micelij za gojenje bukovega ostrigarja

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Moderatorji: dusanh, ljzavodrib5

micelij za gojenje bukovega ostrigarja

OdgovorNapisal/-a rumeni_dirkac » 05 sep 2007, 11:07

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kje bi lahko dobil manjšo količino micelija na moznikih za gojenje bukovega ostrigarja? Cena? In pa kakšno informacijo o gojenju v tem letnem času?
Najprej sem mislil, da bi poiskusil z gojenjem šampinjono, vendar se mi zdi priprava substrata preveč komplicirana (če pa veste, kje lahko dobim micelij šampinjonov pa mogoče vseeno poizkusim :lol: ).

Hvala za odgovore!
rumeni_dirkac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 sep 2007, 10:57

OdgovorNapisal/-a tinko » 05 sep 2007, 15:22

Na forumu "rastline.com" je rubrika GOBE z nekaj sto odgovori. Verjetno je to vzrok, da nobeden ne reagira na tvoje vprašanje. Poglej tudi "zanaravo.com". Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a rumeni_dirkac » 05 sep 2007, 21:18

Preden sem odprl novo temo sem že pregledal vse omenjene odgovore in omenjeno stran.
Tudi povprašal sem že glede micelija, ampak so mi nekje odgovorili, da lahko dobim le veliko količino micelija, nekje pa (na žalost) odgovora sploh nisem dobil.
Spraševal pa sem po majhni količini. Kaj mi bi gora micilija? Da ga polovico vržem?
rumeni_dirkac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 sep 2007, 10:57

OdgovorNapisal/-a tinko » 05 sep 2007, 22:09

Sicer ti čisto nič ne verjamem, a se bom potrudil in ti še enkrat odgovoril. Andrej mi je poslal micelij po 1000 sit za liter (l.2004). Mozniki pa so bili pakirani po 50 kosov, kar tudi ni veliko. Prvih pet gob s premerom 10 cm sem pridelal že po 50. dneh. Njegov tel. (ki ga je tudi sam večkrat objavil v svojih objavah) je: 031-893-262. Vse ostalo pa si že sam našel v prispevkih. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a rumeni_dirkac » 06 sep 2007, 08:18

sj je zelo lepo, da si si vzel 5minut časa in napisial odgovor, ampak tvoj odnos je pa res zelo slab.
rumeni_dirkac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 sep 2007, 10:57

OdgovorNapisal/-a natka » 06 sep 2007, 09:35

No, no, ne se tak razburjati.

Jaz sm si vzela 2 minutki časa :) , pa sem ti poiskala tole:

http://www.rastline.com/viewtopic.php?t=634&highlight=micelj

Upam da ti bo kaj pomagalo.

Drugače, pa mislim da tinko ni slaba oseba, zato tudi prosim brez kakršnega žaljenja naprej. Vzel si je čas in ti lepo napisal kako in kaj, če ne drugega vsaj hvala bi mu lahko napisal. Pa brez zamere.
natka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 27 avg 2006, 14:01
Kraj: Sl. Konjice

OdgovorNapisal/-a tinko » 06 sep 2007, 19:24

Natka! Zdaj odgovarjam tebi, ne onemu rdečemu ferariju. Predno sem mu prvič odgovoril, sem si sam vzel čas in še enkrat pregledal vse objave, da se prepričam, če bo našel vse kar išče. Potem sem mu poslal še telefon prav iz te strani, ki si mu jo ti poiskala. Hvala za moralno podporo. Ne bom pa več odgovarjal na to temo kar vsakemu anonimnežu, ker bom naslednjič res nesramno nesramen. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a natka » 06 sep 2007, 21:50

Ja se strinajam se teboj tinko. Nekateri so res malo nadobudni.
Sama vem, da če slučajno kdaj kaj iščem, vedno najprej napišem v iskalnik ime česar iščem, in če res nič ne najdem kar bi mi prišlo prav, potem pač vprašam.

Če bi si, kot si napisal "rdeč ferarij" :), vzel malo časa in pobrskal po forumu tudi ne bi bilo nič narobe.

Ne moreš pa takim nič pomagat, eni so pridejo na forum in če jim slučajno malo bolj ostro kaj nazaj napišeš, se že pritožujejo. Namesto da bi bili srečni da so vsaj kakšen odgovor dobili.

Včasih se res vprašaš, bi ali ne bi odgovoril na kakšno vprašanje, pa ne zaradi tega da ne bi hotel pomagati, temveč zaradi takšnih "izpadov" kot jih imajo nekateri.

Pa da ne bo kdo tega k srcu vzel, nisem za nobenega mislila osebno.

Pa lep pozdrav
natka
Expert
Expert
 
Prispevkov: 110
Pridružen: 27 avg 2006, 14:01
Kraj: Sl. Konjice

prodaja micelija za gojenje gob, www.zanaravo.com, mycolab

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 03 jan 2008, 23:32

Skratka, če kdo še potrebuje micelij ga lahko naroči na tel: 031 893 262 - sedaj naročila sprejema Aleš in ne več jaz. Najmanjše pakiranje je 2kg na žitnih semenih.

Lahko tudi pošljete mail na spodnji naslov ali pa na: mycolab.eu@gmail.com

lp,


Andrej
Zavod za naravoslovje
mycolab.eu@gmail.com
http://www.zanaravo.com
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana


Vrni se na Gojenje gob

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost