Kapucinka - rumenijo ji listi

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Kapucinka - rumenijo ji listi

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 03 avg 2004, 07:22

Na pomoč!

Moja kapucinka umira. Vsaj mislim, da umira.
Prav vse po vrsti kar jih imam cvetijo kot nore, hkrati jim pa rumenijo listi. List nato umre, rastlina pa dela naprej le majčkene liste, ki nikakor ne morejo nadomestiti površine prejšnjega.
Imam jih na soncu, posajene v korita, zalivam pa jih po potrebi ko je zemlja suha. Ponavadi je to vsak dan.
Špricala sem jih že proti zajedalcem, ker so mi živalce jedle liste (kanalčki), špricane so pa bile tudi proti plesni. Špricane so bile zvečer, ko ni več sonca, tako, da mislim, da ni to problem (nekateri listi so mi umirali namreč tudi že pred špricanjem).

Ima kdo kakšno idejo? Kaj ji ne ustreza? :roll:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 03 avg 2004, 13:34

Po moje jim manjka hranil. Podobno se obnaša tudi Datura. Rastlina je izčrpala iz zemlje vse kar je lahko, zato ji je potrebno dodajati gnojilo (kako kakovostno, za cvetoče rastline) :wink: pa se bo stanje izboljšalo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 03 avg 2004, 13:55

Kapucinke redno zalivam tako kot surfinije z gonjilom + tekočim železom.
Sem pa brala v knjigah, da imajo raje slabo zemljo, zato jih zadnji teden zalivam samo z deževnico.
Zato sem sedaj v dvomih:
ali sem prej preveč gnojila - ampak zakaj še vedno potem rumenijo, ko sem pa nehala s tem?
ali pa sem prej pravilno gnojila in sedaj protestirajo ker ne dobijo več gnojil - ampak zakaj so potem tudi prej posamezni listi rumenili?
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron