Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a Špelur » 03 nov 2012, 19:35

Pozdravljeni!

Sem poskušala najti rešitev v foumu, vendar mi iskalnik nič podobnega ni našel. Imam eno leto Bonsaj Fikus, ki so mu sprva odpadali listi in sem potem ugotovila, da ga premalo zalivam. Sedaj pa ker nekaj časa ni pognal nobenega novega, in sem ugotovila, da je eno deblo popolnoma mehko, kot bi bilo prazno. Nekaj novih listov se je posvetlilo in odpadlo. Kaj bi lahko bilo narobe? Zalivam ga enkrat tedensko in pršim z vodo prav tako enkrat tedensko. Je pa tudi na dovolj svetlem mestu.

Hvala
Špelur
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 nov 2012, 19:29

Re: Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a Miško » 09 nov 2012, 21:12

:D
Uporabniški avatar
Miško
Guru
Guru
 
Prispevkov: 173
Slike: 6
Pridružen: 03 sep 2011, 14:38
Kraj: Trbovlje

Re: Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a Špelur » 12 nov 2012, 09:37

A tebi Miško je smešno? Men pa ne, ker mi je škoda bonsaja. In zakaj tako dolgo ni nobenega pametnega odgovora?
Špelur
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 nov 2012, 19:29

Re: Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a Miško » 12 nov 2012, 16:15

pol sporočila mi je odrezalo sorry se oproščam

moje sporočilo:
Mislim da si ga prej zelo narobe oskrbovala. To se je meni tudi to zgodilo potem na koncu mi je bonsaj zgnil. Tako da je zelo malo upanja da ti bo preživel. Zdaj je mrzlo in ga ne smeš zalivati 1x tedensko.
Fikus se zaliva tako:
poleti:1x nateden (oz tako da je zemlja vlažna), jesen in pomlad 1x na 14 dni zemlja se lahko izsuši. in pozimi zeloo na redko ker lahko pride do gnitja to se je tebi najbrš zgodilo.
Zdaj ne moreš nič mogoče bo preživel mogoče pa ne. Vsekakor pa ne nikoli več razvejan in lep.

To so moji nasveti :D
Uporabniški avatar
Miško
Guru
Guru
 
Prispevkov: 173
Slike: 6
Pridružen: 03 sep 2011, 14:38
Kraj: Trbovlje

Re: Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a geocalyx » 13 nov 2012, 13:29

Ima še kako zdravo vejico? Poglej malo na net, kako se potaknjence dela in krošnjo razreži na žepne sadike, dokler še lahko. Namreč, srž rastline je zgnila, zato mehkoba, gnilo tkivo pa ni zmožno presnove, zato sušenje. Če gre za bakterijsko gnilobo, bodo ta prav čas rešene vejice še dale od sebe korenine. Če gre pa za napad kake parazitske glive, pa nimaš kaj za narest, ker je verjetno prepredla že vso rastlino.

Mimogrede, drobnolistni fikus je listopadno drevo. Listov sicer ne odvrže vsako sezono, se pa zna zgodit, da se kakšno leto odloči, da hoče počitek in si naredi jesen v sobi. Takrat tudi do pol leta na bo dajal od sebe znakov življenja, pa če se lastnik razpoči ... ponavadi take rastline letijo v kanto ali pa trpijo zaradi pretirane oskrbe (topic). Pomaga, če rastlino vsakih nekaj let prezimimo na hladnem mestu, katerega temperatura ne pade pod 8 (10-12?)˚C in tako izzovemo njegov počitek v bolj obvladljivih razmerah (v sobi ne more počivat tudi če hoče, je pretoplo in vodi v dehidracijo ali gnitje). Včasih liste odvrže tudi, ko zamenja okolje in bi mu v novih okoliščinah bolj služijo drugačni. Skratka, čeprav so cenjeni kot sobne rastline, imajo drobnolistni figovci vsekakor svoje muhe in njihova vzgoja še zdaleč ni enostavna, če njihovo okolje ni optimalno.
geocalyx
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 03 apr 2008, 15:32

Re: Mehko deblo pri Fikus Bonsaju?

OdgovorNapisal/-a Špelur » 18 nov 2012, 11:40

Miško se opravičujem - mi je bilo čudno, ker sem videla, da dajete vedno odgovore pri meni pa je bil samo smeško. Tako da obema hvala za odgovor. Grem v akcijo rešiti kar se da, če uspe.
Špelur
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 nov 2012, 19:29


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 3 gostov