živa meja iz bukve

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

comm

OdgovorNapisal/-a Igy » 30 mar 2009, 08:39

Brez zamere Alojz!
Nisem spregledal datuma, sem le komentiral izbor za druge uporabnike OK?
Poleg tega pa živa meja še ni zrasla, da bi jo metala ven OK?
Takrat me na forumu še ni bilo OK?.
Lp
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a tinko » 30 mar 2009, 13:48

OK
Imam tri razloge, da sem se spotaknil ob tvoj prispevek:
1. Na dveh straneh smo se na dolgo in široko razpisali o živi meji in Aniti svetovali
2. Leta 2005 (in potem še nekajkrat) sem obiskal Anitoi (in njenega moža) ter jima na sami parceli še dodatno svetoval, kaj in kako posaditi
3. Po toliko letih nima smisla odpirati temo in svetovati, če se ne porajajo nova vprašanja (kot si opazil, se nisem spotaknil v tiste stare teme, v katerih si zastavljal nova vprašanja). Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

Re: živa meja iz bukve

OdgovorNapisal/-a Šuška » 13 okt 2013, 00:22

V gozdu bi rada naredila živo mejo ob ohraji, ki bo ograjevala našo parcelo, ki malce sega v gozd (nekaj 10 m). Razmišljala sem, da bi mejo zasadila s smrekami, ampak bi morda delovalo pretemačno. Okrog raste veliko bukev, tudi kakšen gaber. Morda bi bilo bolje, da mejo zasadim z bukvicami oz. gabri, kajne? Se pravi naj jih sadim na kakšnih 20 cm in v dve vrsti? Sicer bo to kar zamudno, bi bila varianta s potiskajem žirov v zemljo boljša, vendar bi najbrž kar nekaj časa trajalo, da bi se kaj poznalo ali ni takšne razlike pri majhnih sadikah do 1 m? Če meje ne bom nič obrezovala, kakšno višino lahko pričakujem? Če bo mešanica bukev in gabrov, ne bo moteče, ne? Kako velike jamice moram skopat?
Šuška
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 okt 2013, 00:09

Prejšnja

Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov