gojenje Reishi gob

Diskusija o gobah, ki jih lahko vzgajamo.
Šampinjoni, Ostrigarji, Šitake,..

Moderatorji: dusanh, ljzavodrib5

OdgovorNapisal/-a gregor » 06 maj 2004, 18:52

Dobro.Revija je bila en čas tudi zastonj "online" na UNI, če je še pa ne vem.Bom preveril....
gregor
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 50
Pridružen: 04 mar 2004, 12:33

OdgovorNapisal/-a zeronio » 07 maj 2004, 08:54

ljzavodrib5 je napisal/-a:Ko smo imeli zajca jih je ves čas jedel. Mislim, da nam je hotel pokazati 'zaklad' katerega imamo v našem vrtu.


Zelo zanimivo! :D
Tale Trametes versicolor pa je verjetno ena sploh najbolj zdravilnih gob, pa še povsod se jo najde. Japonci so iz nje izolirali polisaharid PSK in ga prodajajo kot zdravilo Krestin, ki se uporablja po kemoterapiji in znatno poveča možnosti preživetja.
zeronio
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 02 mar 2004, 13:33
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 07 maj 2004, 09:22

Jaz sem slišal, da so jo tudi pri nas uporabljale stare zeliščarice pri izdelovanju svojih pripravkov, vendar se je znanje porazgubilo.
Mislim, da bi bil izziv malo pobrskati v tej smeri, dobiti recept in začeti proizvajati 'avtokton' slovenski pripravek.
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Srdjan-Nis » 06 jun 2005, 09:22

Zdravo,javljam se iz Nisa.Zapocinjem sa uzgojem REISHI-ja,pa me zanima kolika im je cena kod vas u Sloveniji i da li ima organizovanog otkupa?Pozdrav!
Srdjan-Nis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 jun 2005, 09:14
Kraj: NIS

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 07 jun 2005, 09:54

V Sloveniji jih trenutno ni mogoče dobiti in ni organiziranega odkupa, ker jih komercialno nihče še ne goji.
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Srdjan-Nis » 09 jun 2005, 09:35

Ako je neko zainteresovan za saradnju,u vezi REISHI-ja,neka mi se javi.Moze ovde,a moze i na moj e-mail:myconais@yahoo.com.Pozdrav!
Srdjan-Nis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 jun 2005, 09:14
Kraj: NIS

OdgovorNapisal/-a ljzavodrib5 » 25 avg 2005, 00:46

Tale je zrastel pri nas v kleti. Malo mu primankuje svežega zraka zato je podolgovate oblike. Raste zelo počasi.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Zavod za naravoslovje
mycolab.eu@gmail.com
http://www.zanaravo.com
ljzavodrib5
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 183
Pridružen: 26 jan 2004, 15:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a alfi » 14 jun 2007, 13:39

Reiši sem sicer nabrala v gozdu, vendar bi jo rajši gojila doma, ker je baje zaščitena goba - sem govorila z gospo Baro Heing (avtorica članka o reišiju v zadnjih Misterijih).
Izdelovati nameravam alkoholni izvleček, zanima pa me kakšna je cena okuženih moznikov.

LP Maja
alfi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 14 jun 2007, 13:27
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a tinko » 14 jun 2007, 17:28

Alfi. Če to gobo poznaš, se mi javi. Jaz sicer vem, kje vse raste, a nisem prepričan, če je prava. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a alfi » 17 jun 2007, 19:31

gobe ne moreš zgrešiti. pošlji mi mail, pa te kontaktiram ko bom spet nabrala-enkrat ta teden. trenutno nimam nobene - sem vse posušila in namočila v alkohol. LP
alfi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 14 jun 2007, 13:27
Kraj: Koper

Re: gojenje Reishi gob

OdgovorNapisal/-a bull007 » 19 sep 2019, 08:34

Pozdravljeni.

Odločil sem se, da bom gojil Ganodermo Lucidum na deblih iz svojega gozda. Gojil jih bom za lastno uporabo, vendar nikjer ne najdem, kje bi lahko kupil micelij za gojenje na lesu. Ima mogoče kdo od članov kakšen predlog, kje bi lahko micelij naročil?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore in vas prijazno pozdravljam,
Boštjan
bull007
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 dec 2018, 12:47

Re: gojenje Reishi gob

OdgovorNapisal/-a marie65 » 09 nov 2023, 02:11

Pozdravljeni Matjaž,

Najprej dobrodošel na forumu! Veseli me, da si se pridružil naši skupnosti. Glede na tvoje zanimanje za gojenje Reishi gob (Ganoderma Lucidum) v majhni rastlinjaku, lahko povem, da je to odlična odločitev za lastno uporabo. Glede na vašo željo po gojenju na deblu, je pomembno izbrati pravo vrsto lesa. Najbolje je uporabiti trde vrste lesa, kot sta bukev ali hrast, saj te vrste drevesa zagotavljajo odlično okolje za rast gob.

Kar zadeva pridobivanje micelija, priporočam, da poiščete zanesljive ponudnike na spletu ali v lokalnih specializiranih trgovinah. Preverite tudi možnosti pridobivanja kvalitetnega micelija pri lokalnih gojiteljih gob. Pogosto imajo dragocene izkušnje in znanje ter so pripravljeni deliti nasvete.


Srečno pri gojenju gob in uživaj v svojem času na forumu!

Lep pozdrav,
marie65
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 nov 2023, 01:50

Prejšnja

Vrni se na Gojenje gob

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost