Potrebujem pomoč pri bonsaju!!!!!

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Potrebujem pomoč pri bonsaju!!!!!

OdgovorNapisal/-a ancy_ » 04 nov 2007, 18:12

Za darilo sem dobila bonsaj in me zanima kar veliko stvari... Spodi sem dodala tudi slike. Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Kako je ime temu bonsaju?
Na koliko časa ga je potrebno zalivati?
Ali mora biti zelo izpostavljen soncu oz. je lahko v bolj temnem prostoru?
Kolikšna temperatura naj bi bila v prostoru?
Kdaj in kako ga lahko (moram) obrezovati?
Kdaj in v kakšno zemljo ga lahko presadim?

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
ancy_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 nov 2007, 17:41

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 04 nov 2007, 18:34

na prvo žogo bi rekel da je tole kakšen kitajski brest. Ulmus parvifolia. glede vzgoje:

www.bonsajkub.si je napisal/-a:
Kitajski brest je med ljubitelji bonsaja po svetu med najbolj priljubljenimi. Gre za majhno drevo iz toplejsih krajev, tako da temperatur globoko pod lediscem ne prenese. Pozimi ga je zato pametno prenesti v mrzlo sobo, kjer ne bo nevarnosti zmrzali. Prenizke temperature povzrocijo tudi odpadanje listov, v ugodnih razmerah pa je kitajski brest zimzelen. Na zmrzal so obcutljive predvsem korenine. Zunaj mu godi veliko neposrednega sonca, v stanovanju pa ga zascitimo pred neposrednim soncem skozi okensko steklo. Cez poletje potrebuje obilno zalivanje, drzimo ga torej bolj na mokri strani, pozimi zalivanje sicer nekoliko zmanjsamo, prst pa se vseeno ne sme presusiti.



mislim pa da je bilo na našem forumu tudi že napisano kar nekaj o tem bonsaju. uporabi funkcijo iskanje, morda najdeš kaj uporabnih informacij.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 04 nov 2007, 18:37

še malo več informacij: KLIK!

vir: bonsajklub.si
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a ancy_ » 05 nov 2007, 16:29

Najprej hvala za informacije... Sem kar nekaj stvari prebrala... Pa me še vedno par stvari zanima:)

Doma mamo prostor, kamor ponavadi dajamo rastline (za čez zimo) in bi tud ta moj bonsajček tja dala.. Dopoldan je tam kar dovolj sonca, popoldan pa bolj malo. Pa se vseeno bojim da ga bo "skurilo". Namreč... sonce sije dokaj direktno. Mislite da je to primeren prostor? Zdaj je tam notri 20°C (Če dela prav termometer)

Zasledila sem, da je to bonsaj, ki bolje preživi zunaj kot notri... Ampak jaz bi ga raje imela v hiši... Kaj menite o tem? V sobi bi ga imela najraje, a imam zelo malo svetlobe- ni direktne... Dopoldan je le nekaj malega-da je svetlo. Imam pa okoli 20-25°C tu v v sobi.

Zanima me, kdaj bo liste odvrgel (če jih sploh bo) in kdaj približno ponovno požene nove?

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore.

Lp
ancy_
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 04 nov 2007, 17:41

Bonsai

OdgovorNapisal/-a alpigena » 05 nov 2007, 17:20

:D
Zadnjič spremenil alpigena, dne 18 feb 2008, 18:44, skupaj popravljeno 1 krat.
ALPIGENA
Uporabniški avatar
alpigena
Guru
Guru
 
Prispevkov: 176
Pridružen: 31 okt 2007, 16:30
Kraj: Domžale


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost