Vprašanje glede agave in opunsije

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Vprašanje glede agave in opunsije

OdgovorNapisal/-a mrkrivi » 08 nov 2007, 23:37

Letos poleti sem iz Hvara "vkradel" agavo in opunsijo, ki sem ju posadil v lonec in postavil na balkon. Zdaj pa ju morem premakniti nekam pred zimo. Zanima me kakšni morajo biti pogoji? Koliko svetobe, direktna? Kakšna temparatura? Mislim sem ju premakniti v klet, ki ni ravno ogrevana ima pa kr svetlobe, vendar ne direktne. Če pa bi imela direktno bi bilo to popoldan za par ur, vendar bi bile temparature v drugem prostoru tudi nižje. Zanima me tudi zakaj se mi opunsija poveša? Mogoče bi mi lahko povedali kakšne vrsti sta, ker nimam pojma.
Slike so objavljene na: mrkrivi.moj-album.com

Najlepša hvala za odgovore

Rok
mrkrivi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 nov 2007, 23:09

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 17 nov 2007, 17:38

Evo, link, da ni treba kopirati:
http://mrkrivi.moj-album.com/album/10040397/?os=10040552


Za opuncijo sicer ne vem katere vrste je, ker jih je veliko. Malo poglej po spletnih straneh. Agava pa je pomoje Americana, zelo razširjena.
Glede prezimovanja pa tako: večinoma se agave prezimuje tako, kot kaktuse, torej malo hladnejše okolje, bolj malo ali nič zalivati, svetlobe pa tudi ne rabijo pretirano.
Sama imam kaktuse vsako leto na hodniku, zraven so vhodna vrata, tako da ravno vroče ni (10-15°C). Na njih pa prihaja svetloba zahodne strani, spred je samo zavesa.
Ne vidim, da b bilo z opucijo kaj narobe...
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 17 nov 2007, 17:58

Jaz imam agavo, katere "mati" je bila prinešena iz okolice Rima, vzeta kar zunaj v naravi. (Žal še nisem videla teh krajev). Ima belo oz. rumenkasto obrobo listov, ne vem pa, kako se imenuje. Poleti je pred hišo (sedi na štoru, ogromni listi so povešavi), na vročem soncu, pozimi pa prespi v pomožnem prostoru, kjer sicer ne zmrzuje, pa tudi toplo ni. Zalivam je ne, razen, če je odjuga zunaj in se temp. notri zviša. Vendar zelo skopo zalijem. Ima veliko podmladka, ki mi jih je žal zavreči, nastajajo pa vsako leto novi. Jih kdo želi?
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a kiki » 17 nov 2007, 18:06

Jaz bi jih zelo rad imel. Še nimam nobene. Če bi jih dobil bi bil zlo vesel.
kiki
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 91
Pridružen: 09 jun 2006, 12:52
Kraj: njiverce (štajerska)

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 17 nov 2007, 20:41

Kiki, z veseljem ti kakšno odstopim. Pošlji ZS, saj sva čisto blizu doma, pa se bova že dogovorila. Bom vsaj spoznala še enega mladega forumovca iz bližnje okolice, morda pa se celo že poznava, kot s Sasokom.
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

OdgovorNapisal/-a sasok » 17 nov 2007, 20:44

jaz sem HH obljubil agavo vendar imamo samo zeleno-navadno doma! Tako da Marija lahko še njemu kako sponzoriraš da ne bodo šle v kompost! :wink:
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a stara postaja » 17 nov 2007, 20:49

Seveda, tudi njemu jo lahko odstopim. Škoda, da ima "pikece", zadnje čase je že preveč izpostavljen bodicam. Zasužil bi si žametno vrtnico!
ki te ljubim, zeleno
Uporabniški avatar
stara postaja
Guru
Guru
 
Prispevkov: 315
Pridružen: 07 feb 2007, 15:50
Kraj: na Štajerskem

nitasta agava

OdgovorNapisal/-a kate » 17 feb 2008, 12:23

Živijo!

Moja agave filifera je pa začela štrajkat. Imela sem jo na zimovanju, enako kot kaktuse. Pred 14 dnevi pa sem opazila, da je začela odmetavat liste: ob steblu so pričeli kakor gniti (postali rjavi in zgubani, mehki). Kaj naj storim?
Liste sem potrgala in rastlino prestavila v stanovanje- sobo, ki je toplejša kot shramba (z oknom), a vendar nima svojega vira ogrevanja.

Prosim za pomoč!!!
Kate
kate
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 20 maj 2007, 19:56


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

cron