Smolnati izcedki na listih orhidej Phalenopsis

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Smolnati izcedki na listih orhidej Phalenopsis

OdgovorNapisal/-a Zmajčica » 10 jul 2006, 16:06

Kakšna bolezen je to in kaj jo povzroča. Poleg smole imajo tudi listi take zbledele lise. Smola se izloča ob robovih na spodnjem delu listov.
Zmajčica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 jul 2006, 16:02

OdgovorNapisal/-a faneblopsis » 10 jul 2006, 22:15

O tem smo pa že večkrat modrovali :roll: . Izvoli kopijo še enkrat:

Izločanje medene rose - gutacijske vode je običajen proces pri orhidejah in ni v celoti pojasnjen. Po mojih izkušnjah ga izločajo rastline po stresu. Sladke kapljice same po sebi niso nevarne, so pa hrana mravljam, ušem in številnim glivam, ki se posledično naselijo na ta del rastline. priporočam ti da rastlino spereš in odstraniš vso lepljivo snov oz. kristale sladkorja.
faneblopsis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 25 mar 2005, 00:09

OdgovorNapisal/-a Zmajčica » 11 jul 2006, 13:26

Rastlino, ki jo imam zraven orhidej so napadle pršice in je že precej zdelana. Mogoče so se v manjši mer že naselile tudi na orhideje. Včeraj sem kupila sredstvo za zatiranje pršic in sem pošpricala vse rastline na tistem oknu vključno z orhidejami. Upam, da jim to ni preveč škodovalo in da jih nisem uničila.
Aja pa orhideje, ki jih imam na drugem oknu (ista stran hiše) pa te smole ne izločajo in zato sem posumila, da so se tudi na njih naselile pršice.
Ali je to možno?
Zmajčica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 jul 2006, 16:02

OdgovorNapisal/-a alanya » 29 sep 2006, 14:28

To sem jaz tudi že opazla pri parih orhidejah...na srečjo pa jih ne napada nobena golazen :)
alanya
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 47
Pridružen: 12 mar 2006, 12:54
Kraj: Maribor


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost