določevanje kaktusov

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

določevanje kaktusov

OdgovorNapisal/-a kaktus_lover » 20 okt 2003, 16:38

kje na internetu bi se najdel kakšen določevalni ključ za kaktuse?pa na exotica hrovalin sem že pogledu :?:
kaktus_lover
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 20 okt 2003, 16:35

galerija slik- Zvone Rovšek

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 okt 2003, 16:54

Ojla,
kot sem že napisala (tema Lobivia oyonica) Leopoldu, za enkrat mi je ta stran še najboljša.
Zadnjič spremenil Klavdija, dne 04 nov 2003, 23:55, skupaj popravljeno 1 krat.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

Ključ

OdgovorNapisal/-a izi » 20 okt 2003, 16:54

Ni ključa za določevanje kaktusov.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

res, da ključa ni...

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 20 okt 2003, 16:58

Stran res nima ključa, vendar če se ti vsaj malo sanja kam naj bi rastlina spadala, jo boš med vsemi fotkami skoraj sigurno našel. Če je pa ne boš, si boš pa vsaj nekaj lepih fotk kaktusov pogledal.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 20 okt 2003, 22:16

Kaktus_l, ja res ni splošnega ključa. O tem je že nekaj debate bilo. Najboljša rešitev je, da si izposodiš kakšno dobro knjigo o kaktusih in malo pogledaš, kaj imaš, kaj si želiš, kaj pa ne razpoznaš, pa objavi in mogoče s skupnimi močmi najdemo ID.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

A nebi tuki kej tazga nardil!?

OdgovorNapisal/-a Riot77 » 04 nov 2003, 22:06

A se nebi zbrali ljubitelji kaktusov, pa na forumu nardil kej podobnega!?
Vsak bi dal svoje kaktuse (slike, opise) gor, pa bi meli en lep seznam!?
Sej pravite da jih imate, jest mam 12 vrst, pa vem samo za polovico katere so. To je pa res škoda, k potem jim ne morem dat prave nege.
Lp
Riot77
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: 20 okt 2003, 12:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » 04 nov 2003, 22:51

Že če greste na Matkurjo ali pa kam drugam, pridete z geslom "kaktus" prej kot slej na stran člana DPKS zvoneta Rovška http://www.tosca.si/zvone/z_indeks.html, ki ima zanesljivo na internetu največje število objavljenih podatkov o kaktusih. Ni treba brskati po tujih straneh, ne dosegajo Zvonetove. Slaba točka so le nasilne reklame, vzrok je pa slabo izbran strežnik. Pravzaprav sem kar presenečen, da je uporabniki foruma ne poznate, vsaj do sedaj nisem zasledil, da bi kdo karkoli otej strani zapisal.
Ključi za kaktuse obstajajo v angleščini, nemščini, češčini itd, vendar si z njimi začetnik ne more veliko pomagati.
Običajno v prvem vprašanju izbiramo: Kaktus raste v Južni Ameriki ali v Severni Ameriki? in se že takoj znajdemo pred nerešljivim problemom. Tudi oblika in barva cvetov je odločilen razpoznavni znak, pa nam v zbirkah kaktusi bolj redko cvetijo, še posebej stebričarji.
Zato kar veselo na Zvonetovo stran, tam boste izvedeli največ.
Druga možnost pa je izposoja kakšne dobre knjige v društveni knjižnici. Teh imamo kot toče, pa še dve toni revij, naših in inozemskih. Potem pride na vrsto malo študija, pa se bo marsikaj razjasnilo.

Da bi na splet postavili slovenski ključ, pa vsi skupaj ne znamo dosti.

Lp Jure
Jure
Guru
Guru
 
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 sep 2003, 17:22

OdgovorNapisal/-a BoGo » 05 nov 2003, 00:12

Riot77 Za določanje imen jaz najraje uporabljam spletne strani. Res pa je, da bi vsaj za orientacijo bilo dobro, da bi vedeli vsaj ime rodu, da se lažje išče. Če imaš možnost, jih kje objavi, mogoče na kaki spletni strani, pa daj link in se bom potrudil, če bom katerega prepoznal, ti sporočim ime. Lahko jih objaviš tudi na forumu.

Jure o ključu kot sem povedal je res že bilo govora. V tujini se res z narobe strani spravljajo na to tematiko, predvsem za laike. Jaz pa imam v mislih bolj splošen ključ. Če bom recimo napisal, da je kaktus stebrast, bom vedel, da moram iskati v tem in tem rodu, če bom vedel da je tak in tak, mi še zmanjša število možnosti....
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a JEMA » 05 nov 2003, 08:45

Rad bi dopolnil Jureta, ki je omenil Zvonetovo stran. Na njej ni samo velika zbirka kaktusov z imeni, ampak tudi uporabni napotki o digitalni fotografiji. Sam sem z Zvonetom, ko sem kupil digitalni fotoaparat, direktno komuniciral in mi je z veseljem pomagal ter tudi ocenil moje prve slike. Tako da vsi, ki ste začetniki v fotografiji, kar pokukajte malo tja gor.

Je pa res, da tiste reklame, ki se ti odpirajo, zelo motijo.

M.
JEMA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 86
Pridružen: 12 sep 2003, 08:14
Kraj: Lenart


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov