potrebujem nasvet

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

potrebujem nasvet

OdgovorNapisal/-a simonahrovat » 19 dec 2004, 11:30

oi,..imam bonsaj že dva tedna,.... ves čas mu odpadajo listki, mislila sem da se samo prilagaja na spremembe :( saj so začeli tudi poganjati novi listki,.. vendar pa se mi zdi da so se začele pojavljati bele bunkice,..pa n evem če so to uši ali kaj drugega,..??? kaj naj storim??? pomagajte prosim,,..saj sama nimam še veliko izkušenj :cry:
simonahrovat
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 19 dec 2004, 11:24

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 30 dec 2004, 14:57

Najbolje bo, če se kar pozanimaš pri kakšnem zdravniku, ki zdravi rastline. Drugače se pa pri bonsai-tu morajo nenehno rezati korenine in vejice. Morda je to narobe, da ne režeš korenin in pa vejic ali pa, da je kaj narobe z prostorom. Upam, da bo s tvojo rastlino vse v redu.
Lep pozdrav. :wink:
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Bonsailo » 02 jan 2005, 19:35

Žiga.S je napisal/-a:. Drugače se pa pri bonsai-tu morajo nenehno rezati korenine in vejice. Morda je to narobe, da ne režeš korenin in pa vejic ali pa, da je kaj narobe z prostorom.

tole te bom popravil ni treba nenehno obrezovati razlog njene bolezni so bele uši te uši so zelo sitne in jih lahko odpraviš z temle preprostim načinom vsak dan je najbolje da vzameš črn papir da se vidijo bele uši in bonsai potreseš da popada čim več uši dol to delaš 2 tedna dokler jih ne vidiš več

listi lahko odpadajo tudi zaradi nepravega prostora zato bolje da bonsai postaviš kam drugam
Bonsailo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 jan 2005, 19:09

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 02 jan 2005, 20:01

Prav imaš, da so uši. Ampak pri bonsai - jitu JE POTREBNO NENEHNO OBREZOVANJE !!! Če ne verjameš ti pošljem eno sliko pa boš sam videl.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...

OdgovorNapisal/-a Bonsailo » 08 jan 2005, 15:47

nekaj imaš že prav da je treba rezat nenehno da dobimo željeno obliko vendar je treba v mirovanju bonsaja pustiti pri meru in treba je krošnjo rečiti da pride svetloba v samo krošnjo
Bonsailo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 02 jan 2005, 19:09

prosim vas za pomoč!

OdgovorNapisal/-a petralesar » 15 mar 2005, 11:49

prav lep pozdravček!jaz pa imam en problemček. lani sem dobila bonsaj v dar in je bil zelo bogat z listi, sedaj pa mi nenehno odpadajo, in poganjajo novi, majhni, vendar vseeno nima več tako lepe oblike:( je pa res, da ga nisem nič obrezovala. ali bi morala odrezati vse suhe vejice? kako naj skrbim glede zalivanja? je prav, če ga namočim celega v kad enkrat na teden? na :cry: jlepša hvala za odgovore!
hvala, pa lep dan vam želim!
petralesar
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 mar 2005, 11:39
Kraj: ribnica

SEM ZCETNICA PRI BONSAJIH!

OdgovorNapisal/-a Majaron » 13 apr 2005, 20:26

ojla!

Pred kratkim sem tudi jst kupla v merkurju pr city parku bonsaj. ne vem cist natanc
n kira vrsta je :oops: Se mi dozdeva, da je serissa, sam ne vem cist tocn kira (a je to kej odvisn od vrste serisse-sm slisala d je vec sto vrst, pa na kaksn nacin jo vzgajas?) pa tud ne vem kako ga naj najprej zac
nem vzgajat, kaj je u bistvu prva stvar k jo morm narest. :?
Bi pa zlo rada vzgojila bonsaj. A bi se v tem cajtu mogoc dal kksno sadiko iz gozda pobrat???

Sm prebrala vec knjig na to temo, sam bi jst rada kej slisala od enga tko mal bl "u zivo", k u knjige lohk marskej napisejo. :twisted:

No, pa se enkrat hvala usm!

Lp, Majaron
Majaron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 apr 2005, 20:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Znalac » 18 jun 2005, 23:52

ooooooooohhhh vrž to stran!!
serise so najzahtevnejši bonsai usaj kar sm jih jz meu. :lol:
Pa še u enem letu se ti bo tko al tko posušiu če je kuplen razn če mu zamenaš zemlo pa postrižeš korenine pa še marsikj nardiš! :D
Vsemogočni znalac:)
Znalac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jun 2005, 23:31
Kraj: Brezovica

Sej mi je ze crknu!

OdgovorNapisal/-a Majaron » 20 jun 2005, 13:38

:(
KAJ naj nardim? Nardila sm vec podtaknjencev, pa zdej upam d bo uspeu. Tastar, torej ocka :lol: pa je ze itak crknu. Presadil smo ga na vrt, ker so mu v sobi zacel listki ful odpadat, pa so nekatere pametne glave menile, da je bolje, ce ga pustimo rasti zunaj! Zdaj, ko je pa hin, se pa zgovarjajo, da smo to storili prepozno!
Kako naj torej vzgajam te podtaknjence, ce pa vem, da je tale serissa ful zahtevna. Brala sm vec knjig na osnovi tega, sam nism nasla nc oprimeljivga. Blo je ful tko strokovno - za tiste, ki se ze kar vec let ukvarjajo s tem.
Zelo rada pa bi vzgojila bonsaj...
Kateri je najlazji za zacetnike inne prevec zahteven?
Drugace sama skrbim za kaktuse in mi tudi lepo uspevajo...
Sam bonsaj je cist neki druzga. Ce mogoce kdo najde ali pa se domisli kaksnega predloga, je zelo dobrodosel, da odgovori.

No, lepo se mejte in uzivejte! :idea: :lol:
Majaron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 apr 2005, 20:13
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a E-xTreeM » 21 jun 2005, 21:40

oi
pozimi sem za r.d. dobil bonsaia. nevem tocne vrste in nic, ker nic ni gori pisalo. je drevesce, ki ima podobne liste kot fikus, samo pac 100..x manjse in robovi so rahlo nazopbceni (ni pa pomanjsava fikusa - drevesce je). prejsnji teden sem opazil, ko sem se dotaknil nekaj listkov, da so mi kaz odpasli in so se zeleni (bledo zeleni)! kaj naj storim? zalival sem ga vsak drugi dan ali pa vsak tretji. poganki so tudi zeleni in krhki. obrezoval sem ga takrat, ko sem videl da je kaka zelena vejica malo prevec zrastla, korenin pa nic. mogoce mu to ne pase, da se je tak otoplilo in je v moji sobi vsak dan ok 28°C. mama mi je rekla da obstatajo bonsaji ki zgubijo listke in jim pol novi zrastejo, samo nevem, poleti, prej bi rekel pozimi, ko je hladneje.

P.S.

Upam da mi bo lahko kdo pomagal!

Hvala vsem za nasvete.

Lp

Jure
E-xTreeM
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 21 jun 2005, 21:23

OdgovorNapisal/-a Znalac » 04 jul 2005, 18:35

majron mislm da je za začetnike najlaži uzgojit bonsjai iz benjamina(fikus)saj mislm da je tko. 8)
Vsemogočni znalac:)
Znalac
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jun 2005, 23:31
Kraj: Brezovica


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost