monstera hira, na pomoč!

Diskusija o boleznih in škodljivcih sobnih rastlin.
Vse o boleznih rastlin si preberite na http://www.eksotika.si/bolezni-in-varstvo-rastlin.html

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

monstera hira, na pomoč!

OdgovorNapisal/-a monstera » 02 maj 2008, 01:55

zdravo!

pred priblizno dvemi tedni sem presadila monstero. najprej je zgledalo vredu, potem pa je vedno bolj kazala znake nezadovoljstva. porumenela sta že dva lista in začela je vidno hirati in veneti. danes sem imela končno čas, da sem jo zopet presadila in pri tem ugotovila, da ji ni ostalo več kaj dosti korenin. očitno so zgnile. očitno je bila preveč zalita, pa sploh ni bilo videti. prst je bila na vrhu kar suha! zdaj sem jo presadila v suh substrat. s strahom čakam, kaj bo. bo preživela? če ima kdo še kakšen koristen nasvet za ohranit jo pri življenju bom res zelo zelo vesela!!!! Hvala.

Simona
monstera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 apr 2008, 23:50

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 25 maj 2008, 11:33

Če so ji segnile korenine je bolj malo možnoti, da preživi. Naredi potaknjence pa boš imela novo rastlino. (odreži zdrave veje, jih daj v vodo in počakaj da zrastejo nove korenine, potem samo presadiš v zemljo)
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15

OdgovorNapisal/-a monstera » 27 maj 2008, 13:33

Hvala za odgovor! Zaenkrat še kar životari. Ampak ne izgleda ravno dobro. Najbrž bodo res edina rešitev podtaknjenci. lp simona
monstera
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 apr 2008, 23:50


Vrni se na Bolezni sobnih rastlin

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost