoči. :cry: Zanima me pa zakaj?
Imam jih pod balkonom, kjer je zastekljen prostor. Temperatura je od 5-7 stopinj, ko pa začne zimsko sonce se dvigne na 17 za par ur. Ali je možno, da jih je sonce ožgalo? Vmes sem jih nekako 3x zalila.
Da jih je sonce ožgalo sklepam iz tega, ker so uvele le tiste, ki so najdlje na soncu, tiste pa, ki so više na gornji polici kamor sonce ne more so pa ok. Ja pa tudi res, da gre za različne sorte, tako da nisem ravno sigurna, da je sonce vzrok... :?
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov