Bolezni bonsajev

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Bolezni bonsajev

OdgovorNapisal/-a Thawora » 10 jan 2008, 19:47

Bonsaj moje sestre je propadel, saj ga je pustila nad radiotorjem. Tako sem ga prevzela jaz. Nekaj časa je lepo poganjal, potem pa so se mu listi začeli sušiti. Presadila sem ga kot je potrebno ampak njegovo stanje se ni izboljšalo. :( Danes, ko sem ga zalivala sem opazila majhne bele črvičke. Zanima me kakšna bolezen je to? Ga lahko še rešim?



Lp, Thawora


genie.elbl@gmail.com
Thawora
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 10 jan 2008, 19:28

Re: Bolezni bonsajev

OdgovorNapisal/-a skrjobonsai » 13 mar 2014, 22:08

Seveda,še vedno ga lahko rešiš,zemlja v katerega si ga presadila in kraj kjer je bil postavljen mu ne odgovarjata kar listavci takoj pokažejo s sušenjem oziroma odpadanjem listov,bonsaj vzemi iz posode in ga pod tušem ali zunaj temeljito operi s ščetko in pod tekočo vodo,nato preglej vse korenine in odreži vsako k se ti bo zdela bolna pod rahlim kotom ,ne bo mu škodilo če ga poškropiš celega s koreninami vred s kakim sredstvom proti zajedalcem,nato zmešaj zemljo,vzemi kozarec ali vrtno lopatko nato naredi mešanico peska in šote v razmerju 2/1 kar pomeni 2 lopatke peska ena lopatka šote in ga ponovno posadi,zalivaj zmerno in brez kakih gnojil,postavi ga na svetlo stran v stanovanju in zavaruj pred direktnim soncem dokler si ne opomore,vse ostalo je odvisno od narave
skrjobonsai
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 13 mar 2014, 21:49


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov