BIOTOP

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 27 mar 2004, 00:09

Ojla,

no če po slikah ne veš kaj so to za ene ribe v našem ribniku, pol pa nič. :cry:
Ne mislim pa delat reda na predlagani način, saj bom "eliminatorki" težko razložila kaj naj poje in kaj ne :roll: razen, če imaš še za to kak pameten predlog.

Bomo pač imeli "ilegalke" 8) Hvala za "pomoč".
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a izu » 27 mar 2004, 08:48

jaz ti lahko recem kaj so priblizno ampak ne vem tocno
mogoce so neke vrste zlate ribice
no sej so
izu
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 499
Pridružen: 02 dec 2003, 14:59
Kraj: Zaboršt

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 27 mar 2004, 13:25

Ojla,

ja sej pravim, jih bomo pustili potem bomo pa videlil, kaj za ena "ribona" bo zrasla :lol: :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a romunov » 27 mar 2004, 16:00

Sam upam, da nimam para, ker res ne vem kam bi dal vse mladice... Sončni ostriž nekako odpade, ker bi zravn šli še pezdirki... Trenutno sem v kumarici [direkten prevod iz angleščine - malo ljudi razume, a je vseeno zabavno:].
romunov
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 89
Pridružen: 30 jan 2004, 10:12
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a zeronio » 12 apr 2004, 09:09

Klavdija je napisal/-a:A za črne "ilegalke" mi lahko kaj svetuješ? Kaj za ene mladice bi lahko to bile?


Meni zgleda ista vrsta, samo drugacne barve. Verjetno je nova generacija, pri kateri so prisli do izraza drugi geni za barvo. Lahko da so v tvojem ribniku taki pogoji, da imajo crne mladice vec moznosti za prezivetje.

Kje pa se dobi folijo za ribnik in koliko stane?
zeronio
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 70
Pridružen: 02 mar 2004, 13:33
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 12 apr 2004, 10:42

Ojla,

najbrž so res taki pogoji v ribniku.
Folijo za ribnike sem videla v Obiju, Bauhaus in Rotar center ( iz avtoceste proti Dobravi). Cene so pa glede na debelino folije različne.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a marko100 » 29 apr 2004, 13:25

za tiste ilegalke bi jaz rekel da so zlate ribice. sem jih videl že različnih barv (bele, črne, zlate), in pa lisaste v različnih prej navedenih barvnih kombinacijah. samo barve pa ne bojo spremenile, saj tiste,ki jih jaz opazujem jo še niso pa so stare že več let. Je pa možno da do tega pride zaradi temperature vode, saj so tiste ribice , ki sem jih jaz gledal stalno v vodi z nad 30 stopinjami. ker bivajo v ribničku pred zdraviliščem v Rimskih toplicah.
L.P. Marko
marko100
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 33
Pridružen: 28 apr 2004, 08:11

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 01 sep 2004, 17:45

Ojla,

naše "ilegalke" so se začele barvat :P

Sprva sem opazila, da sta dve "ilegalki" manj :shock: :cry: , ko pa sem preštela še zlatke, sem imela pa dve zlatki viška :?: :roll: .

Ker je 2+2 še vedno 4, sem :idea: :roll: pogruntala, da ste imeli mnogi res prav :!:
naše "ilegalke" so postale Zlat(k)e :lol: :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cajo » 10 avg 2005, 00:28

Živjo Klavdija!

Jaz mislim, da so to čistokrvne zlate ribice. Tako kot je nekdo že omenil so zlate ribice različnih barv.
Možno je, da pozneje ko odrastejo spremenijo barvo.
Možno je tudi, da rejci ribic dajejo v prodajo samo najlepše, torej zlato obarvane ribice, ki pa imajo v sebi tudi gene za temno obarvanost, kar se pokaže pri naslednjem rodu.

Meni osebno so najbolj všeč šekaste. Celo te tvoje temno obarvane se mi zdijo lepše od klasičnih zlatih.

Če boš imela preveč ribic jih jaz z veseljem posvojim, upam samo da nisi predaleč, jaz sem namreč z Jesenic.

OK dijo.
LP cajo
cajo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 25 apr 2005, 12:35
Kraj: jesenice

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 10 avg 2005, 01:13

Ojla,

no zaenkrat mislim, da viška letos ne bo. Letos sem kar nekaj 1cm mladic že lovila v kanti za zalivanje (koliko pa sem jih že pomorila preden sem jih opazila, pa raje ne razmišljam :? ).
Upam, da je kaka preživela (možnost je da jih sedaj ko so tako male povleče v filter), res pa sem jih lani opazila šele pri velikosti okoli 4 cm, tako da jih bom letos tud verjetno šele takrat. Če pa bo vseeno res kaj viška pa se ti javim.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ttoman » 10 avg 2005, 08:32

Ojla.

Kolikor imam jaz izkušenj z mojimi črnuhlami, se bodo počasi vse obarvale. Začnejo se spodaj pri trebuščku, potem pa vedno bolj proti hrbtu, dokler niso vse obarvane. Očitno so mladi koički že takoj obarvani, zlatke pa so najprej nekaj mesecev (ali tudi skoraj 1 leto) črne.
Pri nas je letos otrok, da je prav veselo: zlatk toliko, da jih niti ne morem preštet (cca 30) in kojčkov kakih 7. :shock:
Naslednji zarod bo na žalost moral s trebuhom za kruhom :cry:

Cajo! :D Si potem zrihtal svojo lužo? (pa ne bit hud, jaz svoji tudi pravim mlaka ali luža ;) )

LP Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a cajo » 11 avg 2005, 01:04

Zdravo Tomaž.

Sem presenečen, da se sploh spomniš, da sem rihtal lužo.

Ja zdaj sem ribnik s hidrotesom VH preštrihal in je 100% vodotesen. V ribnik sem spomladi naselil ribice iz narave (pisanci), v 4-ih mesecih so se 3x drstile in imele mlade.
No zdaj sem iz narave dal notri še mrene in miniaturne krape (babuške), ki zrastejo do 2 kg. Za poizkus sem naselil še 7 zlatih ribic in 4 koie. Vse ribice se med seboj zelo dobro razumejo in so čile in zdrave.

Vse ribice razen enega koia so velikosti 5 cm. Nimam pojma koliko so stare, lahko rečem samo, da so majhne vendar bodo hitro zrasle saj veliko jedo in so kar debele.

SPRAŠUJEM TE???
Ali bodo te ribice naslednje leto že plodne, kaj lahko pričakujem naraščaj???

Hvala za odgovor, se tipkamo!
LP cajo
cajo
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 25 apr 2005, 12:35
Kraj: jesenice

OdgovorNapisal/-a ttoman » 11 avg 2005, 12:54

Nekje sem slišal, da so se koji sposobni razmnoževati pri treh letih. Seveda pa je to nepreverjen podatek. Bom moral kako dobro knjigo od kojev nabavit... Vem samo, da rastejo kot konoplje - v manj kot enem letu od 5 na cca 25 cm :shock:

LP Tomaž
ttoman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 228
Pridružen: 03 avg 2004, 10:07
Kraj: Brezje, Gorenjska

OdgovorNapisal/-a sasok3 » 27 avg 2006, 22:04

ttoman babuške in zlate ribice se ti bodo križale veš kaj so lepe ko se zmešajo boš vido to se je zgodlo v enem ribniku pri nas nekdo je spraznil v njega akvarij z zlatimi ribicami in se je vse med sabo skrižalo sedaj so v njem ogromne jate rdečih ki so velike nekje do 40 cm zanimivo sporoči če se ti bo to zgodilo
pomagam po svojih najboljših močeh!!!
sasok3
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 74
Pridružen: 17 avg 2006, 22:17
Kraj: kidričevo

Prejšnja

Vrni se na Zunanji prostori

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost