Pravila! Preberi preden pošlješ vprašanje!

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Pravila! Preberi preden pošlješ vprašanje!

OdgovorNapisal/-a tomih » 17 apr 2003, 20:31

Je mogoče vaš kaktus napadla kakšna bolezen ali škodljivec? Ne veste kako se imenuje?
Odgovore dobite v tem forumu.

V primeru, da potrebujete identifikacijo kaktusa vas prosimo, da ga čimbolj podrobno opišete.
Poleg vprašanja lahko pripnete tudi sliko katera ne sme biti večja kot 200kb! Tako bomo lažje odgovorili na vaše vprašanje. :|

Predno pošljete vprašanje se prepričajte, če ni morebiti na vaše vprašanje že odgovorjeno!
To najlažje storite tako, da v okence Iskanje po forumih vpišete ključne besede katere iščete.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 08 maj 2003, 00:27

Za identifikacijo kaktusov jaz ne bi priporočal foruma, ker ko bo dosti uporabnikov (med njimi bom zagotovo tudi jaz) objavilo poste "Kaj je to za kaktusa", dosti ljudi ne bo imelo voljo iskati kaktusa. Boljše bi bilo, da bi se odprla recimo kakšna podstran ob forumu (kot ste odprli koledar), kjer bi bile majhne slike in opisi. Če uporabnik ne najde slike, jo pošlje in jo lahko drugi gledajo in identificirajo. Mogoče bi še to bilo, da bi ista rastlina lahko imela več slik...

Samo ideja...
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a tomih » 08 maj 2003, 10:03

To je že res, da se ljudem ne bo dalo iskat po vseh postih. Bom pripravil kakšno rešitev, tako da bodo vse rastline, za identifikacijo na enem mestu.

Mogoče bi bila to lahko že svoja kategorija? In znotraj nje forumi po skupinah za lažje iskanje.

Vsekakor pa je dobro vedeti, da je na naslovu <a href='http://www.hrovatin.com/slo/katalog'>www.hrovatin.com/slo/katalog</a> največji katalog o sobnih rastlinah v slovenskem prostoru, kjer so opisi in slike.

Če ima še kdo kakšno idejo, na dan z njo. Če je kje na internetu videl kakšno rešitev, ki bi prišla prav tudi nam, naj pove in jo bomo imeli tudi mi :D

Tomi
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 09 maj 2003, 12:16

Ja, kot sem prej rekel, se mi zdi, da forum ni dobra rešitev. Ne vem, kako je z drugimi, ampak jaz imam telefonsko povezavo in ne bi ravno rad klikal na vsak post z naslovom "Kaj je to za kaktusa", da bi videl, če je že moj kaktus uvrščen.

Katalog na Hrovatin.com je res zakon, vendar pa vseeno še vedno imam nekaj kaktusov, ki jih tam nisem našel. Po drugih straneh pa nisem gledal toliko, da bi videl kako rešitev. Tule je moj predlog:

Naredi se stran, v ozadju katere bo baza. Kaktus bo opisan z določenimi lastnostmi (npr. barva cveta: ne vem, rdeča, rumena,...; oblika: nizka okrogla, pokončna,...; rebrast: da, ne,...). Enake kriterije bi uporabili, ko bi uporabnik vnašal novo rastlino za identificiranje. Kar bi pa bilo takoj vidno na prvi strani, pa je ime rastline in slika.

Žal nisem tak strokovnjak v spletnem oblikovanju, da bi vedel kako se to izvede, vem pa dovolj, da je to izvedljivo! Za detajle o funkcionalnostih tega foruma (npr. okvirna postavitev strani, funkcije ipd.) bi se raje zmenila preko elektronske pošte, če si zainteresiran. Moj mail je kitaraman@hotmail.com
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a tomih » 09 maj 2003, 12:30

To z modemom je res. Predolgo traja.

Se bom probal domislit česa koristnega. Mogoče celo v povezavi s celotno bazo na www.hrovatin.com :), da nam ne bo potrebno na novo odkrivat že odkrite stvari.

Za kritike in predloge sem pa vedno na voljo, lahko tudi preko e-pošte ali zasebnih sporočil.
Vsekakor pa lahko to narediva preko foruma, tako da tudi drugi vidijo o čem se pogovarjava, da se stvari ne bodo ponavljale.

Vendar, preseliva se v forum <a href='http://www.rastline.com/viewforum.php?f=67'>Predlogi za forume</a>.

T.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 30 okt 2003, 09:23

Že dalj časa imam na forumu za identifikacijo kaktusov 4 kaktuse, pa je odziv zelo slab, tako da o raznih komentarjih ali točkovanju sploh ne govorim. Mogoče bi le kazalo nepoznane kaktuse le uvrstiti pod ID na forum za kaktuse.
Poldi

P.S.
Pa tudi zasebne zbirke so slabo zastopane.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tomih » 30 okt 2003, 09:45

Mogoče bi blo pametno omeniti v forumu, da je v albumu nova slika oz. nov album etc...

T.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

ID

OdgovorNapisal/-a izi » 30 okt 2003, 10:45

Poldi,
kaktuse je zelo težko identificirat brez cvetov, pa še tam so včasih problemi. Za zadnji kaktus še to težko rečem ali je sploh Parodia, lahko bi bila tudi Mammillaria.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a ^nemesis^ » 23 feb 2005, 14:57

kdo kaj zasebno prodaja zanimive vrste kaktusov?
mlad pogled nikoli ne ugasne
^nemesis^
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 54
Pridružen: 21 feb 2005, 13:05
Kraj: petelinje

Zdravo. tule sem prvič,

OdgovorNapisal/-a roželjubac » 17 maj 2005, 08:07

bom videl, kako stvar deluje. Pripenjam nekaj slik in moje vprašanje. če mi lahko kdo pomaga, bom zelo hvaležen.

Pošiljam vam slike 3 rastlin: dveh kaktusov in rože, ki sem jo prinesel s potovanja po Šri Lanki.
Za oba kaktusa me zanima, kako se imenujeta, koliko jih je potrebno zalivati.
Pri večjem me zanima tudi, kako bi ga poravnal? Je to s presaditvijo ali kako drugače?
Pri manjšem me zanima, ali ga lahko odrežem oz. kako zaustavim rast, ker je podivjal. Ta kaktus je bil pred 2 leti praktično mrtev, zato sem ga položil v vodo. Čez čas je pognal korenine in sedaj raste kot za stavo. Kaj bi se dalo narediti? Ga lahko odrežem na polovici in preostanek posadim? Kako to naredim?




GMJ
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
roželjubac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 maj 2005, 07:51
Kraj: LJ

Kaktusa

OdgovorNapisal/-a izi » 17 maj 2005, 11:16

Posnetki so slabi, tako da se zelo slabo vidi, kaj si slikal.

Kaktusa sta pač taka, da rada rasteta, zato jih pusti pri miru. Če bosta šla previsoko. ju odreži in nanovo korenini.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a tinko » 03 okt 2005, 11:27

Gospod Janez šajn! Pri meni lahko dobite lep primerek KRALJICE NOČI.Poklicite na tel. 031 356 643. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov