Sejanje semen kaktusov ...nasveti

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 03 avg 2004, 14:32

sandi je napisal/-a:Hojla,

Evo tako zgledajo moji sejančki (končno uspel nabavit digitalca). Res ne obupat nekatera semena rabijo dalj časa da vzkalijo. Moji so bili zunaj po 2 tednih.

Sandi

Zdaj ko imam digitalca bom tudi jaz dal nekaj lslik v album.


Živjo Sandi!

Semena, ki si mi jih poslal so ravno danes pokukala na svetlo. Seme sem namreč samo posula po zemlji in danes je lepo vidno, kako je lupinica popokala, ven so pa prilezli majčkeni baby pikači.
Tudi pri meni je trajalo slaba dva tedna - v bistvu še manj, kajti posejala sem jih ko sem prišla z dopusta 26.7.

:P
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a anka » 16 avg 2004, 15:49

Ojla!
Saj ni sigurno, da tudi kaj bo (tisto o kmetu in krompirju gotovo veste), a to kar kuka na plano so mali sejančki Mammilarije spinosissime, ki so se zbudili po nem tednu v vlažni zemlji.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
anka
anka
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 71
Pridružen: 06 apr 2004, 12:52
Kraj: Idrija

OdgovorNapisal/-a starina » 29 apr 2006, 13:23

lepo pozdravljeni!

letos imamm filing, da sem preveliko vlago naredil in se mi je pojavila plesen. vceraj sem poprejal z fungicidom in me zanima, koliko casa traja, da plesen zgine. pojavila e mi je na parih koncih. a ta fungicit deluje zelo hitro. em pa se nekaj... sedaj ko sem to naskropil, a naredim malo vecjo zracnost, da bi slo iz kalilnika vec vlage ven.

hvala


tomy
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a cyberman » 03 maj 2006, 10:00

Plesen lahko tudi na roke odstraniš. Verjetno bo potrebno več zračiti. Jaz sem letos sejal brez pokrova. Je malo večkrat treba zaliti, kali malce kasneje, ampak stvar je bolj pod kontrolo kar se plesni tiče.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a starina » 10 maj 2006, 12:27

no ratalo mi.
plesen je izginila po 5 dneh. zfungicidom sem previ dan posprejal in tudi zracil 30 min dle kot ponavadi.
sedaj so pa ze uzunaj, lepi in zdravi...

lep pozdrav
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a cyberman » 10 maj 2006, 14:36

Super Starina !
Stalno je nekaj. Ravno včeraj sem ugotovil da so mi blentave muhe noter nekaj nasrale in so mi linčinke že požrle nekaj sejančkov. :evil: Po moje gre za t.i. Sciaridae (žalovalke). Zna bit kar zoprna zadeva. Ma kdo kakšen nasvet kako če se sploh da odpravit tega vraga ?
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a blaž » 03 jul 2006, 11:31

Jaz sem pa spomladi posadil semena 2 vrst opuncij in zdaj so sejančki že 4 cm veliki.
Lp
Blaž
LP
Blaž
!!!KAR SEJEŠ TO ŽANJEŠ!!!
blaž
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 51
Pridružen: 23 dec 2005, 17:41
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a starina » 10 jan 2007, 19:24

kaj pa pravite na to, da bi ze sedaj sejav semena in imel kalilnik na prostoru, kjer cez dan doseze tudi 30°C.


ali je mozno, ali je za probat :D ....?
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 12 jan 2007, 20:19

čao,
mene pa zanima, kje kupite, dobite semena in ali je že pravi čas za sejanje kaktusov? Bi jih imela notri, na okenski polici nad radiatorjem. Res bi rada poskusila, lani sem bila malo prepozna.
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

podarim semena

OdgovorNapisal/-a radomin » 13 jan 2007, 19:36

Pozdravljeni,
jaz pa podarim semena od NOTOCACTUS OTTONIS, če jih kdo od vas potrebuje. Pokličite na 041 564-556 Sašo, Ljubljana

LP
radomin
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 11 dec 2005, 19:45
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a bredy » 14 jan 2007, 09:52

NOTOCACTUS OTTONIS mi je zelooo všeč. Kakšne barve naj bi pa imel cvet?
bredy
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 11 avg 2006, 14:06
Kraj: Radovlica

OdgovorNapisal/-a ales.kozar » 20 jan 2007, 17:36

Notocactus ottonis, kot skoraj vsi notocactusi ima velike rumene cvete. Obstaja pač tudi ena posebnost, in sicer notocactus ottonis v. vencluvianus, ki ima neverjetno lepe rdeče cveti. Tudi gojenje je kar v redu. Veliko sreče z njim!
ales.kozar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 20 jan 2007, 17:22
Kraj: Bukovka, Češka

Sejanje

OdgovorNapisal/-a izi » 27 jan 2007, 14:54

Za sejanje je prezgodaj, razen če seješ pod umetno luč. Pravi čas bo šele aprila.


LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a bredy » 28 feb 2007, 16:13

Čao,
Danes sem pa zelo vesela:) Vzkalili so mi bodički mammillaria candida in to že po 5 dneh. Se zahvaljujem tistemu, ki jih je daroval društvu DPKS. Drugi bodo zgleda počasnejši.
LP
Bredy

P.S. Kako gre pa letos drugim. Ste se že lotili setve?
bredy
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 58
Pridružen: 11 avg 2006, 14:06
Kraj: Radovlica

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 31 mar 2007, 14:54

Čao,
no, jaz sem tudi že posejala kaktuse. Ampak glej ga zlomka, tako sem bila nestrpna, da sem spregledala, da moraš semena posuti z bolj grobim peskom. Jaz sem posula s čisto finim, v bistvu kremenčevo mivko. Je vseeno kaj upanja, da bo kaj vzkalilo in zraslo? :?

Pa še tole - posejala sem jih v lončke (2x250 mix semen kaktusov in 100 semen kamenčkov) in potem te lončke pokrila s folijo in vse skupaj dala v mini rastlinjak na okensko polico. Bo to ok? No, če sem zafrknila zaradi mivke, potem je itak vseeno.... :oops:

Saj vem, pogoji niso idealni in sploh ker je to prvič, ne pričakujem kakega hudega uspeha, ampak jaz bom ful vesela, če pridobim tako vsaj dva kaktusa, ker bosta to pač "čisto moja"...
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a cyberman » 02 apr 2007, 09:19

Simona K. je napisal/-a:Čao,
no, jaz sem tudi že posejala kaktuse. Ampak glej ga zlomka, tako sem bila nestrpna, da sem spregledala, da moraš semena posuti z bolj grobim peskom. Jaz sem posula s čisto finim, v bistvu kremenčevo mivko. Je vseeno kaj upanja, da bo kaj vzkalilo in zraslo? :?

Pa še tole - posejala sem jih v lončke (2x250 mix semen kaktusov in 100 semen kamenčkov) in potem te lončke pokrila s folijo in vse skupaj dala v mini rastlinjak na okensko polico. Bo to ok? No, če sem zafrknila zaradi mivke, potem je itak vseeno.... :oops:

Saj vem, pogoji niso idealni in sploh ker je to prvič, ne pričakujem kakega hudega uspeha, ampak jaz bom ful vesela, če pridobim tako vsaj dva kaktusa, ker bosta to pač "čisto moja"...


Zdravo Simona. Ni panike. Ti mixi precej prenesejo. Če jih nisi preveč zasula z mivko bi kaj moralo pogledati ven. Bolj pazi da se ti ne zavleče kakšna plesen noter. Prav tako pazi, da ti ga ne obsije sonce ker zna stvar precej "zakuhati" dokler je pokrito. Najbolje da daš noter kak mini termometer in poskusiš držati tam nekaj čez 20C.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Mani » 02 apr 2007, 19:47

Ojla! Jaz sem sejala prejšnji teden več vrst. Ali je res potrebno imeti zaprte kalilnike? moji so povečini odprti pa je že nekaj vzkalilo.
Ali je normalno da so Frailea castanea vzkalili že po treh dneh? Saj ne vsi... 3 pa!

papa
Mani
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 02 apr 2007, 19:10

OdgovorNapisal/-a Simona K. » 02 apr 2007, 19:55

Čao,
hvala za odgovor. Upam, da res uspe, četudi je gor mivka - je ni tako ogromno. Največji problem je pa temperatura.
Bom poročala, če kaj rata...zaenkrat še ni nič videti....
Bodeč pozdravček, Simona!
Simona K.
Expert
Expert
 
Prispevkov: 108
Pridružen: 28 maj 2006, 11:04

OdgovorNapisal/-a cyberman » 03 apr 2007, 09:46

Mani je napisal/-a:Ojla! Jaz sem sejala prejšnji teden več vrst. Ali je res potrebno imeti zaprte kalilnike? moji so povečini odprti pa je že nekaj vzkalilo.
Ali je normalno da so Frailea castanea vzkalili že po treh dneh? Saj ne vsi... 3 pa!

papa

Probal sem že eno in drugo. V zaprtih je zrak nasičen z vlago in se mi zdi da bolje kali. Je pa umetnost, da se ti v takih pogojih ne pojavi kaka plesen. :) Tako da jaz v začetku zaprem, potem pa, ko začne kaliti čim bolj odprto držim. Je mal za eksperimentirat.

Nekatere Fraileje kalijo noro in že po kakšnem tednu sem imel 100% kaljivost. Druge pa bolj tako-tako.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a starina » 03 apr 2007, 14:41

Pri meni kali cisto normnalno, pa nimam skozi cez 20°C.... kalilnik, je dobro, da je zaprt. jaz ga odpiram tam okoli 30 min dnevno. Treba pa je paziti, daa se zemlja ne usosi. Delal sem pa tudi tako, da sem v posode, kjer sem sijal, sem pokril z folijo, pred tem pa prerersetam folijo..... ce ste kdaj videli un valček, ki ga imajo za testo luknjat. Tam pa ne odrivam.




lp




_____
tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov