PLEISPILOS NELII - ŽIVI KAMENČEK

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

PLEISPILOS NELII - ŽIVI KAMENČEK

OdgovorNapisal/-a zero010 » 04 apr 2005, 19:45

Pred dobrim mesecom sem v baumaxu kupil živi kamenček z imenom PLEISPILOS NELLI. Pravzaprav so bili trije kamenčki v enem zelo majhnem lončku. V tem majhnem lončku jim je bilo tako tesno da so se robovi lončka že skoraj zajedali v kamenčke, zato sem jih presadil v večji lonček. Uporabil sem zemljo za kamenčke, po vrhu pa sem posul okrasni pesek. Te kamenčke imam približno 1 mesec, zalil jih nisem še nikoli, sam ko sem presajal je zemlja bila malo vlažna in ker kamenčki ne potrebujejo toliko vlage sem mislil da je bolje če kakšno zalivanje izpustim. Kamenčki še vedno na oko izgledajo lepo, sem pa danes opazu da so spodnji listi kamenčkov postali mehkejši na dotik. Zanima me vzrok in ali je trenutek za paniko?

Nekje sem prebral da se določeni živi kamenčki hranijo sami z sabo in da višji listi črpajo hrano iz nižjih listov in nižji listi se s tem posušijo. Vendar nisem siguren če je tako tudi ravno za to vrsto.

A je morda za mehkejše liste krivo da jih nisem zalil ko sem presadil?

Ali obstaja kakšen drug vzrok?

Kamenčki so identični kamenčku na sliki katere link je priložen
http://www.hrovatin.com/slo/katalog/det ... slika=1575
le da so zgornji listi še skoraj čisto skupaj vidi se le razpoka med njimi, niso pa še čisto narazen.

Za vsako pojasnilo bom hvaležen.
zero010
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 23 dec 2004, 01:33
Kraj: slov.konjice

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 05 apr 2005, 08:48

Najbrž gre res samo za rast in odmiranje spodnjih listov, če pa se ti bodo zmehčali zgornji list, si lahko prepričan, da ti bo segnil; bodisi od preveč zalivanja.
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a ursika » 06 jun 2005, 13:48

Ali spada Pleiospilos nelli med manj zahtevne kamenčke? To se mi zdi, ker moj kamenček zelo uspeva, čeprav sem ga lani pogosto zalivala, saj nisem vedela, da kamenčki ne prenesejo preveč vlage. Zdaj sem ga začela manj zalivat, da ne bi segnil.
ursika
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 98
Pridružen: 09 maj 2005, 09:31
Kraj: Maribor


Vrni se na Živi kamni

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost