Pleiosoilos nelii

Živi kamni (Lithops) so puščavske rastline, ki potrebujejo izredno malo vode.

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Pleiosoilos nelii

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 06 dec 2004, 15:35

Pozdravljeni!

Mene pa samo zanima, kako dolgo cveta ta kamenček, ker je bil cvet čisto ok, ko sem šel zjutraj od doma, ko pa sem ga pogledal naslednji dan zjutraj je bil že ves ovenel. Any ideas? :?
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 07 dec 2004, 23:24

Ha, si bom pa kar sam odgovoril, da bodo še drugi vedeli, kaj se ne sme! Kamenčka sem lepo presadil, ko sem ga pripeljal iz štacune, lepo je rastel (vključno s cvetom) :wink: potem sem ga pa še malo zalil (upsi :roll: ) in očitno preveč, kajti čez en teden (beri predvčerajšnjim) je propadel cvet (še nerazvit :cry: ) nato pa še kamenček.... :cry: Vzrok: preobilno zalit (ampak samo 1x!!!)! Še danes zjutraj je izgledal precej kompaktno, ko pa sem prišel iz službe, pa je bil že mehak, sedaj pa izgleda kot kepica sladoleda na plaži, ki je padla na vroč kamen. :lol: Se zgodi... Iz izkušenj se največ naučimo.
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Nemesis » 07 dec 2004, 23:37

p.s.: Jutri priložim slike te nesreče, pa boste malo pokomentirali, kajne?
LP, N
Nemesis
Guru
Guru
 
Prispevkov: 200
Pridružen: 14 feb 2004, 11:04
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a cyberman » 08 dec 2004, 08:42

Ojla,

tud men je enega čez zimo tako hitro pobralo. Tega sedaj precej bolj čuvam kar se zalivanja tiče čez zimo(sem ter tja kaka kapljica :)) .
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

Pleiospilos nelii

OdgovorNapisal/-a silvom » 08 dec 2004, 12:07

Živjo!
Za presajanje ni ravno najprimernejši čas sploh v kombinaciji z takojšnjim zalivanjem (najbolje spomladi). Najbolje je, da en teden pred in po presajanju ne zalivamo, da se korenine malo umirijo. Drugače pa P. nelii za razliko od ostalih rabi pozimi občasno nekaj vode ravno zaradi poznega cvetenja.

LP, Silvo
silvom
silvom
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 okt 2004, 13:05
Kraj: poljane


Vrni se na Živi kamni

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost