ciprese rumenijo

Diskusija o boleznih in škodljivcih zunanjih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na
http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

ciprese rumenijo

OdgovorNapisal/-a jura » 05 okt 2005, 16:48

Pozdravljeni!

Letos maja sem posadil cca 100 cipres ,ki jih imam za živo mejo.Pred kakšnim mesecem pa so čisto vse začele rumeneti,pred tem so bile vse lepo zelene in so dobro uspevale.Ko sem jih sadil sem izkopal 0.5 metra širok in 0.5 merta globok jarek,in pri posaditvi izkopano zemljo mešal s posebno zemljo za ciprese.Prav tako sem jih redno zalival v maju in juniju,kasneje več ne, je bilo dežja dovolj.Kak mesec po posaditvi sem jih tudi poškropil proti ušem in drugim zajedalcem,ter pognojil z gnojilom za iglavce.
Če ima kdo kakšno idejo zakaj rumenijo,in kaj se da storiti se vam lepo zahvaljujem.
[/img]
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
jura
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 okt 2005, 16:25
Kraj: mb

preveč pozornosti

OdgovorNapisal/-a julijana » 13 okt 2005, 12:41

Imam veliko cepres oz. tudi ameriških stožčastih klekov posajenih kot živo mejo okrog hiše. Poklanjam jim zelo malo pozornosti in zaenkrat zelo lepo delajo. V treh letih so prišle iz metrske višine, na višino skoraj 2,5 m.
Osebno mislim, da si daš okoli svojega nasada preveč dela. Mogoče si jih celo preveč gnojil.
Preveč dobrega škodi. Jaz jih gnojim samo spomladi kar s s plantelo in to bolj malo, pa rastejo kot nore. So zelo lepe in goste, pa čeprav jih nisem še nič obrezovala, mogoče jih bom prihodnje leto. Važno je le. da imajo dovolj sončka.

LP Lana
julijana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 13 okt 2005, 12:19
Kraj: okolica Ljubljane

Tudi moje so take....

OdgovorNapisal/-a slavcp » 16 okt 2005, 21:09

Pozdravljen,
Ogledala sem si tvoje ciprese in moram reči, da se meni dogaja tudi to, da tako rumenijo. Vsadili smo jih letos spomladi, že 1,7 m visoke sajence, v septembru smo jih prvič obrezali in še vedno rumenijo. Drugače se vidi, da so novi poganjki, vendar ne vem zakaj rumenijo. Jaz sem jih že 2X osmukala in gre za čisto suhe, rumene vejice. Bomo videli kaj bo z njimi na pomlad. So čisto ob cesti in upam, da jim ne bo preveč škodilo.
Naj kdo, ki ima več znanja in izkušenj kakšno reče...
slavcp
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 16 okt 2005, 21:00
Kraj: nekje okol Ljubljane

OdgovorNapisal/-a renee » 17 okt 2005, 09:58

:arrow:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 07:31, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mihab » 18 okt 2005, 11:31

za začetek bi bilo dobro vedeti ali so to na sliki kleki in kateri oz ali so to paciprese in katere
Dvomim , da imaš prave ciprese, ker te pri nas lahko pomrznejo

možno je,da imajo drevesa kakšno koreninsko plesen, zajedalca ali pa raka
mihab
Guru
Guru
 
Prispevkov: 159
Pridružen: 21 jun 2005, 12:45
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a nati » 19 okt 2005, 18:07

Hvala vsem za komentarje, vendar kar se pasjega lulanja tiče verjetno to ne bo to, saj se ob čisto vsako cipreso ne more polulati- imamo jih pa ca 100. Sajene so na 1 m razmaka in tudi niso pregoste, da bi jim lahko manjkalo svetlobe. Torej, ali mogoče še kdo ve zakaj bi lahko rumenele in se vmesne vejice sušile. Če bi dobile kakšno bolezen verjetno ne bi tako lepo in zeleno odganjale. Gre za navadne ciprese, sajence.
nati
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 16 okt 2005, 21:23
Kraj: okolica Ljubljane

OdgovorNapisal/-a ergo » 28 okt 2005, 09:46

Mene pa zanima sledeče:
v oktobru (v sredini) smo posadili 200 cipres, pa se bolj klavrno držijo, so bolj rjavkaste. Verjetno je problem pomanjkljivo zalivanje, saj smo jih do sedaj zalili približno dvakarat in včeraj, skupaj torej triklrat, v razmaku nekako 2 tednov. Kako se pravzaprav zaliva ciprese? Gre za navadno cipreso, isto kot je na sliki zgoraj, velikosti cca 80- 100 cm?

LP
ergo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 okt 2005, 09:41
Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a renee » 28 okt 2005, 10:11

:cry:
Zadnjič spremenil renee, dne 02 dec 2007, 07:20, skupaj popravljeno 1 krat.
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ergo » 28 okt 2005, 11:30

Aha!
Smo jih torej preveč zalivali, pa so zato bolj rjavkaste ali je ta barva posledica sajenja in je izguba zelene barve normalna za presajeno rastlino? No niso ravno rjavkastem kot da bi se sušile, ampak je zelena, običajna barva zelo zbledela, kot da bi bil na rastlinah prah! Ampak so posajene daleč od prometnic, tako da prahu, razen tistega, ki ga veter nanosi, ni!

LP
ergo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 okt 2005, 09:41
Kraj: slovenija

OdgovorNapisal/-a kangaro » 09 jun 2006, 18:40

Pozdravljeni

Opazil sem, da nisem edini s temi tezavami.V aprilu sem prav tako posadil ciprese 30 komadov in sedaj se je zgodilo, da so tri popolonoma uremenele še nekaj pa je na tej poti, dočim preostale lepo rastejo.Prosim ce kdo pogleda sliko in mi svetuje kaj lahko se naredim, da jih rešim.

Hvala za odgovore
lp
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
kangaro
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 jun 2006, 18:10
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a lunca » 10 jun 2006, 09:46

mi imamo zelo veliko teh cipres in moram vam reči da ko smo jih posadili smo jih pognojili z gnojilom potem pa nikoli več. tudi zalivamo jih ne, tudi v največji vročini.
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a reno66 » 10 jun 2006, 10:44

Pozdravljeni!

Nisem kakšen expert.Podoben problem sem imel pred leti pa so mi v vrtnem centru kalija svetovali škropiti bakrenim pripavkom.
Baje da imajo ciprese raka.Ter uspešno rešil.Titste ki pa so polno porajavele jim ni več pomoči.
reno66
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 28 maj 2006, 09:20
Kraj: šempeter pri gorici

OdgovorNapisal/-a kangaro » 10 jun 2006, 13:53

Potem pa je najbrz najbolje da preostale poskusam resiti s tem skropivom. Za te cisto porumenele pa mislis, da ni vec rešitve???

Hvala lepa za odgovore!

lp
kangaro
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 09 jun 2006, 18:10
Kraj: Zagorje


Vrni se na Bolezni zunanjih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron